Yolluk ebatları konusunda fikirlerinizi bekliyorum kızlar...

azra3434

Rabbi hebli mines salihin
Kayıtlı Üye
7 Ekim 2007
3.636
74
44

cok kararsız kaldım kızlar.. 300x80 - 150x80 standart olan olculerle bu sekilde duruyor. Ama bi kısa bi uzun oldumu hos durmuycak gibi geliyor gozume. Kasmir haliyi aradim baska olculeriniz yokmu diye anca kesebiliriz dedi ordaki bayan. 3 metrelik halidan iki adet alip 2 metreye kestirirsem eger bu sekilde gorunecek... Karar veremiyorum sizce kestirmesem cokmu kotu durur holde.

Son düzenleme:
azracım kestirmelikler pek bi ince oluyor ve kalite olarak ben beğenmiyorum

eğerki o ev bana ait olsa benim halı yerleşimim bu şekilde olurdu (illaki heryer halı ile kaplı olacak diye düşünmüyorum ben)

drawing2model.jpg

nacizane fikrim

Arsimacim ben kestirmeklik halilardan almiycaktim. Kasmir halinin bu modelini cok begendim piril piril kabartmali gibi harika yakindan gorunusu.. Ama iste bu modelin olculerinden benim koridora uygun ebadi bulamadim aradim sordum kasmir haliyi keseriz sizin icin 3 metrelik ebattan istediginiz ebat yapariz dediler.. Tesekkur ederim cvp in icin senin yaptigin gibi yaptim ilk etrafimdakiler cok bos oldu dediler caydirdilar beni tatlim

hımm anladım canım
senin resimdekilerlede heryer halı halı oluyor :) tam ölçüleri varmı koridorun fisfisfis
ama illa öyle yapacaksan 80x200 lik iki tane koyduğun örnek daha iyi

Bende her yeri halı ile kaplama taraftarı değilim. Arsimanın çizdiği şekilde ki halı dizaynı çok güzle bence. Cici cici parkelerimizi kalebodurlarımızı kopmle halıyla kapatmayalım dimi..

evet esracim bencede cok kaplamamak lazim temizligide zor olur o yuzden fikirlerinizi almak istedim zaten kaydirigubbakcemile5

ölçüleri gördüm ve ısrarla hepsine 80x300 diyorum :)

bak buda benimki

1model.jpg

benim dış kapı önündeki 100x300 arka taraftaki 80x300
acaba ön kısmıdamı 80 yapsam diye düşünüyorum

hani senin koridorda bi köşe varya yatak odasının kaşı duvarının birleşim yeri oraya uzun bi vazo koyarsan çok hoş olar

Son düzenleme:
arsimacim o duvarin oldugu yerde kapi var tatlim camasir odasi orasi hemen yan kapisida cocuk odasi oyle olursa camasir odasinin kapisinin onune koymus olurum vazoyu benim cizimim senin cizimin kadar prof olmadigi icin anlasilmiyor tatlim harikasin ev plani cizimi konusunda yerimseniben

hım kapı duvara yakınsa haklısın şeker
umarım en güzeli olur canım :1hug:

iltifatın için teşekkür ederim şımartıyorsun beni
sende banyo aksesuarları konusunda süperdin nasılda kondurdun onları :)

Bencede diş kapi onune de 80x300 koysan orantili olur arsimacim obur haliyla :KK66:

Bencede diş kapi onune de 80x300 koysan orantili olur arsimacim obur haliyla :KK66:

sağol kuzum
bakınca banada öyle geliyor ama ya yanlar çok acık kalırsa halı ortada oyuncak gibi durursa diye düşünüyorum
genel olarak bakınca ölçü farklılığı göze çok batmaz arada kapı olduğu için
hele bi yerleşeyim sonra bakcam olmazsa değişcem :)

Azracım, bence de Arsimanın çizdiği şekliyle çok güzel görünüyor. Öbür türlü çok parça parça bir görüntü yaratacak. Arsimacım seninkine gelince bence ikisinin aynı ölçülerde olması daha iyi. Ben takıntılı olduğumdan kimsenin gözüne batmasa da benimkine batardı kaydirigubbakcemile3

X