Yumurtaligimi Kaybettim (Cikolata Kisti)

tinky-winky

Yeni Üye
Kayıtlı Üye
13 Aralık 2018
15
22
30
Merhabalar ,

siteyi uzun zamandir takip etsem de yeni uye oldum . Basimdan gecen , ve icime atip uzuldugum bir konuyu sizlerle paylasmak istedim . Suan 25 yasindayim ve yeni evliyim . 2 yil once bel agrisi uzerine MR cektirdim ve tesadufen sag yumurtaligimda 8 cm cikolata kistim oldugunu ogrendim . Ustelik adetlerim cok duzenliydi ve agri sikayetim yoktu . Sonrasinda 1 yil boyunca ozelde ve devlette bir cok doktora gittim fakat herkes ameliyat dedi. Devlette bir doktor gecici menapoz ilaci olan visanne verdi fakat bir ise yaramayinca ameliyat olmaya karar verdim . Ameliyatim Laporoskopik olacakti . Neyse bu 1 yil icinde kistim 12 cm ye ulasti ve doktor yumurtaligimi almamak icin cabalayacagini soyledi ve gercekten de ameliyattan ciktigimda yogun bakimda doktor yanima geldi ve yumurtaligimi kurtardigini , kisti guzelce aldigini soyledi . Bir de fazla kani disari atmak icin diren takilmisti . yogun bakimda 4 saat sonra hemsire diren torbasini degistirdi , yeni torbayi takarken canim yandi ve 10 dk sonra baktim ki yeni torba kan dolmustu , yani ic kanama baslamisti . Hemen doktorum geldi ve tekrar acil ameliyata alindim . Ameliyattan ciktigimda malesef ameliyat sirasinda kanamayi durduramadiklarini , ve sag yumurtaligimi komple aldiklarini ogrendim . Cok uzuldum ama o kadar korkmustum ki yine de buna da sukur sag salim ciktim ya diye teselli ettim kendimi hep . Ameliyat sirasinda 3-4 unite kan vermisler fazla kanamam oldugu icin , ve sebebini hala daha kimse bilmiyor, neden oldugu konusunda kimsenin fikri yok . Doktor daha once bir yerim kanadiginda kanamanin kolaylikla durup durmadigini sordu . ama daha once hic durmadigi olmamisti . kucukken ciddi derecede basim yarilmisti ve kanama igne ile hemen durmustu . Ya da elim kesilse , cabuk iyilesir , bir problem yasamadim bu konuda . Iste bu kanamanin neden oldugu , ve bu belirsizlik beni cok yoruyor ve uzuyor .

Neyse , doktor ameliyat sonrasi dogum kontrol hapi yasmin verdi . kist tekrarlayabilir , tekrarlamamasi icin duzenli kullanicaksin hamilelik dusunene kadar dedi . Artik tek yumurtaligim oldugu icin ona cok daha iyi bakmak zorundayim neticede .

suana kadar hala daha duzenli kullaniyorum . ameliyat sonrasi ilk yil 2 ayda bir kadin doguma gittim her sey yolundaydi . son 1 yil gitmedim ama ilaclarimi saati saatine duzenli aldim hep . Gecen hafta yine ameliyat doktoruma kontrole gittim ve bu sefer sol yumurtaligimda 1.5 cm kist oldugunu soyledi . Aklim almiyor peki neden ? ilaclarimi kullaniyorum , dogum kontrol hapi bu kistin olusmasini engellemek , ve olan kisti kucultmek degil mi ? neden yine oldu ?

1.5 cm kist onemsenecek bir sey degil fakat sen bir yumurtaligini kaybettigin icin o yuzden sadece bilgilendiriyorum dikkatli ol ve cocuk yapmayi erteleme diye dedi .

tamam cocugum olsun ben de istiyorum , suan yurtdisinda yasiyoruz esim yabanci , benim burda oturum iznim olsun diye nikah yaptik fakat dugunumuz temmuzda. o yuzden suan hamilelik dusunmuyorum cunku temmuzda hem burda hem turkiyede 2 dugun yapacagiz nasipse . temmuzdan sonra cocuk icin ugrasacagiz allah insallah nasip eder haytirlisiyla , fakat bu sebebi belirsiz kanama da beni cok korkutuyor , ya dogumda da olursa diye ...

sitede herkesin sogan kurunden memnun oldugunu duydum ben de deneyecegim , sifa olsun insallah hepimize .

Sizin de basiniza geldi mi boyle bir olay ? Bilgilerinizi benimle paylasirsaniz cok sevinirim . Uzerinden 2 yil gecmesine ragmen o ikinci ameliyata gidis animi unutamiyorum , olecegim sanmistim , cok kan kaybetmistim ... aklima gelir hala aglarim . psikolojik olarak cok etkilendim ve simdi doktor yine kist var dediginden beri cok korkuyorum , Allah kimseye aci yasatmasin , hepimize saglik versin ..

Guzel yorumlariniza ihtiyacim var , okudugunuz icin tesekkur ederim

Merhaba, umarim bundan sonraki surecte sorunsuz bir donem gecirir, hayirlisi ile bebek haberinizle gelirsiniz, ne guzel yasiniz da cok genc, her sey gonlunuzce olsun.

Öncelikle çok geçmiş olsun. Endişenizi anlıyorum. Eğer henüz çocuk sahibi olmaya hazır değilseniz tavsiyem yumurtalarınızı dondurmanız. Yarının ne getireceği belli olmaz. O yüzden henüz yumurta üreten yumurtalıklarınız varken var olanları doldurun derim..

Son düzenleme:
Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…