yuksek prolaktin+kist

ebrubu

STRESIN ANNESIYIM BEN
Kayıtlı Üye
30 Ağustos 2008
2.067
1
Merhaba,

Uzun süre forumda yazılanları sessizce okudum, takip ettim...her ne kadar kabul etmek istemesem de benim bebeğim olamıyor. İlk defa yazıyorum, kabulleniyorum her ne kadar acı gelse de bu gerçek beni kahrediyor.

Evliliğimin 3 senesi dolalı 3 ay oldu....ilk sene birbirimizi tanımamızın fırsatı olduğunu düşünerek bebek istemedik. Daha sonrasında yapılan ilk muayenelerinde herşey normal görünüyordu..Önceleri doktorum deneyin bir sene dedi, yine olmadı...ama birşeylerin ters gitttiği belli idi. Meğer prolaktin seviyem 105 i vurmuş haberim yokmuş. Neyse ki şimdi 4 lerde seyrediyor (Dostinex kullandım ve 1.5 ayda düştü..şimdi her hafta bir yarım kullanacağım), buna sevinirken son muayenemde 2.3 cm boyunda nur topu bigi kistim olmus, oyksa ki beklenen nur topu bebeğimiz olmalıydı. Şimdi yumurtalık takibi yapılacakmış, ama yazılanları okudukça bunun da fayda vermeyeceğini görür gibiyim. Peşinden ise tüp bebek belki. Ama bu takipleri tedavileri kaldırır mı yüreğim bilmiyorum. Eşim bana destek vermek için bebek istemediğini söylüyor, ama bir çocuk görünce o çocukla nasıl çocuk olduğunu, nasıl ilgilendiğini sözlerle anlatamam. Allah bu mübarek günlerde umarım benim durumumda olanlara ve bana mutluluğun en büyüğünü tattırır ve sağlıklı, sıhhatli, hayırlı bebekler nasip eder.

Bu benim ilk itirafım oldu, ilk kabullenişim. Kimseyle konuşamıyorum. Birisi bebek düşünmüyor musunuz dese yok diyorum , şimdilik bazı şeylerin oturması lazım diyorum, çalışıyorum diyorum. Bebeğim olmuyor diyemiyorum, şimdi sadece yazarken okudum..bebeğim olmuyor, olamıyor ....

Şimdi yatsı ezanı okunuyor, hepiniz için dua edeceğim...herşeyi veren Allah umarım yine hayırlısı olsun diye bekletiyordur...herkese sevgiler...a.s.

Son düzenleme:
bu kadar ümitsiz olma bence... kendine bu eziyeti yapma... ne zaman hayırlıysa o zaman olsun...

Teşekkürler Simeray desteğin için....Sanırım okuduğum yazılar da benü çok etkiledi bugün..Birşey düzelirken başka birşey patlak veriyor, ama tabii ki olumlu düşünmeliyiz..Ben Dostinex i hep bir dönem alacağım diye düşünmüştüm, oysa ki şimdiden daha hayatımın parçası oldu :KK43: ...Adetim düzensizleşti, kistim oluştu ...bakalım ilerde neler çıkacak...senin durumun nedir

Canım yüksek prolaktin sanırım yumurtaları aşırı büyütüp kist yaptırıyor adeti düzensizleştiriyor dostinex düşürüyor prolaktiniii kist içinde doğum kontrol hapı veriyorlar Zor tabi böyle uğraşmak ama Allah başka dert vermesin bunlar hallolabilecek şeyler yine sabırlı ol napıcaksın vakti saati gelince olucak bebeğimiz bunlar birer sebep bu arada bende üç yıllık evliyim henüz bendede çoçuk yok Allahım bizede hayırlı sağlıklı verir inşallalah selamlarrrrrr...........

ebrucuğum,bu ne karamsarlık böyle?senin 1 tanecik kistin varmış,ben pko'luyum,yumurtalıklarımda birikmiş çok sayıda kistim var.ben bile umudumu yitirmedim.çok kısa bir sürede prolaktin seviyeni düşürmüşsün,kistinden de kolayca kurtulursun çünkü onlar ilaçla parçalanabiliyorlar(ben de bu şekilde 55 mm'lik kistimden kurtulmuştum.)sen bu foruma benden önce 'hamileyiiiiim' diye yazarsın,benden söylemesi...

