yerleşme kanaması denilen nasıl birşey?

papaty

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
11 Kasım 2010
101
2
mrb. arkadaşlar ben aralığın 10'unda adet oldum4gün sürdü ve aralığın 29'unda toplasan 4-5 damla kahverengi renginde lekeler geldi. sizce bu yerleşme kanamasımı? birde yerleşme kanamasını nasıl anlayabilirim. tecrübeli arkadaşlar lütfen yardım :18:tşklr.

mrb. arkadaşlar ben aralığın 10'unda adet oldum4gün sürdü ve aralığın 29'unda toplasan 4-5 damla kahverengi renginde lekeler geldi. sizce bu yerleşme kanamasımı? birde yerleşme kanamasını nasıl anlayabilirim. tecrübeli arkadaşlar lütfen yardım :18:tşklr.

Yaşadığın yerleşme kanamasına çok benziyor. 20. gün olmuş eğer ovulasyon 13. yada 14. günlerden birisinde olmuşsa süre olarak da uygun. Yani yerleşme olmuş olabilir ama testinden kesin sonuç almadan çok kendini inandırmak doğru değil canım. Çünkü sonuç olumsuz olursa çok üzüntü veriyor. İnşallah hamilesindir.

merhaba..forumu sürekli takip ediyorum ama ilk kez yazıyorum:KK61: ben de aaralık 12 de regl oldum ve normalde 7 gün sürerken, 3 günde bitti. 3gündür de pembemsi bi akıntı var. özellikle sağ göğsümde hassasiyet ve kasık ağrısı var. aynı şeyi yaşıyoruz hemen hemen:KK64: bi de içimdeki his tabii.. umarım doğrudur..eğer değilse durmak yok tabi yola devam:KK66: fakat bu yumurtlama günleri bende aşırı stres yapıyo acaba yakalayabilir miyim diye. o yüzden önümüzdeki ay ovulasyon testi kullanmayı düşünüyorum

bende aralığın 15 inde regl oldum.5 gün sürdü reglim.
bugün kaltığımda lekelenmem olmuştu.
ovulasyon günlerinde çalışma yaptık.
acaba bende de mi yerleşme kanaması oldu!

doğrusu ben bu işin bu kadar sıkıntılı olabileceğini hiç düşünmemiştim:18: belki de psikolojik olarak herşeyi gebeliğe yoruyoruz:KK53:bekleyip görmek en iyisi ama kimde var ki o sabır:KK19:

ewet kimsede yok 7 ay oldu olsun artık bizde yaşayalım o duyguları:KK59: benim şimdi göğüs uclarımda acımaya başladı elleyince içi yanıyo sanki ocağın onunda adet olmam gerekiyor. bakalım ne olucak :97:

arkadaşlar 13 aydır bebek istiyoruz.bende en son 16 aralıkta regli oldum ateş ölçüyorum 14. gün ovülasyon oldu. 17. günde çok az kahverengi leke geldi kağıtla silince açık pembe geldi ama ikisi bir damla bile değildi. 2 gün kasık ağrısı yaşadım. normalde 27-28 günde bir regli oluyorum. o lekeden başkada gelmedi. bende merak içindeyim acaba sıkıntımı var yerleşmemi diye ama yerleşme için erken değilmi 17. gün yaa

evet canım yerleşme için erken. 1 hafta 10 gün falan sonra oluyor diye biliyorum ben.

kistim ortaya çıkmadan önce benim de lekelenmelerim olmuştu ve yerleşmedir die düşünmüştüm,adetimde 2-3 gün gecikmişti.ama sonra kist çıktı...

neyse ki tedavi ile kurtuldum kistten (rabbim bir daha yaşatmasın )

şimdi bekliyorum bende...

ben 1,5 yıldır evliyim. evlenmeden iki hafta önce falan bi cahillik yapıp depo provera adlı 3 aylık iğneden oldum. bi kaç ay sürekli lekelenmem daha sonrasında da adet düzensizliğim vardı. iki aydır düzenli. iğneyi bir kere kullandım sonrasında devam etmedim yan etkilerinden dolayı. ama yine de bi zararı olmuş mudur diye düşünmeden edemiyorum:44:

bence yoktur canım çünkü ablamda evelenmeden önce o iğneden yaptırmıştı ama 5ay sonra hamile kaldı sadece 2ay bekledi.

merhaba çok acil sorum olacak arkadaşlar.2 aydır bebek istiyoruz ve normalde 7 ocakta adet olmam gerekiyordu 3 gün önce adet başlangıcı gibi leke geldi kasıklarım ağrıdı ara ara.çoğalır diye beklerken aynı kaldı hatta azaldı miktarı 3 gündür günde 3-4 damla kahve leke geliyor.sebebi nedir sizce

yerleşme kanaması olabilir canım..idrar testi falan yapmadın mı? çıkar diye düşünüyorum testte.. umarım hamilesindir:KK8:

Son düzenleme:
merhaba çok acil sorum olacak arkadaşlar.2 aydır bebek istiyoruz ve normalde 7 ocakta adet olmam gerekiyordu 3 gün önce adet başlangıcı gibi leke geldi kasıklarım ağrıdı ara ara.çoğalır diye beklerken aynı kaldı hatta azaldı miktarı 3 gündür günde 3-4 damla kahve leke geliyor.sebebi nedir sizce

canım sen test yap senin lekelenme adetine cok yakın yapınca bana haber verirmisin canım bende aynı şeyleri yaşadımda.

