Doğuma Hazırlık yeterli sütünüz olması için...

Bebeklerimize aldığımız eşyalar, hastane çantası, ürünler için tavsiye ve öneriler....

shrylz

Nirvana
Kayıtlı Üye
19 Ağustos 2008
810
628
45
arkadaşlar benim yeterli sütüm olmadığı için mama takviyesi veriyorum bu konuda çok çekmiş ve araştırmış biri olarak sizin aynı sıkıntıları çekmemeniz için tecrübelerimi paylaşmak istedim.
1-öncelikle süt miktarı yalnızca doğumdan sonraki beslenmenize bağlı değildir, yeterli sütünüz olması için hamileliğinizin 28. haftasından sonraki beslenmenize çok dikkat edin. kilo almaktan kaçınmak adına beslenmenizi kısıtlamayın dengeli ve yeterince kalori içeren bir beslenme düzeni oluşturun.
2-özellikle sezeryan doğum yapanlarda sütün gelmesi 3-4 gün hatta 40'ını bulabiliyor. sakın moralinizi bozmayın bunun normal olduğunu sütünüzün geleceğini sakın unutmayın.
3- sütünüzün gelmediği dönemde sakın yavrunuzu aç bırakmayın. özellikle ilk 2 hafta içindeki açlık bebeğinizin saralığı vucudundan atmamasına sebep olabilir. doktorunuzla konuşarak mama vermenizi önerirse mama vermekten korkmayın. ancak emzirmeye devam edin (göğsünüz boş bile olsa) emmeyi unutmasın bebeğiniz.mamayı sakın biberon ile vemeyin mutlaka kaşıkla verin.
4-sütünüzün gelmesi için humana çay, rezene çayı, kaysı kompostosu, her tür az şekerli komposto için.mutlaka 3 litre su için.yeteri kadar beslenin,emziren annelerin günlük almaları gereken kalori miktarından 500 kalori fazla beslenmeleri gerektiğini unutmayın.
5- çevrenizden yardım almaktan çekinmeyin bebeğinize bakmalarına izin verin ve dinlenin. mutlaka uykunuzu alın. moralinizi bozan birileri varsa hemen etraftan uzaklaştırın.
6-sütünüzün gelmesi için profesyonel bir pompa kiralayarak (kullanan arkadaşlar Ameda pompayı tavsiye ediyor.) bebeğinizi emzirdikten sonra göğüsleriniz boş ta olsa 15'er dakika sağın.
7- herşeyden önce moralinizi yüksek tutarak sütünüzün geleceğine inanın.

herkeze sağlıklı doğumlar,bol sütlü günler diliyorum...

tşekkür ederim ilk bebeğim olduğu için bilmiyordum:CüvCüv::CüvCüv:

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…