Yerleşme mi adet mi?

Lafillenoire

Üye
Kayıtlı Üye
1 Mayıs 2019
146
71
35
Arkadaşlar merhaba,
Bugün gün içerisinde yazdım aslında erken hamilelik belirtileri başlığının altına ama hala içim rahatlamadı. Desteğinize ihtiyacım var. Normalde 29 Mayıs’ta adet olmam gerekiyordu. Adet öncesi ne adete dair ne de gebeliğe dair bir belirtim olmadı. Fakat 31 Mayıs’ta gebelik testi yaptım ve ikinci çizgi silik çıktı. Testi yaptıktan birkaç saat sonra çok uçuk pembe lekelenmeler başladı. Yani gecikmenin 3. Günü. Yoğunluğu arttı ama rengi değişmedi. Pembenin her tonunu gördüm fakat korkunç bir sancım var, karnımda kasıklarda değil. Sanki böyle ateş gezdiriyorsun gibi yanmaya benzer, adet sancısına da benzeyen bir sancı da var ama dediğim gibi kasıkta hissetmiyorum. Ped taktım akşam, hala pede geçen bir lekelenme yok. Sadece peçeteye geliyor. Gündüz belim de çok kötüydü. Yurtdışında yaşıyorum ve burda gebeliğe kanda bakmıyorlar. Dolayısıyla testte çift çizgiyi görene kadar doktora gidemeyeceğim.
Adet gecikmesinden sonra yerleşme kanaması olabilir mi?
Ve bu anlattığım sancı tipi normal mi?
Aynı adetteki gibi sancıdan sürekli tuvalete gidip oturmak istiyorum. Bana Bunlar garip geliyor.
Şimdiden cevaplarınız için teşekkür ederim.

Eklentiler

• 28FD42E4-EAE3-4DC0-9E31-60C94F740B8A.jpeg
    87,2 KB · Görüntüleme: 167
  • CDD36E0C-5DD1-4A85-B32E-7945146439AC.jpeg
    31,3 KB · Görüntüleme: 165
Canım çok geçmiş olsun. Öncelikle testinde çok silik bir çizgi var gibi görünüp seni umutlandırsa daa çizgi den sağ tarafa doğru boylu boyunca görünen pembelik gördüğümüz hayat çizginin var olup olmadığını sorunlu hale getiriyor. Yani testte dikkatli bakarsan kontrol değil de test çizgi yerinden sona doğru bir pembelik olduğu görülüyor . Bu nedenle test net göstermiyor. Ama tabiki senin elinde ışıkta evirip çevirip bizden daha iyi gözlem yaparsın. Ve gerçekten ikinci çizgi yi görüyorsan ve kanaman devam ediyorsa o zaman kimyasal olma ihtimali yükseliyor. Yani gebelik oluşmuş ama sağlıklı olmadığı için adetle atılacak bu süreçte bünyeye göre normal adetinden daha değişik bir adet gecirmen de normal. Kimyasal gebelik in tek bir iyi yanı var sana sen hamile kalabiliyorsun en azından bunda sıkıntı yok diyor ve pıhtılaşma vs gibi bir durumun o olmadığı sürece önümüzdeki bir iki ayda sağlıklı gebelik şansını yükseltiyor. Birde üçüncü ihtimal var diyelim testte o pembe şerit olsa bile yinede hayalet bir çizgi var ve sen gerçekten çok çok minimum bir lekelenme yaşıyorsun o zaman da her sabah yeniden bir idrar testi yapıp hayalet çizginin gerçek bir kırmızı çizgiye döndüğünü görürsün. Burda zaman zaman hepimiz yaptık baya baya artan hormon seviyesini takip ediyorsun. Sana daha önceki gebelikten kalma günlük testleri atıyorum artış olup olmadığını degerlendir diye. Bol şans

Eklentiler

• Screenshot_20190313-175233.png
    198,3 KB · Görüntüleme: 137
Pardon hayalet yazmıştım hayat çıkmış otomatik klavye. Yarın bir test daha yap bakalım inşallah gebesindir. Bir dipnot daha ekleyim d dokuz sene önce baya kırmızı bir idrar testinden sınra şiddetli kanama yaşadım bat günü aylarca sürdü ve sağlıklı bir bebeğim oldu. Yani aslında şöyle de bir gerçek var. Bu yolculuk öyle bilinmez ki hiçbir kimse ve hiçbir olay için kesin şöyledir demek mümkün değil

Cevabın için çok teşekkür ederim. Çizgi var eşim de gördü. Fakat bu ağrı ve kanama ile çizginin bir önemi kalmadı. Gerçekten ben bu mevzunun bu kadar çetrefilli olduğunu düşünmemiştim hiç. Allah herkesin gönlüne göre versin, ne diyeyim. Evde şuan test yok. Çıkıp alsam sabah idrarımla yapmamış olacağım. Belki yarın yaparım eğer kırmızıya dönmezse tabi.

