Yeni hayatımız

Suko

Nirvana
Kayıtlı Üye
18 Ekim 2006
1.711
12
Hadi kızlar bebişlerimizle geçen bir günümüzü yazalım ne derseniz önce ben başlayayım:
Eğer ogün şanşlıysam güzel kızım gece 2-3 kere kalkmıştır sadece sabahta 8 gibi emzirip genelde annanesine veriyorum 1-2 saat kestiriyorum ağlamazsa tabi ki eğer bizim Yağmur kız (tabi bu rahatlığım sadece 2-3 hafta sürecek çünkü annanesi İzmir e dönecek o zaman başımızın çaresine bakacağız)daha sonra kızmın ağlama sesiyle kalkıp hemen emziriyorum bir taraftanda kahvaltımı yapıyorum ta ki akşamüstüne kadar emzirme kucakta dolaştırma salıncakta pışpışlama şeklinde günü sürdürüyoruz kızımla bu arada hiçbir işe elimi süremiyorum tabi ki sanırım kucağımda taşıyıp işlerimi halledilmek için bir kanguru alacağım akşamüstü uyursa şanşlıyım en azından çamaşır vs işlerimi hallediyorum sonra babamız geliyor kızımızla ilgilenirken benim için olmazsa olmaz olan günlük duşumu alıyorum hop sonra yine emzirme 11 gibi genelde yatağa gidiyoruz başlıyorum yine emzirmeye genelde 1.00 1.30 gibi uykuya dalıyor bazen de hiç dalamıyor yatağına koymamla uyanması bir oluyor ve böylece sabahı ediyoruz ertesi gün ben bir zombi olarak ortalıkta dolaşyorum tabi ki bu arada hiç alt değiştirmelerden bahsetmedim ortalama 5-6 kere kaka ve sayısını bilemediğim kadar çiş yapıyor benim bal kızım genelde kaka yaptığında altını yıkıyorum o anda yanımda biri varsa yoksa pamuklu ılk su ile yıkıyorum ıslak mendil kullanmıyorum
Kızlar bize çok yararlı olacağını düşündüğüm bir sitenin adresini yazıyorum 2 gündür fırsat buldukça inceliyorum çok güzel kitap tavsiyeleri var türkçelerini burada bulabilirsem mutlaka alacağım
http://pratikanne.blogspot.com/search/label/Yaratıcı Çözümler

Sevgili Şükran sen yine annen yanında olduğun için çok şanslısın. 2-3 hafta sonra bu rahatlık bitecek diyorsun ama 2-3 hafta az bir süre değil bebek eminim biraz daha rahatlayacaktır. Ben hep ilk doğduğu haftaki düzenimizde gidecek sanıyordum, akşam yat sabah kalk olmasada biraz daha sakinleşti kızım. O gün şanslıysam 2-3 kere kalkmıştır diyorsun inan çok imrendim, biz biri dün gece olmak üzere sadece 2 kere sabaha kadar (2*3 kere emzirip) uyuyabildik, kıymetini bil.

Bizim günümüz genelde tersten işliyor. Gündüz uyuyor, uyanıyor ve emiyor kızım. Çok olmasada ilk zamanlara göre sakinleşti. İlk günlerde gündüz birşey yapamazdım, babamızın geldiği saat yaklaşınca kızım uyur babası gelince uyanırdı. Şimdi uyanıkta olsa daha rahatız. Fakat saat 11-12 olduğu zaman benim kızım gün içinde uyuduğu için, biz bayılırken o diriliyor. Birde gazımız olursa yandık ki yandık saat gece 1 gibi ağlamaya bir başlıyor en iyi ihtimalle sabah 5'e kadar uyumuyoruz sallamazsamda sürekli ağlıyor. Babamız çok yorgun olursa tek başıma dayanabildiğim kadar dayanıyorum babamızı 2-3 gibi kaldırıyorum, yok benimde halim yoksa babamızda bize bir süre eşlik ediyor. Ama her durumda biz sabahlıyoruz. Kızım öğlen gibi uyanıp, kendini temizletiyor gülücükler atıyor, emip bir uyuyor. Herkes sende uyu diyor ama ben uyuyamıyorum. Allah sağlık-sıhat versin umuyorum bizde normale döneceğiz.

