Yoğun ve pıhtılı regl😬

glitterpowder

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
28 Ocak 2022
1.540
2.854
Uzun zaman olmuş konu açmayalı, durum şöyle, her regl dönemimde özellikle ilk üç gün yoğun ve pıhtılı kan parçaları şeklinde kanamam oluyor ve öyle çok da küçük parçalar değil, bunun için henüz muayene olmadım, aynı durumu yaşayıp herhangi bir bilgisi olan var mı? Normal sayılabilir mi yoksa genelde bi problemin mi habercisi bilemedim, demir eksikliğim de var ve bu durum sanki beni yoruyor gibi.

Benimde oyle oluyordu kan icerde durdukça pıhtılasiyor demişti doktorum.

Ben de öyle sanıyordum ama videolarda doktorlar genelde polip ya da miyom kaynaklı olabileceğini söylüyor, aklım karıştı.
Ya netten bakınca bazı şeyler için kanser falan bile olabiliyirsunuz güvenmeyin bence onlara benimde çok büyük ve yoğun kanamayla geliyordu bunun için değildi ama çocuk için gidiyordum doktora ve birseyimin olmadığını söyledi doktor normal dedi bu duruma

Netten yazı olarak hastalık araştırmam zaten, bahsettiğim alanında uzman bi doktorun videosuydu, altında yatabilecek sebepler olarak bunları söylemişti, ama ben de normal olduğunu düşünüyorum, sizin doktorunuz da öyle söylemiş

Benimde öyle oluyor ama miyom kaynaklı, öncesinde öyle olmazdım,bı doktora gidin bence ihmal etmeyin içiniz ferah olur en azından

Aynı durumdayım. Ayrıca 15 günde bir 12-13 gün sürüyor.

Defalarca doktora gittim, hatta araştırma hastanesine bile başvurdum, en son bana dedikleri rahminizi aldirabilirsiniz.

Bütün bunlardan sonra gittim kadın doğum doktoruna bana hormonlu spiral önerdi. Başka bir rahatsızlıgimdan dolayı vazgeçti.

TRANSAMİN diye bı ilaç yazdı sağolsun .o kanamayı frenliyor. Pıhtı oluşumunu engelliyor. Kadın doğuma gidip genel bı muayeneden sonra bu ilacı sorabilirsiniz

Benim de kanamam çok yoğun ve pıhtılı geçer özellikle ameliyat öncesi yarım saatte bir gece ekstra pedlerini doldururdum özellikle okulda çok zorlanırdım her ders bitimi lavaboya koşardım yine de bazen pedim taşmış olurdu. Benim hastalığım vardı endometriozis ama senin bu derece değildir inşallah ve endometriozis hastası değilsindir. Yine de bence her kadın yılda bir jinekolojik muayene olmalı doktora gidip sormalısın tekrar bunun nedenini

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…