Yılbaşı Hazırlıkları

Yılbaşında neler yapıyorsunuz

Ben küçük bir ilçedeyim ama elimden geldiğince güzel bir sofra kurmaya çalışıyorum. Bol meze, bardakta Havuç ve Salatalık. Nar gibi kızarmış tavuk. Çoraplar ve kar küreleri ayrıca kozalaklara süslüyoruz masayı. Tek çam ağacımız eksik. Onu da tayinim çıkınca almak istiyorum.

Ben küçük bir ilçedeyim ama elimden geldiğince güzel bir sofra kurmaya çalışıyorum. Bol meze, bardakta Havuç ve Salatalık. Nar gibi kızarmış tavuk. Çoraplar ve kar küreleri ayrıca kozalaklara süslüyoruz masayı. Tek çam ağacımız eksik. Onu da tayinim çıkınca almak istiyorum.

:) oooo senin ki tamam cnm umarım tayininde cabucak cıkar.

Yılbaşında eğlence mekanları çok pahalı. Aynı zamanda da bana çok samimiyetsiz geliyor. Bence en güzel yılbaşı, evde en sevdiğin en huzur bulduğun kişilerle birlikte geçirilendir. ( amma ve lakin bu ev sizin evinizse yeni yıla hizmetçi modunda girmeyeceğiniz samimiyette insanlar olsun yanınızda, hep beraber yapın yemekleri, hep beraber yıkayın bulaşıkları ) : ))

Yılbaşında eğlence mekanları çok pahalı. Aynı zamanda da bana çok samimiyetsiz geliyor. Bence en güzel yılbaşı, evde en sevdiğin en huzur bulduğun kişilerle birlikte geçirilendir. ( amma ve lakin bu ev sizin evinizse yeni yıla hizmetçi modunda girmeyeceğiniz samimiyette insanlar olsun yanınızda, hep beraber yapın yemekleri, hep beraber yıkayın bulaşıkları ) : ))
cekirdek aile ile geçirmek gibisi varmı ya

Bende eşimle baş başa kutluyorum her yıl. Bu yıl da aynısı olacak. Mükellef bir masa hazırlamayı düşünüyorum.
Çam ağacı da almak istedim lakin bulunduğum şehir küçük olduğu için bulamadım.

Ben bu yılbaşı evde değilim. 7 seneden sonra ilk defa ailemle geçireceğim yılbaşını İstanbul'dan Eskişehir'e geldim evlenip hiç denk gelmedi bu sene ayarladık izini de gidicez. Kalabalık güzel olacak inşallah.

Eğer evde olsaydım, bir çorba( mercimek, yayla, tarhana) yapardım, paçanga böreği vazgeçilmezim, zeytinyağlı yaprak sarma, rus salatası, yeşil salata,, şakşuka, fırında tavuk, iç pilav, tatlı olarak da kabak tatlısı ya da muzlu rulo pasta yapardım.

Merak ettim, bekliyor olacağım. :)

Yılbaşı için planım,
Televizyon karşısında kendimi abur cubura boğmak. :)

IMAG1325.jpg

IMAG1329.jpg

Çam ağacımız.
IMAG1338.jpg

Arkadaşlara hazırladığımız hediye kartlar.
IMAG1340.jpg

Kanepelerimiz
IMAG1341.jpg

Çam ağacı şeklindeki kanepeler
IMAG1342.jpg

IMG-20150101-WA0000.jpg

Soframızın başrol oyuncusu Tavuk. Mutlu yıllar.

X