yeni mezunum ve aklım çok karışık hem mali müşavirlik olarak düşünüyordum fakat emin olamıyorum. Mali müşavirlik hakkında bilgisi olan var mı?

moonbina

Yeni Üye
Kayıtlı Üye
14 Ağustos 2024
17
6
merhaba, ben yeni üniversiteden mezun oldum. İşletme okudum ve bu süreçte genellikle mali müşavirlik olarak kendimi kodladım fakat o kadar seçenek var ki işletme bölümünde, pazarlama bölümünde nasıl olurdum , bankacılık nasıl olurdu, finansta nasıl olurdum vs diyip düşünüyorum ve geriliyorum. Ailem Kpssye girmemi söylüyor daha rahat olacak diyor ben ne yapabilirim kpss ile bilmiyorum ki alım olmayacak diye biliyorum. Şuanlık bi mali müşavirin yanında öğrenmek için işe başlayabilirim. Bu süreci değerlendirmeyi düşündüm fakat zaman kaybı mı olur bilemedim eminliğim olmadığı için. Her meslek zor fakat gerçekten istediğim şey iyi para kazanmak ve kendime de vakit ayırabileceğim bir hayat. Mali müşavir tanıdığı olan fikirleri olan var mı yardımcı olursanız sevinirim..

Mali müşavir tanıdığım yok ama, tek yönlü olmamalı diye düşünüyorum insan. Yarın kpss ye girse idim tüh dememek için bir dene hem ailenin de gönlü olur. Kazanması da kolay değil ha deyince dediğin gibi olmuyor.
İş başvurusu yap bence iş alanın geniş ise denemekten zarar gelmez tecrübe tecrübedir. Belki de diğeri cazip gelmeyip denediğini yoldan gitmek makul gelecek.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…