Yine yok, canm ok skkn..

ahse

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
8 Eylül 2009
41
0
bu gün gebelik testi yaptım yine yok 7 aylık evliyiz 7 aydır olmadı acaba olmıycakmı 2 büyük ablamın olmadı kaynanamda doktora git diyip duruyo

tabiki bi doktora görünmekte yarar var....hem zaten hamile kalmadan öncede doktorun bi takim testler yapmasi gerekiyor...hem onu halledersin hemde eger bi sorun varsa cözüme gidersin....hem sen neden deniyoruzda olmuyor diye kaynanana diyorsunki...bosver bebek olunca haber verirsin...denediginizi ve olmadigini o nerden biliyorki cok gereksizz

çok erken değıl mı zaten? doktorlar en az 2 sene deneyın olmazsa şüphelenın demıyor mu?
hamile kalmak ıstıyorsanız önce bı doktora danışıp folik asit falan almanız ıyı olur dıye bılıyorum. yani hamile olduktan sonrası kadar buna karar verdığınde yapmak gerekenler var dıye bılıyorum.

Canım üzülmen için çok erken bence ben 2,5 yıllık evliyim 1 seneyi aşkın istemedik sonra da 1 sene olmadı tedavi gördüm ve şimdi çok şükür hamileyim senin adet düzensizliğin filan var mı hem dr 1 yıl dolmadan tedavi önermiyorl fazla ama sen git bir kontrol ol sorun varsa inş yoktur da ona göre tedaviye başlarsın geç kalmadan üzme kendini

acele etme bence daha çok erken
doktorlar bir yıl boyunca günübirlik birleşim olduğu halde çocuk olmazsa problem mi var diye düşünüyorlar
için rahat etsin diye elbette testlerini yaptır ama
buna karar verecek kişi kayınvaliden değil

2 sene bekleyin diyorlar yahu doktorlar
nedir bu bebek sahibi olmaktaki acelecilik hiç anlamıyorum
ne güsel sevdiceğinizle berabesiniz, tadını çıkarsanıza biraz
taşlar da yerine otusun hem
bebiş zaten olur
insanlar yıllarca bekliyorlar, yazık değil mi üzülürler şimdi bunu okuyunca

bence dr görün ihmal etme ben de 5yıllık evliyim 7aylık evliken başladım dr gitmeye halada olmuyor allah tez zamanda bana da bütün istiyenlere versin kimseyi evlat hasretiyle sınamasın

bence umutsuzluğa kapılmak için erken bir zaman canım...hiç bir sorun olmadığı halde bir buçuk yıl bekleyen arkadaşım oldu...sıkma canını..hamile kalmadan önce doktora gidip bir muayene olmayı ihmal etmemişsindir zaten değil mi?olsa dr söylerdi zaten...gitmediysen muhakkak git ihmal etme..nasıl gözlük takacağımız zaman dr gidiyoruz bu da böyle birşey..bebek yapma fikrimiz olduğu zaman dr gidip kontrollerimizi yaptırmalıyız...

daha çok erken bence umutsuzluğa kapılma inşallah şirin mi şirin bi kızın olur içimden öyle geçti birden :1hug:

su anda dr a gitseniz bile 1 yil dolmadan müdahale etmezler... bebek istegi baslangicindan itibaren 1 yil beklemek gerekiyor... acele etmeyin...

bu kadar karamsar düşünmek için çok erken. gidip dr. a tetkik yaptırın. bir sorun varsa tedaviye başlarsın. ama üzülmene gerek yok ki..

ne zaman kısmetse o zaman olacak. bende 7 aylık evliyim. haziranda oldu düğünümüz henüz doğum kontrol hapı kullanıyorum. hapı bıraktığımda olup olmayacağını bilmiyorum. ama artık tıp çok ilerledi karamsarlığaa gerek yok.

iyi de daha 7 aylık evlisiniz ne bu acele? doktorlar bile adam akıllı tedaviye başlamak için 2sene bekliyor...herkeste bir olmaz ki bu işler

Doğurganlık yeteneklerinizden şüphe etmek için henüz çok erken. Ama yine de etraflıca bir muayene olsanız iyi olabilir, içiniz rahat eder hem.

olmuyor demek için bence de çok erken ama içim rahat etsin dersen bi git doktora zaten rutin kontrole gitmek gerek özellikle yeni evliler için daha mühim doktor kontrolü. ben de 9 ayık evliyim ve önce 2 aylıkken bi gittim doktora sonra da 8 aylıkken sadece nedir durumum herhangi müdahele edecek ilaçlık bi şeyim var mı diye baktırmak için. çok şükür yok. ama senin gibi içimden acaba bişeyim var mı diyordum uykularımı kaçırıyordum hatta doktor randevusu alırken tir tir titredim çok heyecanlandım ama çok şükür şimdi kafam rahat. bi cesaret et rutin kontrol gibi düşün doktora git...hiçbir zararı olmaz bilakis faydası bile olabilir cnm...

X