Yogurt Nasl Yaplr?

valla canım ben kendım yapıyorum yoğurdumu,sütcüm var süt alıyorum pişiriyorum,ılıkla sıcak arası bır kıvam olunca(annem küçük parmağını hafif yakacak şekidi derdi)bu kıvam olunca 3 litre süte 2 tepeleme yemek kaşığı yoğurt koyup iyice karıştırıyorum,sonra üstünü güzelce kapatıp akşam yapıyosam sabah kalkınca dolaba atıyorum bu kadar ,umarım anlatabılmısımdır

peki dolaba attiktan sonra kac gün sonra yenilebilir...benim bi arkadas tarifini verdi 3-4 gün buzdolapta beklemesi gerekiyormus ayni günde yenilirse cok sulu ve civik oluyormus.....

Son düzenleme:
Hatta mayalık kullanacağınız yoğurdun içine bir adet kesme şeker atıp iyice çırparak kullanırsanız daha iyi olur.
Annem dolapta bir gün bekletir.3-4 gün bence çok uzun bir süre...

ben sabah koyuyorum akşam yıyorum,3,4 gun fazla 1 gun beklemesı kafi

valla canım ben kendım yapıyorum yoğurdumu,sütcüm var süt alıyorum pişiriyorum,ılıkla sıcak arası bır kıvam olunca(annem küçük parmağını hafif yakacak şekidi derdi)bu kıvam olunca 3 litre süte 2 tepeleme yemek kaşığı yoğurt koyup iyice karıştırıyorum,sonra üstünü güzelce kapatıp akşam yapıyosam sabah kalkınca dolaba atıyorum bu kadar ,umarım anlatabılmısımdır

sagol canım denedım cok ıyı oldu

bende aynen böyle yapıyorum
bi püf noktasıda
yazın maylayıp sardıktan sonra fazla dışarda tutmayın maksimum 3 - 4 saat te tutar atın dolaba ekşimesin diye
ayrıca 1 gün yeter beklemeniz

bende aynen böyle yapıyorum
bi püf noktasıda
yazın maylayıp sardıktan sonra fazla dışarda tutmayın maksimum 3 - 4 saat te tutar atın dolaba ekşimesin diye
ayrıca 1 gün yeter beklemeniz

canım ya ben bir türlü tuturamıyorum deniyorum ama her defasında sulu oluyor yogurdu yaparken özel bır kapmı kullanıyorsunuz

bende hazır yoğurdu maya olarak kullandığımda bi türlü kalıp gibi olmuyo..
illaki ev mayası kullanmam gerekiyo koyu kıvamlı olabilmesi için.. yoksam benmi yanlış yapıyorum bişeyleri bilmiyorum

yok canım hazır yoğurtla aslında kalıp gıbı olması lazım ben yaptımda oyle oluyor ,sütün ısısına dikkat et canım soğuk olursada iyi olmaz ne sıcak ne soğuk olsun

ısısısını küçük parmağımla kontrol ediyorum.. acep mayayımı az koyuyorumda cıvık oluyo..

X