Yumurtalık kisti

sdnz01

Yeni Üye
Kayıtlı Üye
28 Eylül 2023
20
2
21
Merhaba kızlar yeni üyeyim bugün sağ tarafta 5 cm yumurtalık kistim olduğunu öğrendim yaklaşık 1 aydır ağrım vardı bir sürü doktora gittim ne olduğunu bulamadılar 2 gün önce kadın doğuma gittim kist mi var diye yok dedi bugün başka bir doktora gittim kist olduğunu söyledi tarlusal verdi adet görünce dienille kullanmaya başlamam gerektiğini söyledi fakat çok hareket etme sağ sola çok dönme kist dönebilir kayabilir o zaman ameliyata alırız seni hemen dedi bu ilaçları kullanan benim gibi bu durumu yaşayan varsa yardımcı olabilir mi ne yapmam gerekiyor tedirginim şuan çok

Ilac tedavisi ve sogan kuruyle kuculmeyip buyumus benim kistimde, tekrar sogan kuru mu yapsam bilemedim bende,

Kızlarr lütfen bana da yardımcı olun. Doğru yere mi yazıyorum emin değilim.Benim hiç bir şekilde şikayetim yoktu. Sağ ve sol 6-7 cm kistim çıktı. Uykularım kaçtı her gün ağlıyorum. Kan tahlili sonuçlarımı bekliyorum. Birine çikolata kisti olabilir dedi ama diğerinin ne olduğunu söylemedi. Size de böyle tahlil yaptılar mı? Bilen biri lütfen yardımcı olsun sürekli araştırıyorum. Doktorun tepkisi şaşkınlığı beni çok ürküttü. Lütfen bilen biri süreci yazabilir mi

Kızlarr lütfen bana da yardımcı olun. Doğru yere mi yazıyorum emin değilim.Benim hiç bir şekilde şikayetim yoktu. Sağ ve sol 6-7 cm kistim çıktı. Uykularım kaçtı her gün ağlıyorum. Kan tahlili sonuçlarımı bekliyorum. Birine çikolata kisti olabilir dedi ama diğerinin ne olduğunu söylemedi. Size de böyle tahlil yaptılar mı? Bilen biri lütfen yardımcı olsun sürekli araştırıyorum. Doktorun tepkisi şaşkınlığı beni çok ürküttü. Lütfen bilen biri süreci yazabilir mi
Canım hiç korkma boşa catlamayan baş belası yumurtalar onlar vücut yapıyor adetle yada doğum kontrol hapı ile gider soğan Kuru uygula

Merhaba kızlar yeni üyeyim bugün sağ tarafta 5 cm yumurtalık kistim olduğunu öğrendim yaklaşık 1 aydır ağrım vardı bir sürü doktora gittim ne olduğunu bulamadılar 2 gün önce kadın doğuma gittim kist mi var diye yok dedi bugün başka bir doktora gittim kist olduğunu söyledi tarlusal verdi adet görünce dienille kullanmaya başlamam gerektiğini söyledi fakat çok hareket etme sağ sola çok dönme kist dönebilir kayabilir o zaman ameliyata alırız seni hemen dedi bu ilaçları kullanan benim gibi bu durumu yaşayan varsa yardımcı olabilir mi ne yapmam gerekiyor tedirginim şuan çok
Başladın mı dienilleye

Sonucun ne çıktı

Merhaba benimde sağ tarafımda kistim vardı 5 cm ceviz büyüklüğündeydi doğum kontrol hapı vermişti doktor bide hamur işi şeker çikolata yasaklamıştı kistlerin bu gıdalardan beslenip büyüyebildiklerini ve çoğalabilceğinş söyledi dediklerini yaptım ve 1-2 ay içinde eridi kistim genellikle kötü huylu değiller ama yeme içme den çok oluyor gerçekten

Benim de sağda 6 cm hemorajik kist var dr ilaç vermedi,bir iki adet döneminde atılmazsa veririz dedi ama baskı yapıyor bana inşallah eriyip gider

Hormon testleri normal,insülin direnci yok,sadece 6cm olması kafamı kurcalıyor,inşallah erir,zaten folikül kistiydi bu nasıl olduysa hemorajik kiste dönmüş aşırı kasık ağrısı yapan bir şey.Teşekkürler yanıt için.

X