canım ümitsiz olma desem de insan bazen korkuyor ya hiç olmayacak mı diye hep başkalarının çocuğunu mu sevicem diye ben bebek çalışmalarına yeni başladım ama her ay adet dönemi başlayınca ağlar oldum düzenli adetim bozulmaya başladı hep gebelik sitelerinde gezinir oldum eşim çokpanik oluyorsun diyor haklı ama elimdedeğil anne olmak istiyorum hemen allahım sana yalvarıyoruz kucağımızı sağlıklı hayırlı evlatlarla tez zamanda doldur amin uzun oldu doldum napim

ben de sızın gibi bende cok karamsarım ya bende de 4cm lık kıst olustu . evlenelı ekımde 1 sene olacak am ne yapayım korku var .doktorlar kıst erıyor yumurta catlamayı buyuyor ve tekrar kıst olusuyor diyor cok paanıkım herkesde soruyor senağlamasenağlama

ben de sızın gibi bende cok karamsarım ya bende de 4cm lık kıst olustu . evlenelı ekımde 1 sene olacak am ne yapayım korku var .doktorlar kıst erıyor yumurta catlamayı buyuyor ve tekrar kıst olusuyor diyor cok paanıkım herkesde soruyor senağlamasenağlama

canım üzme kendini bendede 4cmlik kist vardı, üç ay öncesine kadar 3ay ilaç tedavisiyle yok ettik allahıma şükür. üzülme rabbim herşeyin zamanını biliyo:)

kızlar aslında buradaki yazıları okuyunca dahada karamsar oluyoruz hergün hergün girip yeni bir pkoluyla tanışıp prolaktini yüksek olan biriyle karşılaşıp ve bilmem kaçzamandır ilaç kullandığı halde cocugu olmayanları görmek yaramıyo bize,kardeşim nededi bana biliyomusunuz oraya caresiz olan cocugu olmayanlar yazıyo cocugu olanlar oturmuş cocuguyla ilgileniyo sen cocugu olan örnekleri orda zor görürsün ve dahacok üzülmemek için siteye sık sık girip kendini kahretme,ben ona katılıyorum burda hepimiz birbirimize kötü örnek oluyor birbirimizi üzüyoruz ve morallerimiz sıfırın altına iniyo...

lost34 haklısın galiba,burdaki örnekleri okudukça dahada karamsar oldum bi ara ben.pkoluyum.2yıllık evliyim 16aydır istiyoruz.4 ay önce öğrendim pkolu olduğumu.her tedavide hemen hamile kalacağımı düşünüyodum.2ay gonaphene kullandım sonuç hüsran 1ay ara verdim.geçen ayda iğneye geçtik.çok ümitlenmiştim.doktorum ikiz bile olabilir deyince sevincim 2ye katlanmıştı.ama sonuç yine hüsran....bu ay ara verdim yine...bunları içimizi karatmak için yazmadım.bizim imtihanımız bu diyorum.rabbim vercek inş.bize meleklerimizi.ümidimi yitirmiyorum çünkü ümidimi yitirsem rabbime güvenmiyorum demek olcak.ben rabbime güveniyorum.rabbim ne mucizeler yaratıyo......bizlerin mucizeside birgün gerçekleşecek ve bizde hamileyiz diye haykıracağız...............rabbim sen bunca kulunu görüyosun...şu ramazanda bizlerin yüzünüde güldür....hepimize hayırlı evletlar ver...senin hazinen geniştir....sen ol deyince herşey oluverir.......sana güvendik sana dayandık....içinde bulunduğumuz sıkıntılı dönemlerde bizlere sabırla beklemeyi nasip et.......amin.....arkadaşlar duanız olmasa ne önemiz var diyo ayette....dualarımızı eksik etmeyelim birbirimizden.........

Arkadaşlar moralinizi bozdğum için çok çok özür dilerim. Eşimin yanımda olmadığı zamanda çaresizce yazılmış bir yazıydı. Şu an regl sancım tavan yapmış durumda.Dr. 3. ila 5. günü gel demişti. Bakalım ne olacak? 22. günümde regl oluyorum 2 aydır ve bacakarıma kadar uzanan dayanılmaz bir ağrı var sizde de oluyor mu?
Sevgiler

canım geçmiş olsun Allah şifalar versin.yazdıklarını bizde her ay yaşıyoruz.önemli olan hemen kendini toplaman....bende çok üzülüyom.hamile olan kadınlara gıptayla bakıyorum....inş.bu duyguyu rabbim herkese yaşatır.....