Papaty senin durumunda bi değişiklik var mı?

canım benim yatarken ve kalkarken başım dönüyor dün midem bulanıyordu bugun yok göğüslerim acıyor ve belimde acıyor 3gün sonra adet günüm şimdilik bunlar var sende ne belirtiler var canım

tatlım bende de acayip bi mide bulantısı var göğüslerim feci acıyo, özellikle koltuk altıma doğru olan kısımları ve yarım saatte bir tuvalete gidiyorum:KK61: bilmiyorum psikolojik te olabilir aslında. benim de çarşamba günü regl olmam gerekiyo.

merhaba yerleşme kanaması ah şu sinir bozucu olay,bu ay çok çok ümitliydim,kahverengi lekelenmem geldi adetten 5 gün önce hah dedim odu bu sefer taki dün gece adet olana dek,2 yıldır deniyorum adetlerim düzenli ekstre hiçbir problemim yok ama neden neden derken artık bi karar verdim ve vazgeçtim ondan dün gece sabah 4e kadar ağladım ve bu sayfayı kapattım arkadaşlar en büyük belirti adet gecikmesi ben her türlü belirtiyi yaşadım 2 yıldır hatta 2 kere adetim 2 gün geç geldi düşünün artık ümidi,artık ben onsuz devam edicem hayatıma...

Arkadaslar iki kez yerleşme kanaması yaşadım. Size bilgi verebilirim. Ben ateş ölçüyordum ve ov. testi kullanıyordum. Dolayısıyla ovulasyon günlerimi biliyordum. Her iki sefer de yerleşme ovulasyondan 7-8 gün sonra oldu (birincide 7, ikincide 8). Kanama denemeyecek kadar azdı. İlkinde bir damla kahverengiydi, ikincisinde silince çoook açık pembeydi. Ped kullanmasam ve dikkat etmesem asla anlayamazdım.

Bu konuyu biraz araştırdım. Yerleşme lekelenmesi kadınların sadece yüzde 30unda oluyormuş. Yani sizde olmadan hamile kalma olasılığınız çok yüksek. Lekelenme öyle 2-3 gün sürmüyor. O kadar sürerse kist gibi başka bir sebepten şüphe etmelisiniz. Lekelenme miktarı çok az. Yani öyle ped dolduracak boyutta asla değil. Genelde ovulasyondan sonra 6-10. günler arası oluyor. O sürede döllenmiş yumurta tüplerinizden inip rahminize geliyor, bir kimyasal salgılıyor ve o noktadaki dokuyu yırtıyor, dokunun içine girip tutunuyor. Minicik kılcal damar kanaması yerleşme. O sebeple çok az. Tam adet dönemi olan ve adetim kısa sürdü, 3-5 gün sürdü dediklerimiz yerleşme olmuyor genelde. Ya psikolojik olarak adet kısa sürüyor, ya da gene kist gibi bir sorun oluyor. Hamileyseniz ve üstüne görme gibi 5-6 gün süren lekelenme oluyorsa orada projesteron sorunu ve düşük riski var demektir. Doktora gitmek lazım, onu ilk sefer yaşadım. Bir de şu var diyelim adetten sonraki 21-22. gün gibi bahsettiğim çok az lekelenme oldu. Yakaladınız. İki gün bekleyin ve test yapın, silik çizgi çıkması olasılığı yüksek. İnşallah herkes hamiş kalır.

Arkadaslar iki kez yerleşme kanaması yaşadım. Size bilgi verebilirim. Ben ateş ölçüyordum ve ov. testi kullanıyordum. Dolayısıyla ovulasyon günlerimi biliyordum. Her iki sefer de yerleşme ovulasyondan 7-8 gün sonra oldu (birincide 7, ikincide 8). Kanama denemeyecek kadar azdı. İlkinde bir damla kahverengiydi, ikincisinde silince çoook açık pembeydi. Ped kullanmasam ve dikkat etmesem asla anlayamazdım.

Bu konuyu biraz araştırdım. Yerleşme lekelenmesi kadınların sadece yüzde 30unda oluyormuş. Yani sizde olmadan hamile kalma olasılığınız çok yüksek. Lekelenme öyle 2-3 gün sürmüyor. O kadar sürerse kist gibi başka bir sebepten şüphe etmelisiniz. Lekelenme miktarı çok az. Yani öyle ped dolduracak boyutta asla değil. Genelde ovulasyondan sonra 6-10. günler arası oluyor. O sürede döllenmiş yumurta tüplerinizden inip rahminize geliyor, bir kimyasal salgılıyor ve o noktadaki dokuyu yırtıyor, dokunun içine girip tutunuyor. Minicik kılcal damar kanaması yerleşme. O sebeple çok az. Tam adet dönemi olan ve adetim kısa sürdü, 3-5 gün sürdü dediklerimiz yerleşme olmuyor genelde. Ya psikolojik olarak adet kısa sürüyor, ya da gene kist gibi bir sorun oluyor. Hamileyseniz ve üstüne görme gibi 5-6 gün süren lekelenme oluyorsa orada projesteron sorunu ve düşük riski var demektir. Doktora gitmek lazım, onu ilk sefer yaşadım. Bir de şu var diyelim adetten sonraki 21-22. gün gibi bahsettiğim çok az lekelenme oldu. Yakaladınız. İki gün bekleyin ve test yapın, silik çizgi çıkması olasılığı yüksek. İnşallah herkes hamiş kalır.

bende edindiğim bilgilere göre yazdıklarına katılıyorum arkadaşım,herkeste olmuyormuş bu kanama..
hatta yakın zamanda hamile olduğunu öğrendiğim arkadaşıma sordum onda da olmamış bu kanama..

her hamilede olan belirtiler bizde de olacak diye bekliyoruz çünkü beklemekten yoruluyoruz çoğu zaman..

rabbim hepimize annelik duygusunu en kısa zamanda tattırır inşallah..

X