Yüksek FSH a inat, buradayım, savaşa başladım, takılın peşime!

Canım inan kafam artık o kadar karıştı ki napcamı şaşırdım Bende zaten yeterince problem olduğu için histeroskopiye sıra gelmedi heralde Bakalım onu da yaptırırız olmadı.. Eşime de bi testler yapıldı ama ne olduğunu bilmiyorum.. İleri hareketli sperm sayısı falan 0 çıkmıştı onda da dna hasar ve morfoloji ne oluyo hiç haberim yok inanki Bi sorayım gidince yaptınız mı diye Biz de kan vericez kromozom testi için.. Bi şu bebeklerin sonucu çıksaydı zaten hastaneye gidicem kan vericez inşallah.. eğer bebeklerde ve bizde sorun çıkmazsa da belki şu lökosit aşısı falan deneyebilirim.. Benim bağışıklık sistemim biraz kuvvetli, bi ara 2005 yılında T hücre (bağışıklık hücresi) lenfoması tehlikesiyle 5 yıl kadar gözetim altında kaldım, daha sonra 2010 da tüm değerlerim normale döndü ama o tarihten bu yana hiç grip bile olmadım mesela.. Ondan yana da bi şüphem yok desem yalan olur.. Acaba bebeğe de bağışıklık mı geliştiriyo bünyem diyorum? öyle bi sorun var biliyosun ama bi testi yok malesef olsa hiç durmam onu da yaptırırım
Kaan Beye gelmekle de çok iyi etmişsiniz bence, inşallah iğnelere gerek kalmadan herşey düzelir beslenmeyle klomenle falan.. Eşin şaşırmıştır dimi o kadar direndi gelmemeye gelmekte haklıymışsınız yani

sonuç negatif olursa ki inşallah olmaz ben de Kaan beye gitmeyi planlıyorum :)

Yani doktorlar farklı konuştuğu için şaşırıyor aslında. Bizim doktorlar önemsiz dediği için gelmek istemedi sanırım. Şimdi de gittiğimiz en beyefendi, işini bilen doktor buymuş diyor. Varikosel nedeniyle morfoloji 0 demişlerdi muayenede ultrasonla da bakmış, varikosel düzelmiş kendi kendine en çok ona şaşırdık. Eşimin tüm iç çamaşırlarını kaldırmıştım geçen yıl, 1 beden büyük aldım hepsinden, dar kotlarını falan da giymesine izin vermiyorum bayaa etkili olmuş anladığım kadarıyla. Bir de laptop kucağından inmiyordu hiç senelerdir, laptop sehpası aldım ikeadan onu kullanıyo birkaç aydır. Hepsi gerçekten önemli ayrıntılarmış demek.

Yatak odanıza cep telefonu sokmayacaksınız (elinde telefonla uyuyo elinden alsam uyanıp kızıyo emziği alınmış bebek gibi nasıl yapacaksam ),
Cep telefonu pantolon cebinde taşınmayacak,
Elektromanyetik dalga yayar tüm cihazlar mümkün olduğunca uzak duracaksın,
Egsoz gazından, dumandan, deterjandan bile uzak duracaksın dedi.

İleri hızlı bizde de çok düşüktü proxeed plus kullandı 6 ay, keçiboynuzu kürü de yaptı düzelme oldu sonra. İleri hızlı ve hızlı olanların toplamı önemli diye biliyorum ama normal gebelik için önemli. Tüp bebekte buluyorlar bi şekilde sperm seçiyorlar da hamileliğin devamını getirmekte etkisi nasıldır Allah bilir işte.

Canım bildiğim kadarı ile seninki de nazlı ama ne yap et kuğulu parkın ordaki düzen lab'a gidin, yeni bir spermiyogram istesin kruger a göre. Dna fragmantasyonu testine de bakabiliyorlar aynı örnekte. 20 günde çıkıyor onun sonucu, spermin dna fragmantasyon oranı %15 üstü çıkarsa problem yapabilirmiş işte. Bizim 17 çıkmıştı geçen yıl, sınırda değer demişlerdi. Şimdi Kaan Bey tekrar istedi sonuca göre 15 üstü çıkarsa ve tedaviden 2 ay sonra düzelmezse tüp bebek için testisten iğne ile sperm alınmasını öneriririm dedi. Testisteki sperm damardan geçmediği için bozulmamış oluyormuş.
İnşallah gerek kalmaz, sonuçta biz de iğneyle aldırıyoruz folikülleri opuda. Onlar da katlansızlar gerekirse ne yapalım..

Bağışıklık sistemine gelince, bunu bana Murat Berksoy söylemişti doğal öldürücü nücre oranı yüksekse vücut embriyoyu kabul etmeyebilir demiş testini istemişti normal çıkmıştı.
Sen baktırdın mı tekrar baktır cd56 naturel killer hücre testine. Eğer yüksek çıkarsa çaresine bakarsın.

A ben o bağışıklığın testi olduğunu bilmiyodum çok teşekkürler canımmm Hemen not alıyorum o da kandan mı bakılıyo peki?

Canim doktor test isteme disinda yorum yapmiyor mu?
Umarim dis gebelik degildir,aklina olumsuz seyler getirme.

Canim cikti mi sonucun?
Insallah gebesindir.
Evet canım çıktı 7.99 o yüzden sevineyim mi sevinmiyim mi bilemedim. doktor sınırda pozitif dedi cuma günü tekrar test yapıp değerlendirecek umarım cuma kat be kat artar. ben evrene olumlu mesaj yollamaya başladım inşallah cuma daha güzel haberler veririm

Evet ara bir deger ama yavas yavas da yukselebilir.
Olumlu dusun bence de. Silik cizgi cikmasi umutlandirdi beni de. Hayirlisi olsun insallah.

Hiç bi yorum yapmıyor
Sahin beyin yapısı bu biraz negatif konuşması gerektiğinde susuyor beklemedeyiz
Sen nasılsın opu yakın mı

Insalllah hayirlisi olsun canim hakkinda.
Kesin bir sonuc olmadigi icin temkinli davranmak istiyor olabilir. Son ana kadar umudunu kormakta fayda var canim. Umarim saglikli bir gebelik vardir.

Iyiym canim,kontrol vardi bugun. 6 yumis var,3ü istedigimiz gibi buyudu,kucuk olanlardan da sürpriz gelebilir dedi doktor. Bu gece catlatiyoruz
Cuma da opu var kismetse. Rabbimden hayirlisini diliyorum.

Cuma günü hayırlı haberler verelim birbirimize duam seninle

insallah küçük olanlar da depar atarak ulaşırlar büyüklüğe belli olmaz şaşırtabilirler
hayırlısı olsun güzel bebişler olsun

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…