Makyaj Ürünleri yeni makyaj yapmaya başlayacağım, önerileriniz?

Makyaj Ürünleri İçin Öneriler

bioche

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
4 Temmuz 2011
5
0
Merhaba arkadaşlar.23 yaşında olmama rağmen yılda en fazla 2-3 defa özel bir yere giderken makyaj yapan bir insanım. Bu yıl daha sık makyaj yapmak istiyorum ve doğallıktan yanayım. Varlığı ile yokluğu bir, sadece hafif renk katan bir makyaj yapmak istiyorum gündelik olarak. Ancak cildim yağlı ve çok uzun süre makyaj tutmuyor. Rimel, pudra, göz altı kapatıcısı, far, ruj konularında marka önerilerinizi bekliyorum. Öncelikle herşeyin başı sağlık. Sağlık bakanlığınca onaylanmış ürünler kullanma taraftarıyım. buarada nasıl makyaj yapacağıma dair de henüz hiçir fikrim yok ama öğrenmeye kararlıyım. Şimdiden cevaplarınız için teşekkürler...

yaşımız çok genç bende 24 yaşımdayım ve hergün makyaj yapıyorum. Bu yüzden kullandığım ürünlerin cildime zarar vermeyecek içerikte olmalarına dikkat ediyorum. Makyaj için ayırdığın ya da ayırabileceğin bütçeyi bilmiyorum ama bu konuda kesinlikle mineral makyaj öneririm. Hem doğal duruyo hem de cildine kesinlikle zarar vermiyo ve gözeneklerini kapatmıyo. fondötenlerinde, pudralarında UV filtreleride var. jane iredale ya da young blood öneririm bende bu iki markayı kullanıyorum. Eczanelerde satılan markalar bunlar almaya karar verirsen bayisi olan bi eczanede uygulama yaptırıp ona göre karar verebilirsin :KK34:

Merhabalar;
daha önce bu konuda topicde açmıştım
ben size Kryolan ürünlerini tavsiye derim
bir çok ürün kulandım Amvay, avon, oriflame vs vs...
Markalı ve sağlıklı olması çok önemli
cildiniz yağlı ise Kryolan Tv paint stick öneririm
göz altı kapatıcı olarakta Kryolan SUPRACOLOR GREASE PAINT veya COVERSTICK öneririm
Pudra olarakta Transparent Powder öneririm makyajı sabitler
bu ürünler su bazlıdır ve nemli sünger ile kullanılır
Türkiye'nin ilk ve tek "antialerjik " olma özelliği ile de profesyonel makyaj olarakta kullanılır
ben günlük olarak çok rahat kullanıyorum :KK34:

Öncelikle ben sana tam takım markalarıyla ve fiyatlarıyla birlikte önerilerde bulunayım :-) Yalnız cok nadir makyaj yaptığın için az ve öz al. Kaliteli pahalıda olsa al ama az olsun. Öyle bir sürü ruj kalem falan alma zaten az makyaj yapan birisin. Alıcaksan az, kaliteli ve öz olsun.. Bu yüzden fiyat konusunda da pahalı ürünler söylüyo olabilirim ama hepsi cok kaliteli.

RİMEL / Pastel Express Volume + Length Mascara : Kirpikleri cok güzel yapıyor ve seni hiç uğraştırmıyor..
FİYAT: 9-10 TL arası.

RUJ / MAYBELLINE WATERSHINE LIPSTICK- 80/550 CHERRY CANDY : Harika bi rengi var. Yumuşak bi dokusu var ve simli değil. Kesinlikle tavsiye ediyorum..
FİYAT: 10 TL

GÖZ KALEMİ / Flormar Waterproof Eyeliner : Hem kaliteli hemde ucuz. Kolay kolay akma yapmıyor ve güzel sürüyor.
FİYAT: 2-3 TL arası.

ALLIK / Max Faktor Top Allık : Cok hoş bi renk bırakıyor yanakta..
FİYAT: 15-20 TL arası.

FONDÖTEN / Loreal True Match: Fondötenleri cok hoş. Abartılı bi görünümlüğü yok. Hoş bi kapatıcılığı var.
FİYAT: 40-50 TL arası.

GÖZ FARI / Maybelline Eye Studio Mono Eyeshadow : Parlak bi renk ve ışıl ışıl gözüküyor ama doğal görünüme sahip, çok hoş.
FİYAT:7-8 TL arası

pudra olarak max factor creme puff'u tavsiye ederim. benim de cildim karma, ağız kenarım kuru. öncesinde yağlı cilt için uygun bir krem sürmek iyi oluyor (garnier tavsiye ederim). rimel olarak da plastik fırçalı olanlar kirpikleri tek tek ayırır ve topaklanma yapmaz, bu nedenle daha doğal görünür. maybelline, oriflame, nivea ve daha birçok markada bulunuyor bu rimelden. şimdilik aklıma gelen tavsiye edebileceğim, en memnun kaldığım ürünler bunlar.

