Tüp Bebek Merkezleri Yücel Karaman Brüksel Tüp Bebek Merkezi

çok teşekkür ederim cnm verdiğin bilgiler için..şüphesiz hepimiz nasibimizde ne varsa onu yaşıyoruz..ama insanoğlu işte biraz sabırsızız ..:):):)

güzel güzel, artık yolu yarıladık sayılır, ben de doğum kursuna gidiyorum acıbademin, tam kondüsyonlu hazırlanıyorum yanisempatiksalakcinni

kardelenler sabırsız olman çoook normal, bizler de ne üzüntüler sabırsızlıklar yaşadık, diyorum ya mücadeleyi sabreden kazanıyor, Rabbimin izniyle sen de anne olacaksın, sakın aklına tersini getirmei hiçbir zaman olumsuz düşünme, ben en kötü zamanlarımda bile ağlarken Rabbime sığındım, o herşeyin vaktini biliyor, sen ondan istemekten vazgeçme, o er veya geç veriyor, dualarım seninle canım:Saruboceq:

arkadaşlar aranızda rahmi T şeklinde olan var mı ? bunun gebeliğe engel olup olmadığı konusunda bilginiz varsa paylaşın lütfen...

öncelikle çarşamba günü inşallah hakkında hayırlısı olur. bol şanslar tatlım. ben ikinciyi deneyeceğim ama zamanı daha belli değil canım henüz tam hazır değilim. ben şunu anlayamadım. bu rahim t şeklinde olduğu jinekolojik muayenede çıkmıyor mu? bir de sordunmu neden yapışıklık olmuş. yani yada 2. denemede neden önce histereskopi yapmıyorlar? bunlar hakkında bilgin var mı canım.

birde 3. denemen için reglin hangi günü başladın ve kaç gün sonra transfer yapıyorlar. ben 20. gün diye biliyorum doğru mu? transfer gününe kadar yaklaşık kaç defa doktora gidiyorsun?bunları benimle paylaşırsan çok sevinirim.

rahmni tşeklinde olması tabiki gebeliğe engel yücel hocanın bana dediği bi laf vardı saç teli kadar ince bile olsa gebeliği engellermiş sorunlar

bana T şeklindeki rahmin gebeliğe engel olmadığını ancak düşüğe sebep olabileceğini söyledi

sağol canım..rahmin t şeklinde olduğu muayenede anlaşılmıyor.yapışıklık ya doğuştan yada geçirdiğin operasyonlardan yada kürtajlardan enfeksiyonik oluyomuş.3. deneme için (dondurulmuş embriyo transferi için konuşuyorum) adetin ilk günü hap içmeye başlıyorsun ara ara ( adetin 8. ve 14. günü) rahim duvarı kalınlığı ölçtürmeye gidiyosun 15. günü başka ilaçlar ilave ediliyor ve herşey yolunda giderse 20. günü transfer oluyor

Son düzenleme:
arkadaşlar aranızda rahmi T şeklinde olan var mı ? bunun gebeliğe engel olup olmadığı konusunda bilginiz varsa paylaşın lütfen...

slm benim rahmin t şeklinde ve de yapışıklık vardı, histeroskopi sonrası düzelttim dedi yücel bey, bana sadece yüzde 10 düşük riski olur dedi, yoksa yüzde 50 yüzde 50 şansın var şuan dedi...ama normal yolla hamile kalmaya engel olabilir yada düşüğe ama bana yücel hocanın histeroskopiden sonra dediği şuan yüzde 50 şansın var ve de tutarsa yüzde 10 düşük riski var, zaten rahim t şeklinde olmasa bile normal şartalarda herkeste yüzde on düşük riski vardır demişti.senin daha önce tüp bebek denemen oldu mu ?

bende fulyaaki yerddeydim ayrıntılı ultrason için çok iyi geçti çarşamba transferin varmışn diikat et kendine oolumlu düşün hep iyi dinlennn inş busefer olucak

canım ultrasonun iyi geçmesine sevindim...bişey sorucam arkadasım sen böğürtlen çayını transfer olduktan sonra da içtin mi ? şuan ben de içiyorum, hazır sallama çaylar var ya doğuşun liptonun falan onlardan aldım. ama transfer sonrası da içilebiliyomu diye düşündündüm,hani bazı bitki çayları düşüğe neden oluyo ya o yüzden...daha önce sordummu bilmiyorum ama senin dondurulmuşlar tutmuştu dimi ? ya ben bi taraftan çok korkuyorum benim rahim t şeklinde ve yapışıklık vardı ya ...gerçi yücel hoca histeroskopiden sonra yapışıklık kalmadı şuan yüzde 50 şansın var ve tutarsa yüzde 10 da düşük riski var demişti...hayırlısı artık ya biz elimizden geleni yaptık gerisi Allah'ın takdiri..senin doğuma az kaldı sanırım :)

