Yerleşme Kanaması mı?

Evrem90

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
11 Mart 2015
138
76
Merhaba bayanlar, siteyi uzun zamandır takip ediyorum ama bugün üye oldum. Bi haftadır falan aklıma takılan sorular var. Sizinle paylaşmak istedim. Tecrübe ve samimiyetinize güveniyorum. Ben 7 aydır evliyim. Eşimle korunmuyoruz ama hemen bebek düşünmediğimiz için yumurtlama zamanını takip edip dikkat ediyoruz açıkçası. Özel dönemim 30 günlük periyotta ve 1 gün bile şaşmaz. Şubatın 9 unda adetim başlamıştı. Bu ay 11 inde olmam gerekiyordu fakat ben 7 sinde kanama yaşadım. Normalde 8 gün ve çok yoğun olan kanamam (günde en az 3 ped), bu sefer nispeten daha az(günde 1 ped kadar). Kanamam olmadan da baş dönmesi ve mide bulantısı vardı. Psikolojik mi bilmiyorum ama kanama ile beraber gitti. Ama karnımda şişkinlik devam ediyor 2 haftadır. Kanamamın farklı olmasından şüphe ederek araştırdım biraz. Yerleşme kanaması olabilir diye düşündüm. Faka benim o kadar az değil ve hala devam ediyor az az. Rengi bile daha farklı ama. Aklımızda bebek yoktu ama ihtimal dahilinde olunca eşim de ben de inanılmaz heveslendik. Merakla test alıp yaptım ama negatif. Doktora gitmekten çekiniyorum şu aşamada. Dış gebelik, düşük gibi durumlar geliyor aklıma ve korkuyorum. Annemle bile paylaşamadım. Üstelik bu hafta taşınacağız. Hamile miyim acaba diye düşünmeden edemiyorum. Yerleşme kanaması olabilir mi dersiniz? Ama testtt?? Kafam çok karışık. . .

canım bir doktora görünsen daha iyi cvp alırsın.. şahsen ben okdum ama verebılecegım cvp yok.. adet desen degıl sizin anlattıklarınıza gore.. az suruyor bu defa dıyorsunuz peşinden mide bulantısı baş dönmesi diyorsunuz..hamıle olsanız ustune gorme desemm bilemiyorum... yerlşem kanaması desen böyle olmaz yanı yerleşme kanaması.. bence beklemeyın bır doktora gıdın..iş işten gecınce daha kötü sonuclar cıkarsa daha mı iyi.. kadın doguma randevu al ve yarın ılk ısın gıtmek olsun canım.. nacizane tavsıyem..geçmiş olsun

Haklısınız ama bu hafta gitmem çok zor. Ev aldık taşınıyoruz bu hafta. Eşimin ailesi falan gelecek bugün yarın. Resmen çıkmazdayım. Meraktan çatlıyorum. Korkuyorum da bir yandan. Dış gebelik, düşük falan da olabilirmiş bu tarz belirtiler. Kötü düşünmek istemiyorum. Bazı yorumlarda adet gibi yerleşme kanaması gören bayanların olduğunu okudum. Benim o kadar değil ama hafif de değil. Yazdığım gibi bebek düşünmüyorduk bu yıl ama o heyecan öyle bir yerleşti ki bu şüpheyle beraber. Bebek yoksa eşim de üzülecek biliyorum. İdrar testim de negatif çıktı ama normal günümde adet olsam bugü olmam gerekiyordu. O sebeple mi gözükmedi diyorum bir yandan da:/

canım hakkında hayırlısı olsun.. ama ıhmale gelmez.. kötü düşüncelerı at kafandan ama her ıhtımalıde duusnmelısın.. Allah yardımcın olsun canım..

Ben de benzer bir durum yaşıyorum şu an.. Adetime 1 hafta kala çok ciddi gebelik belirtiler yaşadım (7 ay hap kullandım ilk bu ay korunmadım) . Adetim iki gün gecikti, ama haptan önce de gecikirdi. Normalde 9 gün sürer, şimdi normal başladı 1,5 günde kesildi. Sadece kahve akıntı var. Adetten 1 hafta önceki tereddütümde gebelik testi yaptım silik çıktı. Kan testinde 5'in altında çıktı. Adet olunca yokmuş dedim ama şimdi kafam karıştı. Senin yoğunluk az da olsa normal adet gibi mi başlamıştı? Bir gelişme olursa haberdar et merak ettim şimdi :)

Ben de benzer bir durum yaşıyorum şu an.. Adetime 1 hafta kala çok ciddi gebelik belirtiler yaşadım (7 ay hap kullandım ilk bu ay korunmadım) . Adetim iki gün gecikti, ama haptan önce de gecikirdi. Normalde 9 gün sürer, şimdi normal başladı 1,5 günde kesildi. Sadece kahve akıntı var. Adetten 1 hafta önceki tereddütümde gebelik testi yaptım silik çıktı. Kan testinde 5'in altında çıktı. Adet olunca yokmuş dedim ama şimdi kafam karıştı. Senin yoğunluk az da olsa normal adet gibi mi başlamıştı? Bir gelişme olursa haberdar et merak ettim şimdi :)

Ben dayanamayıp bugün de test yaptım silik bile olsa yok :/ Senin silik de olsa varsa pozitiftir muhtemelen. Boşa heveslendirmek istemem ama kan testi de yaptır derim:) Benim normal adet gibi değildi. Hala devam ediyor ama aralıklı, rengi kahve bazen açık kırmızı pembe gibi, normalde koyu olurdu baya. Test negatif çıksa da benim içimden bir ses farklı bi şeyler olduğunu söylüyor:) Çarşamba doktora gideceğim inşallah:))) Heveslendim iyice, yoksa bile bi kontrol olur, bebek düşünürüz :KK70: İnşallah senin de ii haberlerini alırız canım :)

AAA şimdi fark ettim kan testini yazmışsınnn... Ama nasıl sonuç bilemiyorum. Dr demedi mi bir şey?

AAA şimdi fark ettim kan testini yazmışsınnn... Ama nasıl sonuç bilemiyorum. Dr demedi mi bir şey?
Yok demedi.zaten testte de 5in altını gebe kabul etmiyolarmis. Ben de dayanamadim az önce yine test yaptim :) negatif yine.yarına aile hekimine randevu aldım. Gebelik yoksa bile garip bir durum yaşıyorum 10 gündür insallah olumsuz birşey yoktur. Seninle aynı zamanlarda evlenmisiz :) Biz de düşünmüyoruz şu an ama olursa da üzülmem galiba :) hayırlısı olsun

Yok demedi.zaten testte de 5in altını gebe kabul etmiyolarmis. Ben de dayanamadim az önce yine test yaptim :) negatif yine.yarına aile hekimine randevu aldım. Gebelik yoksa bile garip bir durum yaşıyorum 10 gündür insallah olumsuz birşey yoktur. Seninle aynı zamanlarda evlenmisiz :) Biz de düşünmüyoruz şu an ama olursa da üzülmem galiba :) hayırlısı olsun

İyi haberlerle dönersin inşallah:)))

İyi haberlerle dönersin inşallah:)))
Merhaba
Ben bugün gidebildim doktora. Normal adetmis hatta şu anda çok sağlıklı oluşmuş bir yumurtan var hiç sıkıntı da yok dedi. Düşük olma tehlikesine karşı kan testi de yaptı tekrar o da 5 in altında. Yani herşey normal :) senin ne oldu

X