Yumurta tembelliği

Hayal hayat 123

Üye
Anneler Kulübü
Kayıtlı Üye
26 Mart 2022
285
80
35
Kızlar iyi akşamlar acil bir akla bir cevaba ihtiyacım var doktor bundan 1 ay önce yumurta tembelliği var dedi değerlerin menopoz başlangıcı gibi duruyor dedi bir an evvel çocuk yap dedi geçen ay olmadı denedik bu ay da denedim daha olmadı birşey bugün kocamla ilişkiye girdik aynı dakika hafif bir lekelenme gördüm ondan yarım saat sonra da baktığımda sanki hafif kanamam var gibi daha adetime de 11 gün var kenn hemde sizce neden olmuş olabilir bana bir yardım lütfen

Lekelenme olsa sadece tahriş falan mı oldu dicem de hafif kanama gibi dedin bilemedim ki kan tahlili falan mı versen bı baktirsan öteki adetin üstüne görme vs olabilir mi ki bı kan verip baktirsan

Valla canım şuan hafif ağrım var normal kanamam oldu afet gibi
O zaman adet oluyorsun bı farklılık olursa bı doktora falan gidersin üstüne görme olayı olsa adet zamanı oluyor ve az az geliyormuş benim bildiğim. Geçen aylardan hamile kaldın üstüne gördün desem şuan kanama düşük yapma ihtimalin var dicem ama düşük olduğu zaman da baya bı sancı yapıyormuş kanama fazla oluyormuş. Tek seçenek kaldı direk adet oluyorsun herhalde

Öyle maalesef canım ya adet oldum

Valla bana birşey demedi sadece öyle dedi o ne oluyor peki
Yani bende polikistik over var yumurta tembelliği de deniyor ona. Tabi ayriyetten yumurta azlığı olana da yumurta tembelliği deniyordu sanırım. benim de bir sürü yumurtam oluyor ama hepsi aynı boyutta kalıyor büyüyüp gelisemiyor catlayamiyor o zaman da regl olamıyorum hamile kalamiyorum ilaç vs kullandım düzene girmişti. Bende tam tersi yumurta azlığı değil yumurta fazlalığı oluyor. Amh değeri 0-5 arası normalde sanırım benimki 15 çıkmıştı. Ama büyüyüp gelisemiyorlar catlamiyorlar. Başımdan bir gebelik geçti bakalım adetlerim düzene girdi mi ona bakicam. Sana ilaç falan vermedi mı madem menepoz başlangıcı demiş ? Bana verilen adet duzenleyici ilacı menepoza giren kadınlara da veriyoruz demişti doktorum.

Verdi bir ilaç sonra tahlil yaptım başka bir ilaç daha verdi şuan kullandığım bu diğeri adet olunca başla dedi

Eklentiler

• 1662709992848..jpg
    70,9 KB · Görüntüleme: 35
Süt hormonun fazla çıkmış prolaktin yani onun için dostinex vermiş diye tahmin ediyorum. Ben doğumdan sonra mastit oldum doktor bunu yazdı bana süt geri gitsin diye
Öyle mi peki bir daha yaptım test o zaman da yine yüksek diye başka bir ilaç yazdı daha başlamadım adetin 5. Günü başla demişti

Öyle mi peki bir daha yaptım test o zaman da yine yüksek diye başka bir ilaç yazdı daha başlamadım adetin 5. Günü başla demişti
Tabi ben sadece kendimden yola çıkarak söyledim genelde süt hormonu fazla oluyor öyle veriyorlar diye hatırlıyorum. Adetin 5. Günü verdiği ilaç ne peki bana yumurta geliştirici hap verdigi zaman adetin 4. Veya 5. Günü başla demişti
Cycloproginova tablet yazdım daha almadım ben onu o ne işe yarıyor ki
O da bilmiyorum ama internetten baktığım kadarıyla dedigim gibi menepoz şüphesi olanlara veriliyormuş

Ya işte benden bunda. Korkuyorum olmaya mi başladım menopoz

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…