Yüksek FSH a inat, buradayım, savaşa başladım, takılın peşime!

merhaba canlar
bir ara yazdım yazdım sonra sildsim opudan sonra. son durumda yazayım diye erteledim
neden sonucu beklemişim içimedoğmuş tabi;
keza herşey çok değişken sevinirken üzülüyoz ya da ikisi birden olabiliyor
benim fsh amh gibi sorunum yoktu hatırlarsınız ama 40 yaşımdayım ve bir şekilde artık rezerv azalıyor
mesela opu dan önceki son kontrole kadar 4 yumurta göründü doktora
sonra yüksek doz yiye yiye yumişlerim depar attılar ve opu günü bize ve doktora şaşkınlık geçirterek 12 sayısına ulaştılar
ve hatta şaşırtıcı olan 10unun dolu ve olgun olmasıydı
bence bunda kesilikle 1 senedir sigarayı bırakmanın, sebze ağırlıklı , düşük karbonhidratlı(keza prediyabet var şekerlilerden paket gıdalardan ve beyaz undan uzak duruyorum 9-10 aydır) ve düzenli sporun(bazen ağır kardiyolar,ağırlıklar bazen yürüyüşler ama düzenli) etkisi oldu

ama ağır ilaç dozajı nedeniyle hafif düzey OHSS oldum; karnım şiş ağrılar içindeydim 3 gün
yine buradan öğrendim bol proteinle indirdim şişliği

2. gün 7 embriyo elde edildi
şimdi de işin değişmeyen yaş kısmı bence: 7 embriyonun ancak 2 tanesi 2. kalite olarak 5. güne kalabildi
yani 2. kaliteler ve az sayıdalar, dondurulcak embriyo kalmadı
dun de minişleri transfer edildiler

umarım yerlerini severler
ama işin değiştirebildiğimiz ve değiştiremediğimiz kısımları var hakikaten ve gerisi tevekkül kısmet arkadaşlarım
bir de projestron iğneleri Verdi 4 tane 2 tane de kan iğnesi

ne beter şeylermiş .tedavinin hiç bir iğnesine benzemiyor:))

bi de benim mthfr677 heterezigot PAI homozigot 4G/4G gibi bişey çıktı daha önceki düşükte.aynı durumda kan sulandırıcı iğne verildi hep takip ettiğim kadarıyla
ama bana coraspin ve folbiol yeter dedi

kafam çok karışık

acaba başka bir doktora daha mı çıksam?

Canim hayirlis olsun,insallah pozitif sonuc alirsin.
Baska doktora ne icin gitmek istiyorsun?

Herkesin bunyesi ve verdigi tepkiler,yumurta kapasitesi farkli. Sigara,beslenmeyle ilgili yazdiklarini yapmasaydin da yine 12 yumisin buyuyebilirdi. Ben hayatimda denemek icin dahi tek nefes icmedim,hep sebze meyveyle beslendim,cevizi bademi findigi bali pekmezi dahil,vitaminler dahil,375 doz igne bile vurundum ama yine 1 yumis yine 1 yumis. Ha sukretmiyor muyum tabiki cok sukur hic olmamasindansa 1 tane var ama eger vücut yumurta uretecekse nasil beslenirsek beslenelim yine uretiyor,eger uretmeyecekse de uretmiyor. Bir sùrüvitamin alip,ballarla macunlarla beslenip de yumisleri opuda bos cikanlar da var. Sen sanslisin ki canim vücudun yuksek dozlara tepki vermis.
Kafani hic baska seylerle karistirma. Doktorun senin icin uygun olan ilac neyse onu vermistir eminim.
Allah hayirlisini sagliklisini versin insallah.

canım tesekkur ederim
aynen yumurta üretebildiğimiz için şanslı olmalıyız; o kadar çok hikaye okuduk ki bu forumlarda gebe kalmak bebeği garantilemiyor, çok yumurta hamileliliği.
benim sıkıntım pıhtılaşma faktörlerimle ilgili
doktor ciddiye almadı faktörleri folik asit coraspin yeter dedi
ama çok dolaşınca benzer düşüklerde kan sulandırıcı iğnelerin sürekli verildiğini görüyorum
o nedenle başka doktor düşündüm

Sen hamile kal.bu surecte herksles coraspin kullaniyor.hamile kaldiktan sonra baktin ki kan sulandirici vermiyor.gebe takip icin baska doktor bul.ve simdiki tedavini sorgulama.nasilsa kafana gore ilac kullanamicaksin.baska doktora gitsen simdi kendi doktoruna guven diyip kimsenin tedavisine karismicak.hem de yazik vesvese yolunda gidecek seyi tersine cevirir yarattigi stresten.bundan sonrasi tevekkul.ben yaptim o hatayi sen yapma.cok eziyet ettim kendime ilk tedavim boyunca.o kadar bunalttim ki kendimi artik surec nagatif sonuclansa bile bir oh cektim yemin ederim.test tarihine kadar rölantiye al kendini.guzel sonuclanacak ben inaniyorum.

