Yumurtalık kisti olan herkes polikistik overli mi oluyor

sedaadeserhan

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
14 Ağustos 2022
1.024
373
29
Hanımlar bugün muayene de basit görünümlğ yumurtalık kistim olduğunu söyledi doktor pko falan değil dime dedim hayır dedi adetime 10 gün var vajinal muayene de görünür müydü pko olsam acaba

Hanımlar bugün muayene de basit görünümlğ yumurtalık kistim olduğunu söyledi doktor pko falan değil dime dedim hayır dedi adetime 10 gün var vajinal muayene de görünür müydü pko olsam acaba
Hayır yumurtalık kisti demek pkos olduğunuz anlamına gelmez. Yumurtalık kisti doğum kontrol hapı kullanarak bir veya iki ay içinde atılır. Ama pkos kalıtsal bir hastalıktır ve yumurtaligin için küçük küçük kist doludur

Adetime 10 güne varken muayene oldum pko olsa anlaşılır mıydı canım doktora özellikle sordum pko falan değil dime diye hayır yumurtalık kisti sadece dedi bana

Adetime 10 güne varken muayene oldum pko olsa anlaşılır mıydı canım doktora özellikle sordum pko falan değil dime diye hayır yumurtalık kisti sadece dedi bana
Pkos olduğunun anlaşılması için adet öncesi veya sonrası fark etmez pkos görüntüsü bellidir zaten adetliyken de adettin sonra da önce de hep aynıdır. Rahat ol sana değilsin demişse değilsindir

Hayir canim alakasi yok. Bende de mayis Haziran gibi rutin bir kontrol sirasinda sol yumurtaligimda kist gormustu dr. 5.5-6 cm arasiydi hem de boyutu. Odum koptu bir de dr da sag olsun beni daha cok endiselendirdi. Baska bir dr a gittim kontrol etmeye basladi sureci. Bana istersen yasmin kullanabilirsin dedi. Hayatimda hic oyle dog kontrol hapi kullanmadigim icin kullanmak istemedim. İkinci ayda kendi kendine yok olmustu. Basit kistmis o. Gecen de bebek kesesini gormek icin tekrar muayene oldugum sirada bu sefer de sag yumurtaligimda kist gordu. Ama hic ciddiye bile almadi. Ama benim azcik yine moralim bozuldu. Niye surekli kist olup duruyor anlayamadim. Pko veya cikolata kisti falan degil ama cok sukur. Seninki de oyle iste. Hic stres yapma adetle atiliyor zaten o kistler

Pkos olduğunun anlaşılması için adet öncesi veya sonrası fark etmez pkos görüntüsü bellidir zaten adetliyken de adettin sonra da önce de hep aynıdır. Rahat ol sana değilsin demişse değilsindir
Benimde gördüğüm tek bir kitleydi zaten ultrasonda sağ ol canım Allah razı olsun cevabın için internette bakayım dedim yumurtalık kistine hemen pko ile ilgili şeyler yazıyor ya dedim Allahım benim aylardır ondan mı evladım olmuyor belkide yumurtam çatlamıyordu falan telaşe kapıldım bi an sağ olasın içimi ferahlattın

Ayyy rabbim razı olsun evet aynen dediğin gibi anlatıldı durum canım off vallahi rahatladım yaa peki bu kistler yumurta çatlamadığı zaman mı oluşuyor canım acaba dedim benim çatlama olmadı mı bu ay ondan mı oluştu
Soğan suyuna başladım şimdi adetimle bir atılır gider inşallah

Banada adet bitiminde bakacak ona göre doğum kontrol verecekmiş ama ben anne olmak istiyorum kullanmak istemiyorum kesinlikle

Evet eğer yumurtaniz çatlamazsa kistte dönüşür. Soğan kürünü düzenli için ve yumurtalama döneminizi takıp edin çatlama olacağı evrede havuç tüketin ve yumurtaniza yardımcı olun

Banada adet bitiminde bakacak ona göre doğum kontrol verecekmiş ama ben anne olmak istiyorum kullanmak istemiyorum kesinlikle
Bence böyle düşünme sadece bir ay kullanacaksın bende anne olmayı çok istiyordum hem pkostum hem de kist çıkmıştı yumurtaliklarimda sadece bir ay kullandım ve eridi. Eğer o kisti atmazsaniz Allah korusun anne olmanıza daha büyük engel olur.

Duzenli adet goruyorsan yumurtan catliyor demektir. Adet dongun duzenli mi normalde?
Mesela benim cok duzenliydi ve catladigi zamani cok iyi anliyordum heralde agri esigim cok dusuk oldugu icin bilmiyorum her kadin bu kadar net hissetmiyor yumurtlamasini. Ama bak ona ragmen heralde bende sık sık oluyormus kist. Anlayamadim ben de. Ve su an hamileyim. Bu kistlerin hamilelige bir engeli yok. Kistim hala var ama bebek de var cok sukur oyle dusun ikisini beraber tasiyorum su an

Deminki arkadaş yumurtanız çatlamamış bu ay ondan kiste dönüşmüş diyor ama canım
Adetlerim düzenli midir şöyle söyliyim eskiden bir iki gün öne gelerek tam düzenliydi şimdi 30 günde bir 29 günde bir öyle oluyorum

Evet eğer yumurtaniz çatlamazsa kistte dönüşür. Soğan kürünü düzenli için ve yumurtalama döneminizi takıp edin çatlama olacağı evrede havuç tüketin ve yumurtaniza yardımcı olun
Hayir canim. Sadece onunla alakasi yok. Catlama olmazsa adet de olamaz ki. Benim catlama oluyordu duzenli bir sekilde adetim de oluyordu. Belki geride kalan birkac yumurtada oluyordur bir seyler. Ama her ay illa ki bir yumurta olgunlasiyor ve catlamaya hazir hale geliyor ve catliyor

1 2 kist catlamamıs yumurta demek mısal. pko da catlayacak boyuta bıle gelememıs onlarca yarı boyutta yumurta var kistik gorunum bu. herkesın hayatında bı kac kıstı olur adetle erır gıder:) ve ayrıca hormon tahlılı yaptırabılırsın adetın 3. 5. gunlerı arasında:) daha ıyı olur senın ıcın :) herkes yaptırmalı hatta :)

Ovulasyon testleride ne kadar pahalı alamadım daha hiç olmazsa bu ay mecbur alayım bi de öyle deneyeyim
Bence bu ay almayın. Bu ay sadece soğan kürü için doktorunuz kisti eritmek için verdiği ilacı için ve adet görmeye çalışın. Bir sonra ki ay ovulasyon testine başlayın ve herşey çok güzel gidicek emin olun. Ayrıca evet ovulasyon testi çok pahalı ama Trendyol da satılan innovita adlı ovulasyon testi var ben kullandım çok memnun kaldım ayrıca hayırlı geliyor resmen içinde 35 tane ovulasyon testi ve 5 tane de erken gebelik testi var toplam 130 liraya almıştım şuan da uygun tavsiye ederim

Kistin varken mi çatlama oluyordu canım yada düzenli adet görüyordun

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…