Yeni Kızım Balım

inanmiyorum yaaaaaaa ben iylesecegine o kadar inanmistimki
ck üzüldüm nev allah bunlari o zavalliciga yapanin kat kat belasini versin

cnm benım her ölüm erken her can derin izler bırakır gıdenin ardından....
cnmmm üzgunummm hemde inanılmaz tıpkı senin gibi ....
sevinç ve umutla çıktığınız yolculuğunuz yarıda kaldı bılıyorum çok üzgün ve kırgınsın hiçbir teselli cumlesi yüreğini hafifletmycek olsada geçirdiği güzel anlar adına bitebessüm kalsın çünkü o kafesde değil sevgıyle kapadı gözlerini
başın saolsun...

Son düzenleme:
Ya baktım yoksun hemen buraya geldim, inanmıyorum ya, inanılmaz üzüldüm kuzum :çok üzgünüm: En azından son iki gününü sıcacık yaşadı kuzum üzülme nolur, başın sağolsun :çok üzgünüm:

Basin sagolsun Nevbahar :Saruboceq:
Bilki hayvanlar meleke gibiler ve inan su an yukaridan sana gülümseyerek bakiyor bundan emin ol. Cünkü sen ona elinden gelen yardimi yaptin ve balim` da sana tesekkür ediyor. Belki senin sayende bir kac günde olsa rahat yasadi son günlerini.
Fakat senin yerinde olsam o petshop´u sikayet ederdim.
Zira hayvanlarin bu sartlar altinda yasamasi bir suctur.
Allah öteki kedilerine seninle birlikte saglikli yasaman dilegi ile...a.s.
sevgiler

Destek ve moralleriniz için teşekkürler, tek tek okudum hepsini.

Ama saatler geçti sesi hala kulaklarımda, çıldırıcak gibi oluyorum, sanki beynim bir kapana kısılmış gibiyim.

Keşke hafızamı silselerdi, bu acıyı kaldıramıyorum, konduramıyorum meleğime ölümü.

Saklambaç oynuyor ablasıyla belli ki ama bir daha saklandığı yerden çıkmayacak biliyorum.

canım benim yaa kıyamam ben ona...
ama canım sen öyle güzel bir şey yaptınki birazda olsa bu sebep sana teselli olsun...
belki hala orada olsa sıcacık bir ele,belki son anda içecek bir yudum suya hasret gidicekti yavrum benim.
RABBİM onu bu hale getirenleri bildiği gibi yapsın inşallah.......

nevkuşum...
burada neler olmuş.. sen ne acılarla cebelleşmişsin.. benim haberim bile olmamış...

yok... söz çıkmaz ağzımdan.. çıkamaz..

balım'ın videosu desktopumda.. nasıl elim gider de izlerim bilemiyorum..

yok.. sustum..

Balım'ım yaşayamadığı günleri, yılları Allah diğer canlarına bağışlasın..

Ben bu konunun ilk sayfasına bile bakamadım geldikten sonra.

Dün gece benim için 1 asır bugün ise 100 asır gibi geçiyor ya da geçmiyor.

Gece meleğim inlerken bademle cindy de kapının arkasında ağladı.

Hissettiler demek ki bir can içerde can çekişiyor.

Ve cindy bilmiyordu ki içerdeki onun öz be öz kardeşiydi.

Ah bir iyileşseydi ahhh... Ablasıyla tanıştıracaktım meleğimi.

Ondan hatıra kaldı tüm gün izledim elimde ki dişlerinin izini keşke keşke yaşasaydın da gene dişleseydin meleğim.

Ama ablasına çekmişti meleğim, ilk geldiği gün gazeteden topla oynayıp ağzında taşımıştı, ablasıyla oynayamadı...

Ya diyorum gece 4 değilde gündüz olsaydı kurtarabilirmiydim, bile bile ölümü izlemek acıdan kahrediyor beni kahroldum ben, acı çekiyorum ama onu geri getirmeyecek biliyorum.

Bugün robotluktan kurtulup tek yapabildiğim çevre ve orman bakanlığı, il tarım bakanlığı ve kocaeli doğa ve hayvanları koruma derneğini arayıp ihbar etmekti.

Meleğimin yaşadığı her dakikanın, çektiği her acının bedelini onlara ödeteceğim.

Seni teselli edemeyeceğimi biliyorum
Msni açtığımda iletinde gördüm.. konuşma penceresi açtım fakat.. elim gitmedi yazamadım..
Balım'a çook üzüldüm.. ama gardaşımın üzülmesine kat be kat üzüldüm..
Biliyorum benim gardaşım çok yufka yürekli, çok hassas ve hiç bir zaman güçlü olamaz..
Ama şunu biliyorum ki Cindy'nin karnında olan bebeleri kucağına alınca acın bir nebzede olsa azalacak..
Gardaşım seni ne kadar sevdiğimi ve her zaman yanında olduğumu lütfen unutma..
Çok taze acın şuan, ama inan hafiflemeyen hiç bir acı yok hayatta..
Lütfen kendini yıpratma..senağlama

cok üzüldüm senağlamasenağlamasenağlama

söylemek istedigim hersey bogazimda dügümlendi kaldi ... kelimelerin kifayetsiz kaldigi an :a015:

Allah'ın belası insan, lanet olsun sana
Keşke sen de ömür boyu kafes hapsinde kalsan
ve gardiyanlar kafanı ısırsa ve gıkın çıkamasa

Yüreği kıymetli nev kafa..ben ve hayvanlar, seni seviyoruz..
Sabırlı ve güçlü ol, sana ihtiyacımız var..senağlama

Bugün il Tarım Müdürlüğünden denetmen veteriner bey ile görüştüm. Hatta meleğimi kaybettikten sonra petshop'un "Madem hastaydı, geri verseydiniz" demesini sanki ordan son kullanma tarihi geçmiş pirinç aldığımı söyledim.

