Yüksek tansiyon ve gebelik hakkında bilgisi olanlar

simaysi

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
12 Mayıs 2008
419
3
47
Merhaba arkadaşlar,ben 2 başarısız tüp bebek deneyiminden sonra tam 3. tüp bebebeği yapacakken kendiliğinden hamile kaldım.Bir mucizeydi bizim için .Şuan 5 haftalık gebeyim.Dün keseyi gördük.Ancak yüksek tansiyonum var.16ya 9 felan çıkıyor.Buda bebeği ve anneyi çok kötü etkiliyormuş.Acaba bu konuda bilgisi yada deneyimi olan arkadaşlar varmı?İlaç kullanmak istemiyorum zaten çok zor bulduk bu mucizeyi...Lütfen bilgilerinizi paylaşın....

slm hayırlı olsun öncelikle yanlız yanlış düşünüyosun gebelikte kullanılan tansiyon ilaçları var mutlaka kullanmalısın doktora danış yüksek tansiyonda ilaç kullanmassan daha kötü sonuçlar verir.bebeğe zararı olmayan ilacı verirler

merhaba canım benim hamilelikten önce tansiyonum yoktu hamile kaldıktan sonra 28 haftalıkken çıktı ama benim biraz geç kalındığı için preklemsi yaşadım acil sezaryen doğum yaptım bebeğim üç gün yaşadı tam bir sene geçti yaşadıklarım şimdi tekrar istiyorum tansiyon hamilelikte çok tehlikeli bir hastalık doktorum bana coraspin verdi hamile kaldıktan sonra tansiyon ilacı kullanmak zorunda kalabilirsin dedi arda preklemsiden dolayı tansiyon ataklarım oluyor lütfen doktorun verdiği bütün ilaçları kullan benim bitane kızım olduğu halde kaybettiğim bebeğimin acısı hala içimde geçmesi mümkün olmayan bi acı :Saruboceq:

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…