Yüksek FSH a inat, buradayım, savaşa başladım, takılın peşime!

B bursa_83 canim nasilsin nasil gidiyor tedavin seni merak ettim.

Iyiyim canim. Sen nasilsin? Nasil gidiyor hamislik?
Pazartesi tedaviye basladik yeniden. Bugun ilk kontrol vardi. Bir tanesi baya onden gitmis ve 16mm.olmus. 3 tane de 7 ve 9 mm.lik yumisler var. Doktor 16mm.lik icin opu yaparsak ve toplarsak diger 3ü bosa gitmis olacak ve o yumurta da dollenmeyebilir,biz 3 yumisi buyutelim ki embriyo olusma sayisi artsin dedi. Tedavi biraz uzayacak ama boylesi daha mantikli. Bi ihtimal 3ü de embriyo olabilir. Ignenin dozunu arttirdik,baskilayici ignelere de basliyorum yarin pazartesi de kontrol var. Insallah 3ü de büyürler.

Hayirli olsun cnm insallah butun yumislerin 1.kalite dollenicek ve sana bebis olucak. ve guzel haberlerini alicaz. gec olsunda guc olmasin. ben iyiyim cnm cok sukur ama surekli yatma ve uyuma ihtiyaci hissediyorum bu aralar uzerimde acayip bir rehavet kedi gibi oldum miril miril uyuyasim var her buldugum firsatta

Sagol canim insallah.

Vücut dinlenmek ister tabi. Bol bol uyu dinlen ki bebis de büyüsün.
Hamilelik yok ama benim de ogleden sonra oyle tatli uykum geliyor ki. Kitap okumaya basliyorum,bastırıyor,1-2 saat uyumak iyi geliyor. Onceden gunduz uyuyanlari anlayamazdim,aman uyunur mu gunduz derdim amaaaaa simdi gozumu acamiyorum. Yaşlaniyor muyum ne

Çok teşekürler

Kızlar meraba.Bugün doktora gittim yumurtalıklarımın çok zayıf olduğunu 40 yaşında ki bayanın yumurtalığına sahip olduğumu söyledi.Zaman kaybetmeden tüp bebek yaptırmalısın dedi.Tıp fakultesinde yaptırmayı düşünüyorum.Fiyatlar nasıldır bilgisi olan var mı

Cerrahpasa 10.000 tl idi.
Cok fazla sira bekleniyor. Ilk randevu icin bile birkac ay bekleniyor. Tumislemler bitip de tup bebek yaptirma sirasinin gelmesinde 6 7 ayi buluyor,bilginiz olsun. Bir de bazi sartlari var. Yas ve evlilik yili gibi.

Çok pahalıymış.Ben 31 yaşındayım 4 yıllık evliyim.Şimdiden ümitsizliğe kapıldım

Ben de akupunktura gidiyorum. Bana da seanslardan birini nöral yapariz demisti. Akupunkturdan biraz daha agrili oldugunu duydum,oyle mi?
Disetlerine de uygulaniyormus sanirim.

Yaşin ve evlilik yilin tutuyor. Universiteden rapor alip disarda ozel merkezlerde yaptirma hakkin var ama. O zaman ucretler yari yariya dusuyor. 3 defa raporla yaptirma hakkin var.
Hmm tamam teşekkürler.

Yaşin ve evlilik yilin tutuyor. Universiteden rapor alip disarda ozel merkezlerde yaptirma hakkin var ama. O zaman ucretler yari yariya dusuyor. 3 defa raporla yaptirma hakkin var.

Selam canım,
Pek anladım da sormak istedim sakıncası yoksa..
Devlet Hast. ne kadar ?
Özelde mi fiyat yarı yarı ya düşüyor?

Selam canım,
Pek anladım da sormak istedim sakıncası yoksa..
Devlet Hast. ne kadar ?
Özelde mi fiyat yarı yarı ya düşüyor?

Selam canim.
Eger universiteden raporunu cikarir ve raporun gecerli oldugu ozel merkezlerde yaptirmak istersen fiyat yari yariya dusuyor. Merkezin ucreti 5000se mesela 2500e dusuyor,ilaclar da 3000se 1500e dusuyor ve baya uygun oluyor fiyat.

Raporsuz olarak universitede yaptirmak istersen 8000-10.000 civari oluyor.

Raporunu cikarip universitede siraya girip orada yaptirmak istersen de cok cüzi bir ucreti oluyor ama universiteler yogun oldugu icin sira gelmesi icin 5 6 ay beklemek gerek. Ben zaman kaybetmek istemedigim icin cerrahpasadan raporumu alip ozelde yaptirmistim. Orada yaptirmak isteseydim 8 ay sonra sira gelecekti ve 8 ay benim icin uzun bir süre.

Bizde cerrahpasa ile konuşmuştuk 10.000 demişti dr ama daha sonra özel bir tüp bebek merkezinde 3500 tl yaparım dedi ama biz şüpheye kaldık yaptirmadik yani uni hastanelerde merkezlerden pahali

Canim en son bana denilen amh testi ile yumurtalik reverzı azligini değerlendiremezsin...
Fsh LF e2 testlerinide yaptırmandir.
Insallah aralık relgim ile yaptiracagim bu testleri...
4 aylık evliyim içime doğmuş gibi balayindan sonra Dr gittim iyi ki gittim de amh degerlerimi öğrendim.
Ve sen canım iyi ki karşıma çıktın Sağol bütün bilgilerin ve dostluğun için sanal bir ortamda olsan bile 1 hafta içinde çok destek ve öğretici olsun bana :) herkese iyi geceler diliyorum...

Bugun test günüm 12.gun .ama sabah erken tuvalete girdiğimde tuvalet kağıdına ve iç çamaşırıma baktığımda pembe açık renk kanama başladığını gördüm.kanama devam edecek gibiydi ped koydum.sanırım regl oluyorum
Göğüslerimin şişliği ve acısı bi gunde inmiş gibi
Sanırım kimyasal gebelik geçirdim
Sabah kan vereceğim ama pek umudum kalmadı

Allahtan umut kesilmez belkide tutunma kanamasidir ve olmasa bile sakin üzülme allah verece gi zamanı bilir öyle düşün canım

Bizde cerrahpasa ile konuşmuştuk 10.000 demişti dr ama daha sonra özel bir tüp bebek merkezinde 3500 tl yaparım dedi ama biz şüpheye kaldık yaptirmadik yani uni hastanelerde merkezlerden pahali

Evet bana da pahali geldi. Disarda da fiyatlar baya degiskenlik gosteriyor. Hele ki ilac fiyatlari. Kesinlikle birkac eczaneyle fiyat konusup oyle almak lazim. Hep ayni yerden alinca da indirim yapiliyor baya.

Tum hormonlara bakilmali canim,hepsi birbiriyle baglantili cunku. Hemen doktora gitmekle iyi yaptin kesinlikle. Zaman onemli bizim icin.

Sen sagol canimFaydali olduysam ne mutlu bana. Yedigin ictigim duydugum okudugum ne varsa yazmak istiyorum ki herkes faydalansin.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…