Yerleşme kanaması mı kanda ne zamna çıkar ?

dilarace

Üye
Anneler Kulübü
Kayıtlı Üye
5 Aralık 2019
112
59
27
Merhabalar arkadaşlar size başıma gelen bir şey anlatmak istiyorum ve böyle bir durum yaşayan var mı merak ediyorum. Yaklaşık 3 gün önce pembe renkte çok silik bir kanamam oldu. Son 3 aydır 42 günde bir regl oluyordum yani gecikiyordu bu ay yine gecikti 33 gün oldu normalde 30 günde bir olur. Dr a gittim belli belirsiz dedi kanda negatif çıktı. Özele gittim o da yok dedi ama rahim duvarı kalınlaşmış dedi bebeğim var 16 aylık emziriyorum ona bağladı bu durumu. Ben hem 2. Bebeğe hazır değilim ama hem de sanki var gibi hissediyorum. Şunu sormak istiyorum 3 gün önce gelen bu silik pembe kanama eğer yerleşme kanamasıysa kanda ve usg de belli olması için bu kanamanın üzerinden ne kadar süre geçmeli? Yardımcı olursanız sevinirim. Çünkü kafam allak bullak oldu.:işsiz::KK43:

Eğer yerleşme kanaması yaşamış olsaydınız zaten kanda çıkardı oyuzden dert etme ilişkiden on gün geçtikten sonra kanda pozitif çıkıyor

İlişkiden 10 gün sonra çıkması mümkün değil, kimilerimiz geç döllenme mağduru olabiliyoruz. Bana doktorum her zaman kan tahlili de olsa adetin gecikince gel, 1. Günü de olur derdi. Geç döllenme olabilir derdi. Yanılıyor olabilirim ama, benim bildiğim bebek rahme tutunduğu andan itibaren vücut beta hcgyi salgılar. Tutunması da yerleşme (implantasyon) kanamasından anlaşılır. Bebek tutunurken damarları zedeler, bu kanama bu yüzden görülür. İstersen için rahat etmiyorsa 1 hafta sonra yaptır kan testi?

İlişkiden 10 gün sonra çıkması mümkün değil, kimilerimiz geç döllenme mağduru olabiliyoruz. Bana doktorum her zaman kan tahlili de olsa adetin gecikince gel, 1. Günü de olur derdi. Geç döllenme olabilir derdi. Yanılıyor olabilirim ama, benim bildiğim bebek rahme tutunduğu andan itibaren vücut beta hcgyi salgılar. Tutunması da yerleşme (implantasyon) kanamasından anlaşılır. Bebek tutunurken damarları zedeler, bu kanama bu yüzden görülür. İstersen için rahat etmiyorsa 1 hafta sonra yaptır kan testi?
Teşekkür ederim cevabınız için

Geç döllenmenin sebebi geç yumurtlamadır yumurtlamanın olduğu gün ilişki olduysa ve bu ilişkinin üstünden de en az on gün geçtiyse kanda sonuç veriyor. Döllenmiş yumurta rahime ulaşması 6-7 gün sürüyor ve ulaştıktan sonra da beta HCG salgılanması başlıyor. 10.gunden sonra beta HCG düzeyi 50-100 arasına ulaşıyor yani kanda çıkmaması mümkün değil. Önemli olan yumurtlamanın olduğu günü bilmek ve onun üzerinden hesap yapmak

X