Son düzenleme:
sürdüğünüz herşeyin uyumuna iyi bakın .. yoksa çok hoş bir görüntü olmuyor..

canım bende 22 yaşındayım..17 yaşından beridir makyajla uğraşıyorum elimden geldiğince hassas bir cildm var benm hatama düşme sakın oriflame,avon,golden rose gibi ucuz ürünlerin fondöten ve pudralarını alma..nemlendiricin ciline uygun olsun (cilt yapın neyse) uygun fiyatlı birşey istersen pastel,flormar günlük işini görür..eğer orta kalitede bişey istersen mx factor,loreal vb işini görür..Cildine hangisinin daha uygun olduğuna sen karar vereceksn elbet.benim param çok sorun olmaz diyorsan kesinlikle fresh minerals,i.d minerals,everyday minerals gibi mineral ürünler kullan..Aman herkes övüo krolayn,MAC,dior alayım deme günlük kullanıma hiç uygun değilelr ve çok ağırlar felaket ağırlar..kalıcılar belki güzeller ama hem .çok pahalı hem ağır bir ürün cildini bozacaktır..yinede sen blrsn tabi :) rimele gelince loreal telescopic kesnlkle..göz kaleminde akmayan istersen Beyu,normal istersen Pstel..Eye liner ben kalem eye liner kullanıyorum jel olanlarda güzel ben flormar,oriflame falan kullanıyorum çok kasmıyorum o konuda :KK70: kapatıcı da pastel,maybelline olablr..uygun ürün arıosan..ruj içinde yine ben avondur,carmina mineraldir ,alix avien,max factor falan onları kullanıyorum rujda renkten dolayı çeşidim bol :) canım nolursa olsun herşeyden önce makyaj temizleme,temiz cilde makyaj yapma,hafta bir peeling ve hergün yıkama tonikleme (gül suyu) :) en azından ben bunları öğrendim tabi şimdilik :):KK71:

1.yüzüme nemlendirici krem sürüyorum ( su siralar arko bögürtlen kullaniyorum :KK1:)
2.saclarimi yapiyorum ( bu süre icinde cildim kremi emmis oluyor)
3.günes kremi sürüyorum ( ben 15 faktörlü nivea tercih ediyorum)
4dislerimi fircaliyorum ( yine kremi emme fasli)
5.renksiz pudrayla yüzümü büyük fircayla pudraliyorum ( ben renksiz pudrayi m.a.c kullaniyorum)
6.süngerle göz üstlerimi pudraliyorum renksiz pudrayla ( göz makyajim kalici olsun diye)
7. rimel sürüyorum kirpik diplerinden basliyarak yavas yavas yukari cek ( ben suan dior ve loreal kullaniyorum keyfime göre)
8.göz alti morluklarini kapatmak icin kapatici sürüyorum göz altlarima serce parmaklarimla yediriyorum
9.bronz pudrayla yüzümü pudraliyorum komple ( top alliklarida kullana bilirsin bu is icin ama dikkat et cok simli olmasinlar)
10.kahve rengi kalemle göz kapaklarima kalem cekiyorum ayni sekildi göz altimada kalem cekiyorum
11. elmacik kemiklerinden hafif sakaklara dogru allik sürüyorum daha kücük bir fircayla ( ben pembe yada seftali tonlari tercih ediyorum)
12. kahverenkli bi farla cok hafif kaslarimi belirginlestiriyorum, bunun icin far fircasi kullaniyorum (benim kaslarim syk degiller o yüzden bunu yapiyorum)

veeee bittiiii :))))

madde madde sayinca insana uzun geliyor ama bunlari yapmam 10 dk felan sürüyor. Ben kumral oldugum icin kahve rengi kalem yada gri kalemi tercih ediyorum daha dogal duruyor.Gece disari cikicaksak siyah kalem ve far tercih ediyorum.

gündüz makyaji icin bazen kalem bitiyor yada bulamiyorum falan ozaman kahve farla ince ince geciyorum gözüme ayni kalem cekmis gibi oluyor ( denemelisin )

marka tercihleri icin kesinlikle kraylon tavsiye etmem cünkü o marka sahne sanatlari icin üretilmistir fakat türkiyede amacinin disina cikmis. Cildini gereksiz yipratirsin.
Minaral fondöten icin birsey diyemem kullanmadim
Dior ve Chanel kullaniyorum ikisindende memnunum her iki markaninda farkli derecede kapatici özelligi olan fondötenleri var.
diorskin ICONE günlük kullanim
dior CAPTURE TOTEL gece kullanimi icin daha ideal

markalar ürünler arasindaki farki kendin deniye deniye kendine en uygununu bulucaksin. Benim kullandigim ürünler agirlik olarak Dior ve Chanel ama flormarin kömür karasi simli farindan vazgecemem mesela, göz alti aydinlaticim maybelin. Dolasirken bakiyorum rengi kokusu kutusu hosuma gidenleri aliyorum artik icinden hangisi kullanincada hosuma giderse sürekli almaya devam ediyorum yoksa hemen bi arkadasima veriyorum.

Valla ben allık ve rimel loreal kullanıorum.Fondotenim maybeline.Kroylan bende aldım abimin düğünü için çok güzeller ama fazla ağırlar

pastel'e bayılıyorum!! özellikle all overı, magic touch'ı ve en son çıkardığı renkli maskaraları mutlaka makyaj çantana at!

Maybelline affinitone fondötenini ve neutrogena'nın göz makyaj temizliyicisini mutlaka al! Bu makyaj temizleyicisi üstüne tanımam gerçekten :)

sakın flormarın makyaj temizleyicisini kullanma, geçenlerde kullandım gözlerimi inanılmaz yaktı, bütün gün gözlerim sulandı :KK43::KK43: hemen attım!

Önerim şudur ki, doğaya, canlıya ve cansıza saygı duyan firmaların ürünlerini kullanmanız. Gerisi laf-ı güzaf..

X