Pudra, Fondöten, Kapatıcılar Yüksek derece kapatıcı?

TinkerB

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
1 Mart 2011
364
1
Gözaltında hiç problemim yok fakat ara sıra sivilcelerim çıktığı zaman çok kırmızı oluyorlar veya o minik şişlikleri kapatamıyorum kendi kapatıcılarımla. Sivilceler için yüksek kapatıcılık özelliği olan bi kapatıcı istiyorum, diğer özellikleri hiç önemli değil, sadece kapatıcılığı yüksek olsun :)

Ben Flormar Perfect Concealer ve Colortrend'in stick kapatıcısını kullanıyorum. Orta derece olarak görüyorum kapatıcılıklarını. Yüksek kapatıcılıklı olarak siz ne önerirsiniz? Ya da ben çok memnunum kapatıcımdan diyen var mı sivilceler için?

Son düzenleme:
Canım kapatıcılık ve kalıcılık olarak estee lauder dublewear iyi bir fondoten onun dışında m.a.c'in ürünlerini beğeniyorum birde kryolan diye profosyonel makyözlerin kullandığı ürünler var film reklam çekimlerinde falan kullanılan ürünlermiş hiç denemedim ama duydum. tabi günlük hayatta kullanmak ne kadar doğru olur bilmiyorum. sivilce problemin varsa bence tedavi amaçla ürünler kullan fondotenle kapatmaktan daha sağlıklı olur. fondoten günü kurtarır ama ilerisi için daha beter olabilir cildin canım:KK68:

Canım kapatıcılık ve kalıcılık olarak estee lauder dublewear iyi bir fondoten onun dışında m.a.c'in ürünlerini beğeniyorum birde kryolan diye profosyonel makyözlerin kullandığı ürünler var film reklam çekimlerinde falan kullanılan ürünlermiş hiç denemedim ama duydum. tabi günlük hayatta kullanmak ne kadar doğru olur bilmiyorum. sivilce problemin varsa bence tedavi amaçla ürünler kullan fondotenle kapatmaktan daha sağlıklı olur. fondoten günü kurtarır ama ilerisi için daha beter olabilir cildin canım:KK68:

Canm anlatamadım sanırsam :KK1: Yağlı ve problemli bi cildim yok, normale dönük karma cildim var ve çok az sivilce çıkıyor. Ama çıkınca çok moralimi bozduğu için -ehehe işte başak burcu- yüksek kapatıcılıklı bi ürün istiyorum. Oriflame'in çok uygun kalem kapatıcıları varmış onlardan istiyorum bilgisi olan var mıı?:97:

eğer cildin sorunlu değilse bence su bazlı hafif fondotenler kullan hem maske etkisi yapmaz. çünkü yüksek kapatıcı fondotenlerin çoğu ağır olur. Ama illa istiyorsan dediğim gibi estee lauder iyi ama ağır gelebilir ben şu anda Clinique kullanıyorum çok iyi kapatıcılığıda çok iyi tavsiye ederim...

eğer cildin sorunlu değilse bence su bazlı hafif fondotenler kullan hem maske etkisi yapmaz. çünkü yüksek kapatıcı fondotenlerin çoğu ağır olur. Ama illa istiyorsan dediğim gibi estee lauder iyi ama ağır gelebilir ben şu anda Clinique kullanıyorum çok iyi kapatıcılığıda çok iyi tavsiye ederim...

Clinique bana olmadı canım ya kuruttu birazcık, fondöten olarak Flormar kullanıyorum başka hiçbişiden memnun kalmadım. Kapatıcı kullanıyomusun peki, önerebiliceğin bişi var mı?

max factor kullanıyorum en açığı 7 numara..ben gözaltı aydınlatıcı niyetiylede kullanıyorum ama sen yüzünün değişik yerleri için istiyosun o nedenle açık alma ten renginde al..ben çok memnunum azcık sürsen bile farkı görürsün ve ucup gitme olayı yok..bi dene istersen cnm :)
images

max factor kullanıyorum en açığı 7 numara..ben gözaltı aydınlatıcı niyetiylede kullanıyorum ama sen yüzünün değişik yerleri için istiyosun o nedenle açık alma ten renginde al..ben çok memnunum azcık sürsen bile farkı görürsün ve ucup gitme olayı yok..bi dene istersen cnm :)
images

Canımm bu tavsiyen üzerine dersaneden önce çok sevdiğim bi kozmetik mağazasına uğradım, max factor erase'i yüzümde denedik. Bu arada Olay'in temizleme sütünü ve nemlendiricisini kullandık makyajdan önce ve bende sivilce yaptı akşama doğru, tavsiye etmem (cildim hassas ve karma bu arada). Neyse işte kapatıcı çok güçlü gerçekten çok rahat kapattı bikaç alerji lekemi. Çok beğendim 07 numarasını aldım tavsiyen üzerine, çünkü zaten benim kendi rengime en yakın olan 07'ydi. Üstüne de max factor'ün miracle touch pudrasını uyguladık onu da tavsiye ederim ince bi fondöten geçilmiş görüntüsü veriyor yumuşacık nefis :KK69: :KK61: Neyse işte sonuç olarak tavsiyen üzerine aldım canım çok güzel çok memnun kaldım teşekkürlerr :90::KK71::KK69::KK54::KK70:

ne kadar bu urun

Canım 41 liradan indirimle 31'e düşmüştü 31 liraya aldım ben :KK61:

Canımm bu tavsiyen üzerine dersaneden önce çok sevdiğim bi kozmetik mağazasına uğradım, max factor erase'i yüzümde denedik. Bu arada Olay'in temizleme sütünü ve nemlendiricisini kullandık makyajdan önce ve bende sivilce yaptı akşama doğru, tavsiye etmem (cildim hassas ve karma bu arada). Neyse işte kapatıcı çok güçlü gerçekten çok rahat kapattı bikaç alerji lekemi. Çok beğendim 07 numarasını aldım tavsiyen üzerine, çünkü zaten benim kendi rengime en yakın olan 07'ydi. Üstüne de max factor'ün miracle touch pudrasını uyguladık onu da tavsiye ederim ince bi fondöten geçilmiş görüntüsü veriyor yumuşacık nefis :KK69: :KK61: Neyse işte sonuç olarak tavsiyen üzerine aldım canım çok güzel çok memnun kaldım teşekkürlerr :90::KK71::KK69::KK54::KK70:

Canım 41 liradan indirimle 31'e düşmüştü 31 liraya aldım ben :KK61:

rica ederim canım :) max'ın ürünleri genelde güzeldir fondöten ve pudralarını da kullanırım dönem dönem..gün içinde cildim hafif yağlansada görüntü çok hoş oluyor..yeterki yatmadan önce temizlemeyi ihmal etme..fiyat olarak değişiyor kimi yerlerde 27 liraya filan düştüğü de oluyor..

ayrıca cildin hassas ve karmaymış benimde öle..olay yüz temizleme ürünleri yanaklarımda kızarma yapar benim sana tavsiyem Dr. Biologic E+A Vitaminli Temizleme Jeli kozmetik değil medikal bi ürün..
images

t bölgenmdeki gözenekleri küçülttü,cildimi pürüzsüz yapıyor,kızarma kaşıntı yapmıyor,makyajı çıkarmak için bile kullanabiliyorum..fiyatı 12 lira filan..ben çok memnunum cnm ihtiyacın varsa yüz temizleme jeline,buna bi bak derim :)

rica ederim canım :) max'ın ürünleri genelde güzeldir fondöten ve pudralarını da kullanırım dönem dönem..gün içinde cildim hafif yağlansada görüntü çok hoş oluyor..yeterki yatmadan önce temizlemeyi ihmal etme..fiyat olarak değişiyor kimi yerlerde 27 liraya filan düştüğü de oluyor..

ayrıca cildin hassas ve karmaymış benimde öle..olay yüz temizleme ürünleri yanaklarımda kızarma yapar benim sana tavsiyem Dr. Biologic E+A Vitaminli Temizleme Jeli kozmetik değil medikal bi ürün..
images

t bölgenmdeki gözenekleri küçülttü,cildimi pürüzsüz yapıyor,kızarma kaşıntı yapmıyor,makyajı çıkarmak için bile kullanabiliyorum..fiyatı 12 lira filan..ben çok memnunum cnm ihtiyacın varsa yüz temizleme jeline,buna bi bak derim :)

Hmm yağlanmayı max yapmıyordur canım ya cilt tipimizdendir :KK61: Olay bende de dün bi tane sivilce çıkardı 2-3 saatte aman bi daha sürmem :KK1: Ama belkide orası toplu makyaj yapılan biyer sonuçta, bakterilerden falan da olabilir olay'e hemen şeyapmayalım :KK34: Canım ben de makyaj temizlemek için ayrı ürün kullanmıyorum temizleme jeliyle çıkarıyorum çünkü hiçbi makyaj temizlemek için mendil-jel tamamen çıkarmıyor gibime geliyor. Temizleme jelim bitmek üzere bitince mutlaka bakıcam canım :KK70:

Bi de paylaşmak istedim, oradaki kız bişi önerdi.
Hafif kızarık bi sivilceniz çıkarsa gece yatmadan üzerine evdeki herhangi bi kil maskesinden bi parça koyup yatın sabah kalkınca geçmiş oluyor kil maskesi sivilcedeki yağı emiyor kurutuyor dedi. Dün de olay'den dolayı çıkmış olan minik kızarık sivilceye sürdüm gerçekten de sabah kalktığımda sadece minik bi pembelik kalmıştı onu da kapatıcıyla kapattım işte bu :KK66: Şimdi hiçbişi kalmadı mesela. Kil maskesi değil de bende watsons'dan aldığım mud therapy aloe veralı çamur maskesi vardı onu sürdüm işe yaradı valla tavsiye ediyorum :KK66: Ayrıca maskeyi de ediyorum kokusu rengi ve ferahlatıcı temizleyici özelliği çok güzel ambalajı falan da süper bayılıyorum :KK31:
Tipi de şöyle:

S6303303.JPG

Fiyatı sadece 4.95 :)

Son düzenleme:
X