Merhaba arkadaşar

Bugun kontrole gittim, adetimin 3.gününde..Ultrasonda herhangi bir kiste rastlanmadı ve bana dr. 5 gün 1 tablet kullanmam için Gonaphene diye bir ilaç verdi. Ayın 12 sinde bir daha kontrole gideceğim. :1ninca:

Benim merak ettiğim 21 gün ara ile regl oluyorum. Benim yumurtaların en verimli dönemi hesabıma göre reglimin 2. günü ile 6. günü arasında olması. Böyle birsey olabilir mi ki? Dr. 21 gun ara ile olmanın normal olduğunu söyledi..ama ben birşey anlamadım...kafamçokkarıştı

Bir de Gonaphone iyi bir ilaç mı?

sevgiler a.s.

Son düzenleme:
Çok karamsar olma benim prolaktinim 150ydi üstelik seninki gibi 1 ayda düşmedi aylar aldı düşmesi...hipofiz tümorüde var bende, yumurtalıkta folikül kistimde vardı ve doğum kontrol hapıyla eridi...Karamsar olma bunlar basit tedaviler...Prolaktinim öyle inatçıydıki 10 haftalık hamileyken bırakabildim, şimdi 9 aylık hamileyim,sana moral olsun benim durumum...

Çok karamsar olma benim prolaktinim 150ydi üstelik seninki gibi 1 ayda düşmedi aylar aldı düşmesi...hipofiz tümorüde var bende, yumurtalıkta folikül kistimde vardı ve doğum kontrol hapıyla eridi...Karamsar olma bunlar basit tedaviler...Prolaktinim öyle inatçıydıki 10 haftalık hamileyken bırakabildim, şimdi 9 aylık hamileyim,sana moral olsun benim durumum...

çok teşekkür ederim. :) ve de hayırlı olsun...bebiş kız mı erkek mi? ismine karar verebildiniz mi? Sen Gonaphene kullandın mı?

Ben Dostinex i kullanmaya devam edecekmişim, haftada 1 gün yarım..bu biraz can sıkıcı.

sevgiler

Sağol, bebeğim kız, ben gonaphene kullanmadım çünkü prolaktini düşürünce yumurtlamaya başlamıştım...

ARKADAŞLAR SİZ KANAL 7 GÜNÜN ANNEEELERİ DİYE BİR PROGRAM BAŞLADI UGUR ASLALN BAŞLATTI BİDE ONLARI DÜŞÜNÜN HRKES NELERLE BOGUŞUYOR SAVAŞIYOR HERZAMAN ALLADAN HAYIRLISI BENDE 20 YILLIK EVLİYİM BENİMDE ÇOCUGUM YOK PROLAKDIN YÜKSEKLİGİ ÖNEMLİ DEİL KİSTLERİ DE TEDAVİ ETTİRİRSİN ALLAH CC. HZ .AYŞEYE DE VERMEMİŞ EVLAT BİZ ONDAN DAHAMI DEGERLİYİZ DEMEMK ALLAH CC. BİİM DUALARIMI ÇOK SEVİYORKİ DUAMIZI KESMEYUELİM DİYE BİZİM SABRIMIZI DENİYOR BENİMBİR ARKADAŞIM ÇOCUGUM YOKEN OLSUN DİYE ÇOK DUA EDİYORDUM AMA OLUNCA ONLARLA İLGİLENMEKDEN DUA FALAN EDEMİYORUMNE MUTLU SANA DEDİ VE ŞOK OLDUM UNUTMAYIN SABIR ACIDIR AMA MEYVESİ TATLIDIR HZ. MERYEME BABASIZ EVLAT VEREN YARABBIM BİZEDE EŞLARİMİZDEN HAYIRLI EVLATLAR NASİP ET ÇİFTER ÇİFTER OLSUN:CüvCüv::CüvCüv::CüvCüv::CüvCüv:

X