Slm kızkar benimde reglim 4 gün geçikti 3 gün önce pembe leklenmm oldu çok yorgunluk ve uyku artışı var belimde ve kasıkta batma idrarda koyuluk ben test yapmadım emin olmk için bekliyorum tamda haziranda tüp bebek için bsşvuru yaptım inşllh gerek kalmz

Test yapki emin ol. Varmı yokmu düşüncesi daha kötü

Yani kanamalı gebelik grçirdiniz ve sağlıklı bebeğiniz mi oldu o gebelikten aynı durumdayım korkuyorum

Aynen öyle hemde kanamam tam bat günü başladı neredeyse kesilmeden dört ay sürdü arada kıpkırmızı şiddetli oldu çoğu zaman sa leke tarzı
Aynı sizin durumunuz dayım HCG ikiye katladı kansmsm ilaçlara rağmen geçmiyor umut oldunuz bana inşallah bende sizin gibi sağlıkla alırım bebeğimi kucağıma peki kanama neden olmuş bulanilmişlermiydi ve bu süreçte yattınız mı sürekli

Yok canım nedeni yoktu ben araştırdım iki kızım vardı ve erkek bebeğim olacaktı bazen üst üste aynı cinsiyet doğunca ve sınra cinsiyet değişince kanama olabilir yazıyordu bazı yerlerde şu an da da kanamam oluyor bu da erkek benim kv eşim ve kaynım a gebe iken de kanama yaşamış belki de bizim beylerin y geni ile alakalıdır diye de düşündüm. Ama Eltim kanamasiz doğum yaptı erkekleri. Yani bir sürü laf kalabalığı var ama kesin olan tek şey Allah verirse çok riskli bir bebek bile doğuyor vermez se de sağlıklı bile olsa kaybediyoruz. Yatmaya gelince çok yatamadım kanama olunca şiddetli dinlenirdim b biraz dinlenince kalkardım

Bildiğimiz birşeyse söyleriz canım yalnız ne kadar takarsan o kadar sıkıntı çekersin biraz araştır tabiki ama akışına da bırak ki rahat edesin

Geçen ayın ortalarında bir iki gün beyaz akıntım olduktan snra kahverengiye dönük kanamam oldu. Adetime 20 günden fazla vardı. Göğüs hassasiyeti kasıkta batma ve geceleri belli bi saatte başlayan mide yanması ve bulantısı vardı. Sabırsızlıkla adet günümü beklemeye başladım bu ayın 12sindede adetin 4 gün erken olmak şartıyla biraz normalden az oldu. Daha önce hiç bu şekilde akıntım olmamştı. Sizce hamile olabilir miyim.? Ya da hamile isem adetten sonra yaptığım testte çıkar mı?

Canım insan çocuk isterse gerçekten de her belirtiyi gebelik gibi düşünmek istiyor. Daha adete 20 gün varken döllenme bile olmuyor. Zaten gerçekten hamile olduğun zaman gerçek bulantı vs gibi belirtiler bile gebelik 6-7 haftalık olunca başlıyor. Senin dediğin şekilde erken belirtiyi anca çok erken yumurtlama olunca yaşarsın ama onda da adet olmaman lazım sen adet te görmüşsün. Zamam zaman farklı adet hepimiz görüyoruz. Birde yumurtlamanın ertesi günü leke olması çok erken yerleşme kanaması olması için bile o zigot un hücre topu haline gelip rahime tutunması lazım bunun için de döllenme sonrası en az dört beş gün geçmesi ortalama bata sekiz dokuz gün kalması lazım. Yani normal düzenli adet gören bir kadında ister otuz günde ol ister yirmisekiz ister otuz üç yumurtlama bir sonraki adetten 14 gün önce olur. Yumurtlama olunca tüplerde döllenme de olursa dört beş gün rahime doğru ilerler ve sınra rahime tutunur. Bu olaydan hemen sonra beta hcg yükselmeye başlar. Bir kaç gün içinde fark edilir yani adete dört beş gün kala idrar testinde pozitif çıkar ama renk kırmızı ddeğil pembe filan olur hergün artan hormon ile giderek daha koyu çıkar. Elbette senin için net birşey söylemek çok zor çünkü yüzde bir gibi bir ihtimal de olsa çok erken ve çok geç yumurtlama oluyor nadiren bazen hormon bazen stres kaynaklı. Eğer sen erken yumurtladı isen o yaşadığın tüm lekeler tutunma kanaması ise sonraki gördüğün adet sandığın şey de adet değilse ve bebeğin hala oradaysa bunca zaman sınra mutlaka idrar da da kan da da çıkar. Sorunun cevabını testte bakarak sen anlayacaksın. Birde beyaz alıntı evet iki adet ortası yumurtlama belirtisi dır. bazen günlerce sürer ama yumurta sadece bir gün hazırda bulunur

Çok teşekkür ederim cevap verdiğiniz için. Sanırım kendi kendime yapıyorum umutlanıyorum. Artık düşünmeyecegim. Becerebilirsem tabi. Rüyalarımda bile sürekli bebek görüyorum. Bu psikoloji nasıl düzelecek?

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…