Yeni Kızım Balım

Nevim yapma böyle söyleme sen elinden geleni yaptın aksilik gece değilde gündüz olsaydı dahada fazlasını yapardın biliyorsun böyle düşünme lütfen acın içinde hala derin o yüzden böyle düşünüyorsun hafifleyecek zamanla lütfen yıpratma kendini bu kadar cindyi düşün hamile o ve senin üzüntünü oda hissediyor eminim ben hadi tatlım senin suçun değil bu :çok üzgünüm:

bu ekran belki 10 dakika böylece açık kaldı,ben ne yazacağımı bilemedim
boğazım düğümlendi,robin birşey sorduğunda cevap bile veremedim
kime,neye kızacağımı şaşırdım
kızsam,söylensem,sövsem ne işe yarayacak onu düşündüm

öncelikle başın sağolsun nev'cim
köpeği olan biri olarak seni belki biraz daha iyi anlıyorumdur diye düşünüyorum
çünkü benim köpeğimin de astımı var,nefesi kesiliyo hep,tıkanıyo,fenalaşıyo arada
o her böyle olduğunda benim canımdan can kopuyo
sanki ölüyormuş gibisenağlama
yüreğindeki bu sevgiye,bu ilgiye bu yardımseverliğe bayılıyorum ben
her türlü zor şarta rağmen Balım'ı ne yapmış ne etmiş almışsın o iğrenç petshoptan
kim bilir ne kadar mutlu ve huzurlu geçirmiştir son günlerini
allah senden razı olsun
sakın kendini suçlama
daha ne yapabılırdın ki,elinden gelenin fazlasını bile yapmışsın
biliyorum çok zor ama lütfen güçlü olmaya,kendini toparlamaya çalış
ama bence şunu da her zaman hatırla ki meleğin Balım seni yukarlardan biryerlerden seyrediyo ve seni çok seviyo

Allah sabır versin güzelim
çok öpüyorum seni:1hug:

Teşekkür ederim Talin'cim.

Biliyorum hafifleyecek biliyorum azalmayasa yüreğimde yaşayacak.

Ama buna hazır mıyım değil miyim onu bilemiyorum.

Fotolarına videolarına bakamıyorum eve zaten sığamıyorum odamda oturamaz oldum.

Petshop şuan zaten denetim edilecek her yola başvurdum ama keşke , keşke meleğimi geri getirebilme şansım olsaydı.

Onu aileme katabilseydim.

Olmadı...

Az önce İl Tarım Müdürlüğü ile görüştüm.

Ben pazartesi günü şikayetimi yaptığımda denetime gitmişler meğer.

Tüm evrak işlerini orada bulunan hayvanların sağlıklarını kontrol etmişler.

Orada 2 golden yavrusu vardı gayet sağlıklıydı dedi bana. Bende "biliyorum, onların yanında birde benim meleğim vardı, kurtardığım ama aslında kurtaramadığım" dedim.

Adam telefonda yarım saat kadar prosedürü anlatı aslında devletin organizasyon yapısı tam yapmadığını İl Çevre Müdürlüğünün de yetkisi dahilinde olduğu halde oraya denetmen hekim atanmadığını, ruhsatsız petshoplar olduğunu bildikleri halde birşey yapamadıklarını anlattı.

Benim için ise acı bir tecrübe yaşadığını bundan sonra daha bilgili olduğum için orada bir hasta yavru gördüğümde ne yapacağımı bildiğim için rahat olmamı söyledi.

Kediden haberleri bile olmamış orda zira meleğim hakkında hiç bir rapor yok yani benim meleğim hiç var olmamıştı ve var olmadanda öldü.

Bunlar bu dünyada yanlarına kalsa bile meleğim öbür dünyada onlara hesabını soracak biliyorum.

Bu konu hakkında uzunca bir yazı yazıp sizlerle de paylaşacağım çevrenizde ki petshoplarda gördükleriniz hakkında nerelere ne yönlü bir ihbarda bulunabilirsiniz diye.

Lütfen duyarlı olalım bu petshoplara savaş açmazsak daha çok can alacaklar benim ellerimden meleğimi aldıkları gibi.

Son düzenleme:
Nasıl ya kayıtta bile gözükmüyormu Çok üzgünüm çoook
ne sinir bozucu bir şey Allah bildiği gibi yapsın

işte bu çok iyi olur aslıcım
biz de böyle bir durumla karşılaşırsak ne yapacağımızı nasıl davramamız gerektiğini biliriz en azından
bilgilendirici yazını en kısa zamanda bekliyorumŞeniz
umarım sen daha iyisindir
öpüyorum seniŞeniz

başınız sağolsun baştan sona okudum çok üzüldüm. bilgileriniz başka melekler için çok faydalı olacak. bir akvaryumun ardında hiç dokunamadığım göz göze gelemediğim balığım öldüğünde bile ne kadar ağlamıştım ki koynuna alıp sarmaladığım bi kedinin acısını düşünemiyorum bile...

başın sağolsun nevbaharcığım o kadar üzüldümkü ne diyecğimi bilmiyorum,ilk sayfada onu gördüm tam sana mesaj yazacaktım,sonra kaybetiğin yazısını okudum.tek diyeceğim sen elinden geleni yaptın ama olmadı.kendini üzme canım ya tekrar başın saolsun

cnm yaa allah razı olsun senden hayvanlara bu kadar değer verdiğin için kedini kaybetmene çok üzüldüm benim çirkef kedim kamelya aklıma geldiii onu çok seviyorum balım en azında yanında onu çok seven biri varken gitmiş..ne güzel ama keske hiç gitmeseydi onu o hale getirenleri allah bildiği gibi yapsın..

Son düzenleme:
Umarım bu dünya da çıkmasa bile meleğim onları öbür dünya için hakkını aramak için bekleyecektir biliyorum.

Artık her gün geçerken bakıyorum oraya hayvanların haline hele birini hasta göreyim anında fotoğraflayıp anında İl Tarım Müdürlüğüne şikayet edeceğim.

Hırsım ve hıncım hala geçmedi meleğim gitse de saatlerce ağlayarak onları bir ömür boyu ağlatmak isterdim.

Emeklerine sağlık nevkuşum..
En azında petshopların biri güvenilir gözlerin denetiminde demektir bu..

Canım mesajımı düzeltiyorum, başını okuyunca yazmıştım diğer mesajı.
Bende çok üzüldüm ya, keşke böyle olmasaydı.
En azından kendisi seven biri olduğunu öğrenmiş oldu balım.
Her insanın kötü olmadığı, senin gibi yüreği sevgi dolu insanlarında var olduğunu bilerek gitti.

Son düzenleme:
nevbaharcım, kaç gündür konuyu görüyor ama bakamıyorum yazılanlara, şimdi okudum acı haberden sonrasını...:çok üzgünüm:
dediğin yazıyı ya da en azından nereleri arayabileceğimizi içeren bir mesaj yazarsan bize, diyorum ki e-posta ile tüm tanıdıklarımıza iletiriz. kk'da olmayanların da bilgisi olur. her an neyle karşılaşacağımız belli değil, en azından hazırlıklı oluruz bundan sonrası için...:a015:

Son düzenleme:

Canım sağolasın, en kısa zamanda toparlayıp yazacağım.

teşekkürler nevbahar eminim bi sürü kişi duyarlı davranacaktır) yine okudum yine dayanamayıp ağladım üfffffff söyleyecek sözüm yok boğazımda yumru...

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…