Yine aşırı kilo aldım :(

Baharyagmuru35

Guru
Kayıtlı Üye
7 Ağustos 2011
14.264
14.661
Merhaba bayanlar bıktım şu kilodan artık bir türlü zapzayıf olamadım gitti şimdiye kaadar verdiklerimi geri almasam 50 kiloya varmıştım resmen kendime işkence ediyorum . 20 yaşındayım
175 boyundayım yine 80 kilo oldum aşırı fazla bu kilo bana resmen çok kötü görünüyorum ..
daha 1 yıl geçmedi aradan 1 yıl geçmeden 10 kilo nasıl alabiliyorum ben ya . Nasıl bir bünyedir bu ..
Önceden geçen sene yürüyüs arkadaşım vardı gidiyorduk baya sıkı diyet yapıp bir de 1 saatlik yürüyüşle 76 dan 69.500 e inmiştim sonra kan pıhtılaşması oldu hayati risk geçirdim yoğun bakmda yatım vs.. orda gece gündz kan alıyorlardı bir daha 70 üstüne çıkmıycam dedim daha bu 2014 eylülde 69.500 e inmiştim sonra hastanede baya iştahım açıldı kan alındığından mıdır nedendir 72 oldum sonra yedim bir sürü hiç düşünmeden 76 oldum geri sonrra evlendim şimdide 80 oldum .. burası hep yokuş yürüyüş alanı var ama o yürüyüşten sonra yokuşu çıkmak ölüm o yüzden gitmk içimden gelmiyor yürüyüşe . Aslında yürüyüş mükemmel işe yarıyor ama o yokuş işte . İrade öyle ki tatlıdan vazgeçemiyorum . Bana ne oldu anlayamıyorum 76 yı gördüğüm an şoka girip direk diyet yürüyüş yapmıştm şimdi tartıda 80 görüyorum yine de diyete başlıycak cesareti gösteremiyorum . Diyorum sabah başlıyorum kesin . Sabah oluyor daha kahvaltıdan bozuyorum diyeti . Diyetisyenede gitmiştim önceden o da çare değilki dediklerini yapmadıktan sonra ..
Benn ne yapaacağım nasıl vereceğim :S Bu tatlıdan nasıl vazgeçeceğim irademe nasıl sahip çıkacağım .
65 kilo bi olsam manken gibi olurum kesin ama olamıyorum bir türlü .

hergün bu videodaki aerobiği yapıp üzerine bi aerobik videosu daha bulsam ve yiyeceklerden de kıssam sizce verebilr miyim ? Ne yapsam ne etsem de 70 e düşsem 70 e düştükten sonra 65 e düşerim zaten .bi 70 olsam .

NOT : Konuyu 11 haziranda açmışım 12 hazirandan beri diyettetim 77.500 üm şuanda tok karna konuyu açtığımda tok karna 81.200 düm .
Çok sıkı bir diyet yapıyorum hergün 30 dakika egzersiz ve 5 km ye yaklaşık 45 50 dakikalık çok hızlı tempolu yürüyüş yapıyorum ve hiç istedğim kiloya gelene kadar da bırakmayacağım . Yorumlarda da söylendiği gibi gerçekten yokuş falan dinlemeden yürüyüş yapmalıymışım ve tam gaz devam ediyorum :)

Son düzenleme:
canım dışarda yürüyüş yapamıyorsan evde leslie sansone walk at home videolarını yapabilirsin. katı bir diyet değil de beslenmeni düzene sokarark rahatça kilo verebilirsin bence. ramazanda geliyor bunu da avantaja çevirebilirsin.

İradene sahip ol, şekerden uzak dur..her türlüsü, çikolatası, çaydaki şeker, balı vs...meyve harici şeker alma, 3 haftaya bünye atıyor zaten. Hiç canın tatlı bişey istemiyor. Öğlen ve akşamda ekmek, makarna, pilav patates yeme.
Çok gençsin. Metabolizman hızlıdır. Az ye demiyorum. Doyana kadar ye , ama şeker ve unsuz. Kalıcı zayıflayacağına emin ol.

Baskasinin 1.75 boyu olsa bunu buyuk avantaja cevirir manken gibi olurdu. Ama siz habire kilo almissiniz.
Genc kizlarin kilolu olmasini cok yadirgiyorum. Yeni evlisiniz iyice birakmissiniz kendinizi.
Yuruyus yapamamak bahane olmamali az yersiniz eve paketlenmis sagliksiz gida almazsiniz internetten video acar spor yaparsiniz secenek cok yani.

hormonlarınıza baktırdınız mı? şekerli yiyeceklere düşkün olmanız, kilo almaya meyilli olmanız ve kilo vermekte zorluk çekmeniz insülin direncini anımsattı bana. bir dahiliyeciye gidip şeker ve insülin direncinize baktırmanızı tavsiye ederim. eğer öyle bir durum varsa, tedavi ile birlikte kilo vermeniz de kolaylaşır...

Yani yürüyüş çok önemli eğer yürüyüş yapmayacaksan diğer herseyi eksiksiz yapmalısın başta diyet. Bende 1.75 boydayım ve 58 kiloyum kilo almak istiyorum bikaç kilo sadece. Ama yine de asla yürüyüşten vazgeçmem ev hanımıyim 23 yasindayim. Zayıflamak için değil benim için yürüyüş sağlık demek. Mutlaka yürüyüşe baslamalisn ve o yokuş senin için bahane olmamali. Kesinlikle iradeye sahip olmalisin evlisin gencsin en güzel zamanlar. Cabalamalısın hırs yapmalısın ve yemek yemeden önce mutlaka bol su içmelisin.

