Yumurtalık Takibi

E

EU3

Ziyaretçi
  • Konu Sahibi EU3
Merhaba arkadaşlar ben yeni katıldım benim sormak istediğim sizlere yumurtalık takibi nasıl oluyor ve sonuç ne kadar alınıyor bana bu konuda yardımcı olursanız sevinirim.

• Konu Sahibi EU3
cnm bende bu ay baslıyorum yumurta takibine açıkçası pek bi bilgim yok. hatta bende jinekoloji bölümünde sormuştum çatlatma iğneleri nerden vuruluyor diye kimse cvp vermedi. bana doktorum yumurtayı geliştireceğini sonra çatlatma iğnesi olacağımı ve ondan sonra 36 saat içinde ilişkiye girmem gerektiğini söyledi bakalım artık inşallah bu şekilde gebelik elde ederiz. benım 11 aydır olmyor hormonlarım bozuk çıktı.

• Konu Sahibi EU3
canım valla bende yarın progesterona cumartesi günüde klomene başlıyorum pazarttasi günü de yumurta takibi yapılacak ama bende bilmiyorum nasıl olacağını bilenler bize anlatırlarsa bende memnun olurum....

• Konu Sahibi EU3
yumurtlama takıbı dedıgınız ultrasyondaki izlemmi benım doktorum adetımın 5. gunu gonophene vermişti 5 gün kullandım sonra adetın 14. gununde yumurtalarıma baktı 3 tane buyuk yumurtam olmuştu catlatma ignesı oldum kalcadan ıgneden 1 gun sonra ilişkiye gırın bır hafta boyunca gün asırı demişti ama sonuc hüsrandı benım

• Konu Sahibi EU3
Sağolun arkadaşlar bende 17 aylık evliyim ve hala hamile kalamadım bu ay deniycem ilk defa hayırlısı umarım hayırlısı olur ama bana adetimmin 9.günü gelmem gerekli dendi bu gün doktoruna göre değişiyormu bide bu sayım sonuç vermesse rahim filmi istendi bu neden acaba?

• Konu Sahibi EU3
evet bende yeni katıldım herkese merhaba bende çocuk sahibi olabilmek için ugraşanlardanım birkez boş gebelik geçirdim şuan yumurtalık takibi yapılıyor bu konuda bilgisi olan varmı şimdiden tşkler allah isteyen herkese versin

• Konu Sahibi EU3
arkadaşlarım adetin bitiminden 2 gün sonra gidiyoruz doktora, o 3-4 günde bir çağırıp yumurtanın gelişimine bakıyor, eğer büyüklükleri normalse sadece ultrasonla takip ediyor, uygun büyüklüğe gelince de çatlatma iğnesi yapıp, uygun zamanı söyleyip ilişki öneriyor.

eğer yumurtalar kendiliiğinden gelişemiyorsa ilaçla geliştiriyor ve yine uygun büyüklüğe erişince çatlatma iğnesiyle çatlatıp yine ilişki zamanlarını söylüyor size, hepsi bu.......

• Konu Sahibi EU3
bu ay bende yumurta takibine gideceğim inşş.. birde bunu deniyelim baklaım.. hayırlısı olsun niş hepimz için..aminnn..

• Konu Sahibi EU3

canım benım umudunu yıtırmemeye calıs ..her ne kadar bunu soylemek kolay olsada..umutların bıttıgı yerde hayat dahada acımasız olucaktır..bırcok kısı var 40 yasında bıle hamıle kalan.bol bol dua et canım..elbette senınde bebısı olucak ama vaktını beklıyordur..
buarada bende bu ay yumurta takıbı yaptıracam..ama nce adet olmam gerekıyor.sızın yumurta takıbı yapılmadan once adetın 3.gunu hormon degerlerınıze bakıldımı kıslar?

canım adet gününün 2. günü önce hormon testleri yapılıyor ve hormon değerleri kontrol ediliyor...
sonra klomen yada benzeri bir ilaçla.. yumurta takibe alınıyor 19mm e ulaştığında yada geçtiğinde...
çatlatma iğnesi vuruluyor....ve ilişki için gün veriliyor...
ve tekrar dr gidiyorsun.. ve inşallah.. hayırlı sonuçlara ulaşıyorsun..
ben de tutmadı ama dilerim sende tutar.. hayırlısı olsun...

ateş ölçmee yönteminii deneyebilirsinizz

bende yumurtlamıyorum ne
anlamadım gitti

malatyalı canım benım doktorda hormonlara bakmadı..ama bakması gerekıyormus..en son gıttıgımde de prolaktıne baktı..benım bır arkadasın doktoru sureklı adetın 3.gunu bakılması gerektıgını soylemıs..bunun ustune bende doktorumu degıstırecem..
benım bebıs yok canım..yaklasık 10 aydır bebek ıstıyoruz ama halen bırsey yok..:çok üzgünüm:

canım ben adet olmadan once bakıldı bu prolaktıne 29 cıktı..sımdı adet olmayı beklıyorum adetın 3.gunu yenıden test yaptırcam.bakalım ne cıkacak..pko olup olmadıgından da tam emın degılım.doktorumu degıstırcem bırde ben de adet duzensızlıgı basladı..senağlama
benım doktorda maalesef laf soyletmeyenlerden..doktorlar maalesef bılgılı hastayı sevmıyor..laelaelaelaelae
ınsallah tez zamanda gelır bebıslerımız bır adet olsam cok rahatlıcam..ama bekledıkce gelmıyor..duphaston kullanıyorum bugun 5.gunum..:a015:

canım bu kadar umutsuz olma bence sorun sadece yumurtanın büyümesiyse onun içinde çare var nasıl olsa baika bi sorununda yok sanırım demekki sadece beklemek kalıyo geriye ama umudunu yitirmeden çok önemli bi sorun yoksa bir gün mutlaka olacaktır emin ol içini ferah tut canım kendini bu kadar üzme allah herşeyin hayırlsını versin hepimize demekki senin içinde böylesi hayırlı yani beklemek ama eninde sonunda olucaktır :teselli:

canım bişey sorucam ya banada doktorum hormon testi için adetin birinci ve ikinci gününden sonraki günlerde olur demişti bende dördüncü günü yaptırdım olmadımı acaba sonuçlarmı yanşlış çıkar yoksa hiç bi sonuç veremezlermi daha almadım sonuçları acaba tekrar mı yaptırmam gerekiyo bilgin varsa paylaşırsan sevinirim canımkafamçokkarıştı

Arkadaşlar ben de bu ay ilk kez hamile kalmak için çalışıcam. Yarın hamilelikte gereken testler yaptırıcam ama bu sziin adetin 2. günü yaptırılması gereken test yok listede. Ve yarın adetimin 2. günü ne aypmalıyım bana akıl verin lütfen...

kıslar adetın 2.gunu degıl degıl benım bıldıgım adetın 3 yada 5 gunu..belkıde bazı doktorlar 2 gunu ıstıyordur bılemıyorum..ogretmen3891 canım hormon testı ısteyecksın..ıcınde sut hormonu yanı prolaktın,fsh,tsh,estradıol,progestan olmalı sımdılık benım aklıma bu hormonlar geldı ama doktorlar senı yonlendırır zaten..

tatlım... dr lar ya 2. günü yada 3. günü en geç olmasını tavsiye ediyorlar... ben tekrarlat derim....

canım dr lar adetin 2. yada en geç 3. günü hormon testlerinin en iyi sonuç verdiğini söylüyor....bende bunu çok araştırdım.... bi çok dr la muhattap oldum ve hepsi aynı şeyi sölüyor....

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…