yoğurda çare buldum

tub833

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
10 Şubat 2008
240
2
selam kızlar bi çoğumuz bu yoğurt meselesinde takıldık kaldık dün akşam milupa aptamil2 devam mamasından yoğurt yaptım çok güzel kıvamlı oldu bebeğim bayıla bayıla yedi tarifini yazayım bi deneyin isterseniz.90ml kaynatılıp ılıtılmış suya 3 ölçek aptamil koydum mama yaptım bir çay kaşığı yoğurdu içine katıp yavaşça karıştırdım küçük bi kavanoza koyup ağzını kapattım ve havluya sardım masanın üzerinde dinlendirdim çok güzel oldu.cokacimcoook afiyet olsun :1hug:

tarıfın ıcın tesekkurler canım ben hazır yogurt verebılır mıyım dedım doktorum olabılır dedı ben oyle yapıyorum.fakat bu tarıfı de deneyeyım

ellerine sağlık..bebişinede yarasın mamalı yoğurdu:)

sagol canım mayayı çok katıncada kıvamı güzel oluyor ben öyle yapıyordum

birde böyle deneyeyim ben ne beceriksiz gacıyım yaws
birde burda trabzonda yapılan yoğurt var kebir yoğurt köy tipi yoğurt hiç benzemiyo hazır yoğutlara arada ondan veriyorum ama birde böyle mamayla deneyeyim bakalım nasıl olacak
kızlar hazır yoğutların kıvamlı olması süt tozu kattıkları içinmiş o yüzden çocuklara önerilmiyo katkılı olduğu için

bende öyle yapıyorum severek yiyor kuzum :)

ne kadar sure bekliyo yogurt tutması için kıslar bide sonra dolapta bekletiyonuz mu yoksa tutar tutmaz yediriyoz mu

birsey soracağım
mamaların yapıldıktan yarım saat içinde tüketilmesi gerekiyor ya
yoğurt yaparken 7-8 saat duruyor dışarıda
bozulmaz mı mama??

canım ben 4 saat beklettikten sonra yedirdim. dolaba hiç koymadım ama hidenin sorusu takıldı şimdi aklıma ben milupa beslenme uzmanına bi mail atayım bu soruyu cevap gelince yazarım sizlere

kızlar mailime cevap geldi sizinle paylaşmak istedim:)))))))
Merhaba

Öncelikle ilginize teşekkür ediyoruz

Mama ile yoğurt mayalarken içine yoğurt katıp mayalama işlemi gerçekleştirdiğiniz için yapısında değişim olmaktadır. Bu da bozulmaya yol açmaz. Ama artan mamayı beklettiğiniz de bozulma olabilir. Bu yüzden bebeğinizin mamasını 1 saat içerisinde tüketmelisiniz.

Saygılarımızla

Zeynep Çakır

Beslenme Uzmanı

Milupa

Anne Danışma Servisi

Tşkler arkadaşım güzel bir paylaşım olmuş bende deneyyeim hemen sevgiler.

YA BENDE YAPTIM AMMA OLMADI YA NNE KADAR BEKLETTİN KAÇ SAAT

canım yaa bende yaptım hatta yazmıştım sabaha kadar beklettim ama tutmamış canım sen tam sıcak odadamı beklettin ben soba yaktığım yerde beklettim hemde sardım

kızlar sadece aptamillemi oluyo sebzeli mamalardan falan denesek olmaz mı benimki sevmedi aptamili akıllı kutu dan bahsediyosunuz sanırım hiç kullanamadım onu 1 kez aldım bozuldu öle dura dura ama kaşık mamalarını seviyooo

ben yogurt ta veremiyorum eksi geliyooo hamileyken ekşi yiyerek bunalttım heralde kızımı

bebelac cep telefonuma mesajlar yolluyor. onlarda yazmıştı bebelac mamayla yoğurt yapılabileceğini.

kızlar ya ben bu yoğurdu sütle yapılacak sandım başta, ama inek sütü için hayır diyolar ilk sene, vermedim ama inek sütlü muhallebi verdim bi kaç kes, sizce zararlımı?

tuba83 saol canım, ama benimki tutmuyo da tutmuyo napcam olmuyo işte, sende konyadasın acaba sen mayalasanda ben gelip alsam mı diyorum:)

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…