Bizi ilk tedavi sonucunu aldiktan sonra doktorumuz gorusmeye cagirdi.hakan bey biz ne yapalim dedim..takviye yok oneri yok histereskopi yok..ne yapalim desem yok dediniz dedim.yasam seklinizi degisin dedi.o an sigara icersem hamile kalir miyim acep diye gecirdim aklimdan.yine o gunlerde ablam alkol bagimlisi bir bayanin dogumuna girmis hemen cocuk doktoru cagirmislar bebek ne durumda diye sipacik cok saglikliymis bin masallah..bunu da duydum aha da alkole basliyorum dedim.
Ne sigaraya basladim ne alkole...yasam tarzinizi degistirmek icin yaptigimiz tek adim salondaki buyuk tv yi yatak odasina tasimak oldu

Benim de pihtilasma sonucum seninkine benzer bir sey cikti,tam sonucu hatirlamiyorum. Bu testi 2.tedaviden sonra yaptirmistim. Ilk 2 tedavide test sonucu olmamasina ragmen kan sulandirici igne verdi doktor onlem olarak. Ama 3.tedavideki yeni doktorum test sonucuna gore coraspin verdi,igne vermedi. Her doktorun yaklasimi farkli. Baskalarina verdi bana vermedi diye dusunup kafani yorma.
Baska doktora gitsen de bir sey vermez bence,cunku sen baska doktorun hastasisin. Daha cok kafan karisir. Sen ilaclarini ic,kendini yormadan islerini yap,kitap oku,film izle. Moral ilaclarkadar onemli,belki de daha fazlasi.
Coraspin ve folik asit disinda bir sey verdi mi?

Ben de acaba telefonlari yatak odasina sokmasak mi diyorum zarari var diye ama esim yok artik der diye soyleyemiyorum

Valla en son artik yedigin ictigim her seyi birakicam,butun zararli yiyecekleri doldurucam eve,bir de oyle denicem. Belki o zaman 3 5 yumis olur

Yasam seklinizi degistirun demis ya hakan bey,ara ara aklimageliyor acaba bizler yanlis bir seyler mi yapiyoruz

Canım doğru diyorsun
sonucu bekleyeceğim kadın doğumcu için
insanın bazen bütün olasılıkları düşünmekten beyni dönüyor; dediğin gibi sonuç ne olacak belli değil ki daha
ilk hamileleğim beklenmeden olmuştu geç döllenmeymiş epey geç 6. haftada farketmiştim
nereye gidicem ne yapıcam şaşırmıştım
biraz ondan da telaşım;
ama hakketen hamile gibi davrandığımı fark ettim
hay allam:))
ama duramadım cuma günü medical park hematolog a randevu aldım
aklımda kalmasın(gene uslu durmuyorum değil mi)

çok sağolasın D dstn33 B bursa_83

eşim ve annem dışında kimse bilmiyo tedaviyi
annem de başka şehirde ağrısı sızısı ile uğraşıyor(diz ameliyatı geçirdi yanından geçen ay gelebildim)
o ble farkında değil bugun arayınca hala yumurta soruyodu, geçti onlar annem transfer oldu deyince şaşırdı
2 gündür görüşmüyoduk
oyle bihaber olunca herkes kendi kendimizin başını okşayıp bi rahat ol demekten hal olduk
o nedenle sizzler iyi ki varsınız
rahatız desek de değiliz demek

canım transfer günü(dün ) ve bügün için sadece hibor kan iğnesi verdi
4 tane pregstron iğnesi(çok fena iğnesi)
coraspin ve folbiol
bir de ostrejen bant (climera mı ne)
Rahim kalınlığı düşük çıkmış diye

ne güzel önerilerrr

ben e oturup emrah serbesin müptezellerini bitireyim bari
döktürmüş gene

Hamile gibi davranman bence cok guzel bir olumlama ve sonuca kesinlikle yansiyacaktir:) hamile gibi davran ama ilaclarini doktorunu sorgulama.rahat olmak buyuk meziyet hakikaten.ama bir rahat oldun mu sonuca yansiyor emin ol.icin rahat eder hematologa gidersen

Sana yine iyi ilac vermis bi suru.ben folik asiti zaten kullaniyorum.onun disinda sadece crinone jel vermisti

Sana yine iyi ilac vermis bi suru.ben folik asiti zaten kullaniyorum.onun disinda sadece crinone jel vermisti
canım iğneler jelin yerine
bitince jele devam edeceğim
ama eksik bişeyler görmüş olabilir bende
bu iğne çok fena; yaptırdığım bölge dondu kaldı dünden beri o derece ve 4 daha var
yürürken zoruluyor 1 tane oldu daa
hiç üzülme vermedi diye

Igneler yakiyor canim malesef ama bebisler icin katlaniyoruz:)
Climara banti ben de kullanmistim.

Kitap listeme ekledim:)

Hep dusunmenin ve ona odaklanmanin olumlu bir faydasini goremedim ben. En guzeli.bir seylerle mesgul olmak. Kitaplar cok oyaliyor,iyi oluyor. Havalar da guzel,doktorun hep yat demediyse kisa yuruyusler de iyi gelir. Sinemada da guzel filmler var.

Gecmis olsun canim annene. Allah sifa versin.

En yakinlarin disinda kimsenin bilmemesi daha iyi,kafan rahat oluyor ve kimseye tek tek durumu ve sureci anlatmak zorunda kalmiyorsun. Buraya yazinca rahatliyorum ben,bir de annemle kardesim biliyor,yetiyor bana.

Sen de iyiki varsin

Canim nasilsin?
Bi belirsizlik vardi en son,merak ettim seni,insallah kalp atislarini saglikla duymussundur.

NAsılsınız Canlar
Bugun adetime ve teste 10 gün var
Ben direk adet öncesi sendroma girdim
Her ay tam 10 gün önce olur tatlı krizi
Nutellalı muzlar ceviZler derken kudurdum gerçekten
Normalde hiç yemem
Hatta tam geçen adetimden 10gün önce yedim çikolata
İnsalla adet felan olmam

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…