Durumu başından sonuna kadar anlattım. Bunun hayvan haklarına girdiğini dilekçe ile başvurmam gerektiği anlattı.

Ben de ne gerekiyorsa yaparım bana yerinizi bildirin dedim ama olayı öğrenince o kadar iyi adam ki, dur bakalım dedi cuma günü burda boş araç oluyor. Önce bir cuma günü denetim yapalım oraya bunu da ihbar kabul edelim dedi. Biz isim vermiyoruz ama acın da yeni olayda yeni tahmin edebilirler senin olduğunu bazen tehtitlere kadar gittiğini gördük ismini vermek istediğinden emin misin dedi. Ben de isterseniz adresimide verin dedim.

Evrak ve dükkan ile veterinerin denetimini yaparız. Belki bir şey bulamayız ama en azından anlarlar bir göz dağı olur dedi. Ve normalde denetim sonucunu elden başvuru yapmayanlara kesinlikle bildirmiyoruz ama sen direk beni ara cuma günü ben sana neler olduğunu anlatacağım dedi.

Cuma gününü iple çekiyorum duruma göre o denetmen hekim gel elden başvur ruhsat iptaline gidelim diyecek.

Hem de cuma gününe kadar biraz kendini toparlarsın dedi.

Biliyorum alışmak zor kolay değil ama hafifleyecek. 72 saat oldu uyuyamıyorum gözlerimi kapadığım anda o son 4 saat o inlemeler o hali... Düşünmemek için devamlı deli gibi film izliyorum tv ye bakıyorum. Biliyorum hafifleyecek ama...

senağlamasenağlamacanımm yanında olup destek olmak için şu an nelerimi vermezdim kıyamam sana hiç birşey diyemiyorum ki tıkandım teselli edecek birşey bile gelmiyor aklıma ne olur fazla yıpratma kendini cindy ve bademin hala sana ihtiyaçları var senağlama

çok üzüldüm yazdıklarınızı okurken göz yaşlarımı tutamadım bu yavrucuğa bunları yapanlar insan değil hayvan da değil nasıl varlık bunlar yazıklar olsun çok üzgünüm hala boğazıma bir şeyler taklıyo ne insanlar ölüyor gelip geçiyor bu da geçicek tabiki ama eceliyle değilde bu şekilde acıyla ölmesi insanı kahrediyor çok üzgünüm

Nev canım benim..... cumaya kadar bizim de kalbimiz seninle desteğimiz duamız seninle unutma şeker.. inşallah güzel bir sonuç çıkar.. insanlaraın ömürlerine karşılık bile caydırıcı cezalar çıkmıyor bizim memleketimizde, bu olayda da bir daha asla diyebilmeli o vicdansızlar ama çok nadir görüyoruz ohhh yaa sonunda karşılığını aldı filan diyoruz, umarım bu da senin kalbine su serpecek bir sonuç doğurur canım...

Teşekkür ederim ama her ne karşılığını alırsam alayım onu bana geri getirmeyecek ki.

Onun 4 saat can çekişmesini önlemeyecek ki.

Onun yanı başımda değilde toprakta yatmasını önlemeyecek ki.

Cindy'nin yüzüne bile bakamıyorum, yaşatamadım onun kardeşini. Ona baktığım da hep meleğimin yüzünü görüyorum yapamıyorum yanaşamıyorum Cindy'e.

Of dumanlı dağlar of.

Cindy'nin yüzüne bile bakamıyorum, yaşatamadım onun kardeşini.

Bu nasıl bir cümle nevkuşum?
Kendine nasıl oluyor da pay çıkartıyorsun benim aklım almıyor..

Ölüm, yaşamı geçersiz kılmaz!

Neticede, o yavruyu yaşadığı ortamdan sen kurtarmadın mı?
Birlikte geçirdiğiniz o "kısacık" dönemde, elinden geleni yapmadın mı?

Senin sayende, o "kısacık" yaşamında top oynadı yavru..
Senin sayende bir adı oldu..

Acıyı çekme yöntemini seçmek senin en doğal hakkın elbette.. Ama bil ki; bu yöntem ne olursa olsun, acını ZAMAN dışında hiçbir şey hafifletmeyecektir..

Bir kez daha rica ediyorum:

İYİ OL.. Lütfen..

nevbahar arkadaşım daha önceden okuyup seni takdir etmiştim ne kadar iyilik sever diye :teselli: sonradanda hasta oldunu okumuştum şimdi gördüm kaybetmişsin çok üzüldüm :çok üzgünüm: ne kadar istemiştin onu kurtarmayı bunu biliyoruz ordan alarak son günlerinde şefkat eli görmesini sağladın sen üzülme cnm Şeniz

senağlama
yazını yeni gördüm, acını çok iyi anlıyorum. sana bol sabır diliyorum güzel yürekli arkadaşım.
yazacak çok şey var ama acını deşmek istemiyorum.
bazı durumlarda ölüm kurtuluş oluyor bence. bu şekilde avuturum ben kendimi :çok üzgünüm:
onlara bile bile bu eziyeti yapanları Allah bildiği gibi yapsın.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…