canım biyerde okumuştum bende transferin 7. gününe kadar içtiç ama çok değil en fazla 2 fincan evet benim dondurulmuşlardı 6.ayımızdayız hayırlısıyla ocak sonu gibi doğum dedi doktorum hepimizin hakkında hayırlısııı olsun

1.5 sene önce doğal yoldan gebeliğim oldu boş gebelikti kürtaj oldum. bir de ağustosta tüp denedim negatifti.bu t şeklinin sebebi ne olabilir miş onu sormadım bile. ama anesteziden uyandım odaya geldi sadece bu t şekli gebeliğe engel değildi ama düşük oluşabilirdi o yüzden düzelttim dedi. ve ben daha iki gün önce reglimin 7. günü histereskopi oldum ayın 29 unda da tüp e başlayalım diyor. ama bu kadar kısa sürede iyileşirmi bilmiyorum 2 gündür kanamam var senin de olmuşmuydu? histereskopiden ne kadar süre sonra tüp denedin?

histeroskopiden sonraki ilk adetimin birinci günü tüp bebek için ilaçlarımı içmeye başladım..histeroskopiden sonra spiral takmıştı bana ..1 ay sonra spirali çıkartıp balon tedavisi uyguladı tekrar yapışıklık olmasın diye...bu arada hormon hapları da içtim..işte o balondan 2-3 hafta sonra adet oldum ve o adetimle başladım ilaçlara...bu çarşamba günü adetimin 20. günü ve transfer var canım t şekli genelde doğuştan oluyo diye biliyorum ben.sanırım sende yapışıklık yok sadece rahimin t şeklinde o yüzden yücel hoca hemen düzelttiği gibi tüp bebek denemek istemiştir,vardır bi bildiği. histeroskopiden sonra benim de kanamam olmuştu meraklanma o normalmiş...histeroskopiden sonraki adetim çok sancılı olmuştu bide...

merhaba arkadaşlar. Bende histereskopiyi yaptırdım. ciddi bir şey olmadığını söyledi dr. balon uygulamasından ve spiralden bahsetmişsiniz ama bana onları söylemedi. perşembe günü kontrole gel başlayalım dedi yücel bey. çok müdahale edilmediği için mi aceba balon falan uygulanmadı. yoksa daha onlar da yapılacak mı? bunları dr'a sormayı unuttum. yardımcı olursanız sevinirim.
bu arada Sevgi tedavinin son startını veriyormuşsun. umarım hayırlısı olur ve emeklerin boşa çıkmaz. tedavisi olan tüm arkadaşlara bol şans diliyorum.

canım sağol...histeroskopiden sonra bi sorun varsa spiral yada balon takıyo, demekki senin rahimde bi problem yok arkadasım şanslısın :) histeroskopi rahimde ne var ne yok görmek için yapılıyo,bi sorun varsa gideriyo ama sorun yoksa sadece bakmış oluyo o kadar :) zaten spiral (sorun varsa) histeroskopide sen baygınken takılıyo...yani sende problem görseydi yücel hoca söylerdi zaten..sana da bol şans...

arkadaşlar yarın dondurulmuş embriyo transferim var, bol şans dileyin nolur dualarınızı eksik etmeyin ...Allah'ım isteyen herkese versin inşallahhhhhhh

sevgicim dualarımız seninle, inşallah yavruna kavuşacaksın, bol bol su iç ve dinlen canım.

selam sevgi
şimdi okudum mesajını sanırım ben okurken senin transferin gerçekleşmiştir. tanımasam da yüreğimin seninle olduğunu bilmeni isterim.

sevgi canım inş. bebeğine kavuşursun.
senin için dua edeceğim. bizleri de tamamına erdirsin.rabbim hepimize yaşatsın sağlıkla anne olmayı.
habersiz bırakma en kısa zamanda yaz

herkese teşekkürler arkadaşlar :) bugün bekleyişin 5. günü...cumartesi günü test yaptıracağım,beklemek çoooookkkk zorrrrrrrrr,zaman geçmek bilmiyor,sonu güzel olur inşallah....

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…