Yeniden merhaba 🌾 TÜP BEBEK yaptıranlar yaptıracak olanlar bakar mısınız ??

Iron Butterfly

Sağlıcakla gel minik mucizemm🎉
Pro Üye
Anneler Kulübü
14 Şubat 2021
8.420
22.235
Selam aleyküm merhaba hanımlar ben 2017'dan itibaren çocuk tedavisi görmeye başladım 7senelik evliyim ve hiç bir gebelik düşük vs. geçirmedim ilk başta 1 2 özele gittim aşılama işlemi yapıldı bıraktım sonuç alamadım...
Daha sonra İstanbul çapa tıp fakültesinde tedavi görmeye başladım geçmişten bakınca bilen bilir tanır beni. Orada da 3 aşılama sonucu tüp bebek denemesi geçirdim ve 2.ci gün embriyosu onlarda hiç tutmadı (gelelim esas konuya); beni çapada rahim filmi çekmeye yönlendirdiler 2017 da rahim filmi çekindim sıkıntı yok denildi konu kapandı ve bize sende de eşin de de sorun yok denildi senelerdir biz bu konuyu böyle bildik dün başka bir doktorla görüştüm ve benden tekrardan rahim filmi istendi bende tekrardan bu gittiğim rahim filmi yerine yeniden gittim ve film çekindim benim yıllardır rahim t şeklinde imiş ve gebelik düşük tutunma bundan dolayı olmamış oluşmamış bütün dünyam başıma yıkıldı şimdi benim nasıl ilerlemem neler yapmam gerek bilmiyorum rahim nasıl düzelecek nasıl tedavi edilecek herhangi bir bilgiye sahip değilim sonucu elime veren doktor gidecek olduğunuz doktor sizi yönlendirir bilgi verir demekle yetindi sadece 😥😥😥

IMG_20230404_210845.jpg
bu bana dün çekilip verilen rahim film sonucu

Önce t şeklinde rahim için ameliyat olmanız gerek diye biliyorum. Sonrasında tüp bebek denersiniz. İnşallah da ilk denemede tutunur 🥰
Bize hep sıkıntınız yok denmişti şimdi bu çıkınca yine illa tüp bebek mi olması gerek normal yoldan olmaz mı yine peki acaba çünkü eşimin sperm değerleri falan çok iyi

Bize hep sıkıntınız yok denmişti şimdi bu çıkınca yine illa tüp bebek mi olması gerek normal yoldan olmaz mı yine peki acaba çünkü eşimin sperm değerleri falan çok iyi
Daha önce hem aşılama hem tüp bebek denemişsiniz sonuç alınamamış bence direkt tüp bebek denenir. Yani ben öyle düşünüyorum. Normal yoldan olup olmayacağına bir şey diyemem nasipse olur tabi ki ☺️

Daha önce hem aşılama hem tüp bebek denemişsiniz sonuç alınamamış bence direkt tüp bebek denenir. Yani ben öyle düşünüyorum. Normal yoldan olup olmayacağına bir şey diyemem nasipse olur tabi ki ☺️
İşte bunlar hani rahim t denildiği için denendi belki de bulamadılar sıkıntı o zaman çünkü şimdi de bu çıkınca bende şaşırdım ne diyeceğime

rahım sorunu çözüldükten sonra bende dogal bıle olabılır canım,
sonucta bır sorun varmıs ve ondan olmamıs senelerce

T şekli ve rahimde yapışıklık olduğunu yazmışlar. Histereskopi ile düzelecek birşey basit bir işlem. Ama bu konuda tecrübeli bir hekim bulun. Geçmiş olsun şimdiden🙏🏼

Histereskopi ile duzeltilebilen bir durum bu . Birçok doktor yapıyor bu işlemi . Hatta Yücel Karaman ile de görüşebilirsiniz . Genelde o tavsiye ediliyor. Bir yakinimiz onda oldu bu işlemi oradan biliyorum. Geçmiş olsun.

Tüp bebek konusu da tamamen size kalmış . İşlemi olup akışına da bırakabilirsiniz . Vakit kaybetmeden tüp bebek de yapabilirsiniz . Tercih sizin ...

X