Burda verilecek hic bir oneri size yaramaz.zaten hayati risk gecirmissiniz.
Beyinde ve diyetisyende bitiyor is..ya istedigin gibi bir beden ya istedigin kadar yemek...

Gecen bir misafirlige gittik yeni evli cift..kiz kilo aldigindan yakiniyordu.
Evlendikten sonra almis epey..saat 8 gibi tatli kurabiye tabagi geldi..ben hepsinden yarimsar yiyip cay icip biraktim.karsimdaki kiz ikinci bir tabak yapti yedi.sonra gofret yedi sonra bi tabak cekirdek yedi..oturdugumuz sure boyunca saat 1 e geliyordu gece..hep yedi..

Bana gore kilosundan sikayetci olmamali.bedene ne ekersen sana onu bicer...ben bogazimi tutuyorsam eger ideal kilomdayim.belli bi saat gectikten sonra bisey yemem.cok acikirsam soda icerim midemi tutar.
Sabah kahvaltiyi dusunup motive ederim kendimi..bu sekilde hic kilo almiyorum artik.
Ama siz kesinlikle bir diyetisyene basvurun

bende verdim bi 15 kilo çok şükür 2 aydır almıyorum ama çok yiyince midem bulanıyor. midem küçüldü sanırım.
diyeti bırakınca birden çok yemeye başladıysanız tabi hemen alırsınız.
az da olsa yürüyüşe devam etmek lazım ve tabiki yediklerimize her zaman dikkat edicez

Hor

Hormonlar baktrdm hepsi normal çıktı

Ben öyle de değilim ki yemek az yerim hep ekmek bi lokma yerim bi dilim bile etmez yediğim ekmek öyle makarnadr patates kizartmasidr pek yemeyz hamburger ketçap mayonez hiç sevmem nefret ederim . Sadece çikolata dan alıyorum sanırım onu da abartmiyorum ama anlmadm çok hzli alıyorum hormonlarda normal

Hastaneye falan yapmışsın ya serum yemişsen serum çok kilo aldırıyor kilo genelde saglık sorunu işareti hep ben de çok kilo aldım diyordum ki bende de kist çıktı kilo yaptı yani

Gunluk aldiginiz kalori 2000 ini geciyorsa kilo almaniz dogal. Hayat temponuz yavassa.metabolizmaniz da yavassa hic yemiyorum ama kilo aliyorum demeyin cunku evet yiyorsunuz ve bunlari yakicak hic birsey yapmiyorsunuz ve kilo aliyorsunuz. Bende kilo almaya calisiyorum ama alamiyorum cunku yiyemiyorum.sanirim siz az kalori alicaksiniz ve ben cok yiycem alicam durum bu. Oncedende zayif degilmissiniz o kadar hastaliktan aldiniz desekte. Tutucaksiniz kendinizi yokus falan diyerek bahane bulmadan yuruyusunuzude yapicaksiniz. Fazla kiloda fazla kilosuzlukta cok kotu.

Pilates topu falan da aldım bugün buldum ebru şallının pilates videolarını her gün yapacağım nasipse işe yarr mı sizce

Sonra adı da su içsem yarıyor oluyor.
Vücut bazı şeylere alıştığından artık kesmiyor hep daha fazla istiyor.

Konu sahibi sadece hayatından paketli-hazır gıdaları çıkarsan çok büyük değişim olur.
Tarçınlı yoğurt-süt tüketirsen düzenli olarak tatlı isteğini dizginler.

Hazır gıda yemiyoruz zaten . Hamburger vs ketçap mayonez de sevmem . Makarnadır patates kızartmasdır bunlarda yemeyiz nadiren yiyoruz . Cips vs. desen kırk yılda bir yerim . Ekmek de yemiyorum yemeklerde çokk az yiyorum bir sebep tatlı çikolata o yüzden oluyor . onu bi kesersem süper olacak karar verdm yarn başlıyorum

Çikolata da paketli gıda zaten, onun yerine ekmek yiyin daha faydalı.
Kahvaltınızı da erken yaptığınız taktirde kilo verirsiniz.

sende kendımı gördum bıraz....hep kılo sıkıntım vardı ama evlenmeye yakın 64 e dustum yuruyusle dıkkat ederek boyumda uzun 173 cıvarı ıyıydı yanı...ama ne zaman gebe kaldım 20 kılo aldım ve kılolar duruyo hala....senden 5 kılo fazlam var soylemeye korkuyorum dusun
bebegım var yuruyemıyorumda nasıl verılecek bu kılolar hıç bılmıyorum
yaısının 20 olması buyuk avantaj mutlaka ver bebek olmadan hamıle kalmadan

Pilates topu falan da aldım bugün buldum ebru şallının pilates videolarını her gün yapacağım nasipse işe yarr mı sizce

platesin işe yaradığını hiç duymadım zayıflama açısından. o vücudu sıkılaştırma açısından güzel diye biliyorum ama kilo vermek için başka şeyler yapmanız lazım. yürüyüş kesinlikle önemli diye düşünüyorum.tek zayıflama değil sağlık açısındanda öyle. hayat şeklinizi değiştirmeniz lazım .yoksa bi ara kilo verip sonra yine alırsınız eski kiloları. sabah yürüyüş yapıp platesi ek olarak yapabilirsiniz.

Kesinlikle.yada biseyde yemiyorum ki metabolizmam yavas calisiyor der o kadar yedikten sonra metabolizma ne yapsin

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…