Yenidoğan kalp ameliyatı-acil lütfen

melisaamelisaa

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
20 Ağustos 2021
1.773
697
Hanımlar ben bittim maf oldum Allah rızası İçin başımdan geçen yazsın.

22 haftalık gebeyim. Detaylı ultrasonda bebeğimin kalbinde büyük bir delik ve kalp damarlarının yeri yer değiştirmiş temiz kan pompalamıyormuş. Şu an da da benim vücudumda olduğu için yaşıyormuş ve bebeğim doğar doğmaz ağır açık kalp ameliyatı olacak 😢

Kalpte ki bu sıkıntıdan dolayı amniyosentez de istediler. Amniyosentez sonucu kötü çıkarsa gebelik sonlanacak. Eğer genetik iyi çıkarsa doğduğunda kalp ameliyatı için sonuna kadar ilerleyecek😢

İçim yanıyor yaşayan ölü gibiyim. Allah rızası İçin bu yollardan gecen varsa yazı.
Bebeğim hareket ediyor ben nasıl kıyayım yavruma.
Yüreğim dağlandı nefes alamıyorum 😢😢😢

Son düzenleyen: Moderatör:
Hanımlar ben bittim maf oldum Allah rızası İçin başımdan geçen yazsın. 22 haftalık gebeyim. Detaylı ultrasonda bebeğimin kalbinde büyük bir delik ve kalp damarlarının yeri er değiştirmiş temiz kan pompalamıyormuş. Şu an da da benim vücudumda olduğu İçin yaşıyormuş. Ve bebeğim doğar doğmaz ağır açık kalp ameliyatı olacak 😢
Kalpte ki bu sıkıntıdan dolayı amniyosentez de istediler. Amniyosentez sonucu kötü çıkarsa gebelik sonlanacak. Eğer genetik iyi çıkarsa doğduğunda kalp ameliyatı İçin sonuna kadar ilerleyecek😢
İçim yanıyor yaşayan ölü gibiyim. Allah rızası İçin bu yollardan gecen varsa yazı.
İstanbuldaysanız iyi bir çocuk kardiyoloğu önerebilirim özelden.

Hanımlar ben bittim maf oldum Allah rızası İçin başımdan geçen yazsın. 22 haftalık gebeyim. Detaylı ultrasonda bebeğimin kalbinde büyük bir delik ve kalp damarlarının yeri er değiştirmiş temiz kan pompalamıyormuş. Şu an da da benim vücudumda olduğu İçin yaşıyormuş. Ve bebeğim doğar doğmaz ağır açık kalp ameliyatı olacak 😢
Kalpte ki bu sıkıntıdan dolayı amniyosentez de istediler. Amniyosentez sonucu kötü çıkarsa gebelik sonlanacak. Eğer genetik iyi çıkarsa doğduğunda kalp ameliyatı İçin sonuna kadar ilerleyecek😢
Aynı şeyi eşimin iş arkadaşi yaşadı Ankara da ameliyat oldu doğar doğmaz hatta burada doğum yapmıştı ambulans uçakla gönderildi doğduğunda farkedildi kalbindeki delik şu anda 3 yaşında sağlıklı umudunu kaybetme lütfen ...ayrıntılı olarak sorayım hangi hasteneye gittiler diye

İstanbuldaysanız iyi bir çocuk kardiyoloğu önerebilirim özelden.

lütfen genelden paylaşın reklama girmez...

Aynı şeyi eşimin iş arkadaşi yaşadı Ankara da ameliyat oldu doğar doğmaz hatta burada doğum yapmıştı ambulans uçakla gönderildi doğduğunda farkedildi kalbindeki delik şu anda 3 yaşında sağlıklı umudunu kaybetme lütfen ...ayrıntılı olarak sorayım hangi hasteneye gittiler diye

benim de tanıdığım var kızları şu anda genç kız aradan yıllar geçti yani...

Sn M melisaamelisaa çok güzel sonuçlar alanlar olmuş lütfen kötüye yormayın...

22 haftalık gebeyim. Detaylı ultrasonda bebeğimin kalbinde büyük bir delik ve kalp damarlarının yeri yer değiştirmiş temiz kan pompalamıyormuş. Şu an da da benim vücudumda olduğu için yaşıyormuş ve bebeğim doğar doğmaz ağır açık kalp ameliyatı olacak 😢

Kalpte ki bu sıkıntıdan dolayı amniyosentez de istediler. Amniyosentez sonucu kötü çıkarsa gebelik sonlanacak. Eğer genetik iyi çıkarsa doğduğunda kalp ameliyatı için sonuna kadar ilerleyecek😢

Allah şifa versin. Sağlıkla kucağınıza alın.

Allah yardımcınız olsun 😢 çok sıkıntılı bir durum yaşasa bi dert yaşamasa bir dert 😢 Hakkınızda hayırlısı olsun 🤲🏻

Geçmiş olsun,acil şifalar dilerim.
Kalbinizi ferah tutun,gayet iyi durumda olanlar var,belki yanılmış bile olabilirler, benim bir tanıdığıma söylemişlerdi kalbi delik diye,sağlıklı doğdu bebeği. Öte yandan kalbi delikte olsa iyi bir hekim elinden geleni yapacaktır ameliyat olması gerekirse. Bebekler sandığımızdan çok daha güçlü ve savaşçılar. Allah korktuğunuza uğratmasın,saglıkla kucağınıza almanızı dilerim.

Çok geçmiş olsun. İyi bir doktor bulmaya çalışın. Kendinizi üzmeyin desemde bir işe yaramaz biliyorum, zor bir durum Allah yardımcıniz olsun.

Benim izlediğim you tube çeken bir bayan var. Onun bebegide kalp ameliyatı olmustu. İyi simdi . Allah şifa versin bebeğinize, bi mucize olsun sağlıkla kavusun

Yüreğim dağlandı nefes alamı

Canım Rabbim sabırlar versin Rabbim olmazları oldurur ona güven dua et rabbim size bağışlasın inşallah

Çok geçmiş olsun. Rabbim Şafi isminin hürmetine sifa versin genetik sonuxlariniz da iyi çıkar inşallah . istanbuldaydaniz Mehmet Buyuktiryaki hoca var kızımın doktoru çok memnunuz kendisi aynı zamanda neonatoloji uzmanı danışmak isteseniz diye yazmak istedim. Umarım herşey güzel ilerler sizin için

Buradaki yorumları ciddiye almayın, onun akrabası öyleymiş onun şuyu böyleymiş ile karar verilmez. Her hastalık kişide farklı şekilde seyreder. Birebir aynı tanıyla, aynı test sonuçlarına sahip kişilere denk gelmeniz imkansız. Kulaktan dolma bilgilerle karar verilmez.

Bebeğin bu durumunun sizin sağlığınıza etkisi, bebeğin gebelik sürecindeki gelişimi, doğum sırasındaki siz ve bebek için riskler doğum sonrasındaki durumu çok değişkenlik gösterir. Her biride sadece doktorların bilgi verip, sizin bu bilgilere göre kararınıza bağlı.

Siz en iyisi bebeklere açık kalp ameliyatı yapan iyi bir doktordan randevu alın, sonuçlarınızı ona gösterin, eğer böyle bir ameliyat olursa riskleri, hayatı nasıl geçer en iyi o anlatır.

X