Yine nafaka yine tazminat 😬

sonundaoldu

Nirvana
Anneler Kulübü
Kayıtlı Üye
9 Ocak 2012
14.567
27.720
Geçen sene boşanmıştım kiminiz biliyorsunuz zaten.
Neyse efendim 2500 nafaka 2 çocuğuma ve 1 Nisan 2023 tarihine kadar 105 gram 24 ayar altın tazminat ödenmezse yasal faiziyle alınacaktır diye anlaşıp boşandık.(10 yıl evli kaldık 1 ev, 3 araba ve çiftliğimizi karı kızla yemiş şerefsiz)
Neyse nafaka ÜFE oranında Ocak ayında artacak demiştik. Üfeye göre 5700 ödemesi gerekti ama 4100 ödedi. Ama çocuğumun birinin kreşi bezi bile değil. Tartıştık 4500 öde o zaman dedim. Neyse öyle ödemeye başladı.

Ben bir depremzedeyim. Depremde bile beni nafakayı düşürmekle tehdit etti. Neymiş kendisi çok ödüyormuş herkes az veriyormuş.
İyi misiniz nasılsınız demedi sokakta yaşarken biz, pislik herif.

Şimdi gelgelelim tazminatı ödemedi 1 yol doldu.
7 nisanda mahkemeler açılacak ilimizde ve icraya verebileceğim. Bugün bir avukatı kestirdim gözüme ama yerinde yokmuş pazartesi görüşeceğiz inş. Kadın dişli bir avukat bence.

Ben bu pisliği icraya verebilir miyim eksik nafakadan dolayı? Mesajda nafakayı 4500 anlaştın 5700 ondan vermedim diyebilir mi?
Nafaka düşürme davası açsa kazanır mı?
Tazminat için açacağım icra davası zaten ama nafakadan da olur muyum?
Siz olsanız ne yapardınız? Ha bu arada çocuklar için bile muhatap olmuyorum o ahlaksızla. Kendisi sürgün yemiş bir polis bu icralar içinde ayrı ceza alacaktır bana bulaşır mı o da kafamı karıştırıyor.

Benim bildiğim nafaka çocuğun ihtiyacına göre belirlenen bir rakam..özele mi devlete mi gidiyor çocuklar,kira ödüyor musunuz?.kreş zaten 3binden aşağı değil..siz çalışıyor musunuz?evlilik birliği içinde edinilmiş mallar için de dava açsaydınız keşke, karıya kiza gitti deyip bırakmasaydınız peşini..kime satılmış bunlar,parası nereye gitmiş, size sormuş mu? Keşke çekişmeli dava açsaydınız..

Ben çalışıyorum kendime nafaka almıyorum. Kira vermiyorum ailem ev verdi bana orda yaşıyorum. Kreş 3500 bezi 1000. Bebeğim 2 yaşında.
Diğerinin harçlık ve kursu 1000 (devlet okulunda 9 yaşında)
Yol giderleri 2000 ikisinin.
Diğer giderler yeme içme giyim sağlık falan da var.
Ya iş kurdu onun bunun üzerine memur olduğu için. Battım dedi çıktı işin içinden. Boşandıktan sonra öğrendim pavyonlarda yemiş. Basıldığı bir kadın varmış kocasına bedel Ödemiş! Ben bunları boşandıktan sonra öğrendim maalesef. Boşanmanıza sebep olamazdım dedi bilenler.
Ben zaten maldan mülkten vazgeçtim ama bundan sonrası için bu parayı vermesini istiyorum. Zaten imzaladı protokolü ama yan çizdi

Boşanmanıza sebep olamazdım dedi bilenler.
Vay be ne vicdanli insanlarmis. Kocaniz evlatlarinizin rizkini kari kiza yediriyor, bilenler ses cikarmiyor.

Nafaka ve tazminat anlasmali bosanmada Protokol ile mi baglandi ve ne zaman karar cikti tam olarak? Kocanizin bu karardan sonra maddi durumunda olaganüstü bir degisiklik oldu mu ?

Hiç demeyin aşırı vicdan hem de!
Evet geçen sene anlaşmalı protokolle boşandık. Karar da çıktı 7 nisan 2022 de. Karar göre 2500 2 çocuğuma nafaka verecek. 2023 ocakta ilk artış olacak ondan sonra her yıl ÜFE oranında ocakta artacak. Ziynet alacağı da 105 gram 24 ayar altın 1 nisan 2023 tarihine kadar ödenecek aksi takdirde yasal faiziyle alınacaktır yazdım o da imzaladı. Karara da yazıldı.
Gerizekalı iş kuracaktı ahlaksız ablasıyla aynı eve geçecek birlikte o işi yapacaklardı. Milyar milyonlar kazanacaklardı 6 ayda batırdılar. Ahlaksız ablasının üzerine iş. Batma da ablanın yani.
Memur kendi ama icraları var sanırım. Mal mülk başkasının üzerine alıyor. İlanlara satılık araba koyuyor gördüm aldım fotosunu. Ama araçlar yeğeni ve abisi üzerine.

Tazminati icraya koyun, sizin nafakanizi etkilemez. Ayrica aradan bir sene bile geçmemiş , kendi özgür iradesiyle protokol imzalamış. Memurmuş aldığı maaş , icra dosyaları vs bilgisi dahilinde kararı kabul etmiş. Hakim nafakanızı indirmez. Dava açarsa siz de karşı dava olarak nafakanın yükseltilmesi için dava açarsınız. Bu başkası üzerinden çevirdiği dolapları ispatlarsınız.

İyi bir avukata ihtiyacınız olduğu kesin ama

Hadi bakalım açayım davayı ben. Pazartesi giderim avukata. Ayın 7 de mahkemeler açılınca açar davayı. Bir de o deprem bölgesinde değil belki hemen açarız davayı

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…