Yıldızsız karanlık gece

M

miray_08

Ziyaretçi
  • Konu Sahibi miray_08
Yıldızsız karanlık bir gece daha..Delice şimşekler çakıyor,futursuzca yağan yağmur...Ve yağmur damlası bir aşkı alıp götürüyor...
Korkuyorum..Sensizlikten korktuğum gibi..
Üşüyorum...Gidişinden emanet kalan yalnızlık ısıtmıyor sevgili..ısıtmıyor üşüyorum...
Unut diyorum yüreğim unut..Mühür vur gidenin sevgisine..Anlıyorum ki,aşk'ı değil seni unutuş daha çok acıtıyormuş..
Yalnızlığı ve sensizliği bana öğretmeliyim..Kokunu,sesini sana ait ne varsa sıradanlaştırmalıyım...
Bana..seni borçlusun
Bana..yılları borçlusun
Şimdi kanadı kırılmış kuş gibiyim gidecek kalbi olmayan tutacak eli olmayan yaslanacak omuzu olmayan..Sensizliğe sürgün,yanlızlığa mahkum edilmiş bir kadınım şimdi...Sense firari..Payıma düşürdüğün buymuş hayat...saolll
Oysa yaşadığımızdan fazla yaşayacak umutlarımız vardı...
Sahip çıkamadık emanete...Yüzüğümü çıkardığım o yıldızsız karanlık gecede bir daha takamayacağımı hiç düşünmememiştim..Yıllar boyu aldığın..benimse kuruttuğum güllerin içinde gönderdiğim emanetini..Gururuma yenik düştüğüm gün takvimler yirmibir Eylül'ü gösterdiğin de bana ve sevdamıza inat yapılanı öğrenme talihsizliğini yaşadığım gün...
Çaresiz bırakıldığını düşünemedim düşünemedim sevgili...Günler sonra konuştuğumuz da evlen benimle dedin ben açıklama yapmanı beklerken..Kırgındım canım yanıyordu gururuma bir daha yenik düştüm ve hayır dedim..Son kez soruyorum dediğinde cevabım değişmedi...Hayırımın cevabı patlayan silah sesi oldu...Herşey karardı hatırlamıyorum kendime geldiğimde öğrendim kendini vurmuştu.Zor günler di hemde çok zor yüreği kor ateşlerde yakan günler...Acımı tarif edip anlatamıyorum kelimelere dökemiyorum...Bacağın da yaşamı boyunca taşıyacağı aşkın mühürü vardı artık.Yaşanlar kabus gibiydi..Sen kendini vurmuştun benim için..Allahım bu nasıl bir sevdaydı...Kabus gibi..Yıldızsız kara geceler gibi..Ben çaresizdim gidemiyordum.Gelme diyordu bitanem gelme..Can nasıl dayanırdı buna nasıl..Ne gözyaşım kaldı dökmedik ne söylemediğim söz.Yüreğim ağladı ağladı....
Aşkın katili ben nede sen..
Geriye kalan
Dudağımızda yarım bir gülümseme
Yüreğimize,mahkum olmuş bir aşk
Tamamlanmamış cümleler..Yazdığım her satır seni anlatsın istiyorum..Aşkı yok etmeye gücü yetmeyenler,okusun aşkımız satırlarda hayat bulsun...
Sen hasretsin
Sen tılsımlı şehrin yakışıklı delikanlısı
Sen doyamadığımsın...
Aynı istasyonda hiç inmeyeceğiz..Bekleme sevgili boşa bekleme..Yağmur damlası aşkı alıp götürdü...
Miray

• Konu Sahibi miray_08
Çok güzel..........:1rolleyes:
Ama ben...yarım kalan aşklar karşısında hep hüzünlenirim.:çok üzgünüm::1rolleyes:

Yüreğine sağlık.......
:1rolleyes:

Doymadım doyamadım sevmelere seni ben,
Kimseyi koyamadım yerine yeniden,
Saymadım sayamadım sensiz geçen yılları
Ne inkar ne itiraf bu, yalnızca sitem
.........................

• Konu Sahibi miray_08
deniz ,müge teşekkür ediyorum...Okuyan yüreklerinize sağlık

• Konu Sahibi miray_08
Varamadık sonuna
Yarım kalmış söz,yarım kalmış bir beste daha
Varlığın matem edasın da oldu hep
Yokluğun bayram yeri
Uçuramadık sevdanın güvercinlerini
Aşamadık duvarları,yıkılası duvarları
Hep kör topal kaldı
Bağlandı sevda kokan topraklara
Çözemedik…Bin asırlık süregelen töreleri
Aşamadık aşamadık yıkılası duvarları
Yaşanmış bir sevda daha eklendi
Asırlık geçmişe
Tılsımlı şehre alın bir kurban daha
miray....
yok teşekkür ederim yazılarımı okuduğun için...

X