Eeee diğer ocak annelerinin günleri nasıl geçiyor. Bu arada önerdiğin siteyi ben hamileliğimden beri takip ediyorum gerçekten çok güzel

Edacım sana da Allah kolaylık versin canım ben gaz için nurse harvey adlı bitkisel bir şurup kullanıyorum kesinlikle tavsiye ederim normalde 30 ml e kadar gün içinde verebiliyorsun ben sadece 5+5 toplam 10 ml veriyorum gazı için bayağı faydasını yerimsenibengördüm gece uykularında da daha huzurlu oluyor:sm_cool: bir de eşim geçen gün johnson baby nin bedtime yağını almış yıkayıp bir güzel yağladık ayaklarına ve göbşine de elma yağı sürdük güzel uyumuştu tavsiye edrim canım sen şu an yalnız mısın yanın da kimse yok mu?Hatırladığım kadarıyla kayınvalidenle aynı şehirdeydiniz umarım yardımcı oluyordur
Bu arada benim kızın bugün kırkı çıkıyor teyzeleri :sm_cool:babası akvaryumcudan taş aldı bu akşam kırklayacağız maalesef hava çok soğuk olduğu için dışarı çıkaramayacağız:1no2:

merhaba kızlar
evet yeni hayatımız şüko cok güzel bir başlık atmış
minik eller ve ayaklar hayatımıza girdiğinden beri herşey değişti....
hamileyken uyuyabildiğin kadar uyu demişti bir arkadaşım onu şimdi daha iyi anladım.
bizim Melindam sabah 5 bucuk 6 da uyanıyor ben şişmiş gözlerle emzirmeye sonrada gazını cıkarmaya calışıyorum babamız işe gittiği için geceleri uyandırmaya kıyamıyorum
uyusun diye gözüne bakıyorum ama genelde yeniden uyuması 10 yada 11 i filan buluyor
zar zor kahvaltı ediyorum bir kac saat uyuyabilirsem ne mutlu bana benim cin gözlerini acıyor yeniden emmeye
uykuları ilk haftalarına göre hafif ve kısa hele emmesi kısa sürdüyse uyuması ile uyanması bir oluyor
ilk haftalarda annecigim geldi 2 hafta kaldı artık ona verip uyuma şansım vardı ama annem döndü kayın valideye gelince onun ilk toruu fakat insanın annesi gibi olmuyor kızlar
sizden ilgi hizmet bekliyor hatunlar sonrada aman gelinim degil kızım gibi görüyorum ben palavraları ..
neyse kızım akşamları sakin genelde geceye dogru coşuyor gaz sancıları kolik olmasından korkuyorum aglamaları uzun sürüyor cünkü babası ve ben elimizde fön makinası zinco damla buziki orhan cd si maymun oluyoruz
böylece gece oluyor gece sabaha dek 2 saatte bazen 1 saatte bir uyanıyor tekrar uyursa şanslıyım
bu arada kızım perşembe gün bir aylık olacak ilk aşısı aşıdan sonra napcaz bilmiyorum
ite bizim yorucu ama genede güzel bir günümüz

Selam şükocum açtığın başlık için teşekkürler bizimde bu gün kırkımız çıktı ama babamız izin vermedi bu gün yıkanmasına hasta olurmuş diye korkuyor kayınvalideme de demiş sakın yıkanmasın diye allahtan yarın evde olmıcak ve yarın yıkıcaz kayınvalidem taşları ayarlamış :) neyse ben konumuza döneyim fazla konuştum hihi.

Benim oğluşumun günleri gününü tutmuyo uyku saatimizi daha tam olarak düzene girmedi akşam 11,12 gibi uyutmaya çalışıyorum eğer gazı varsa uyumaz gece 2 bile bulur tabi çok şiddetli gaz sancılarında sabahlıyorduk şimdi ise sabah 4,5 gibi uyanıp emişiyoruz 7,8 gibi tekrar uyuyor bir saat kadar 10 gibi yine kalkıyor 12 ye kadar onunla ilgileniyoruz tabi kahvaltı yok o saate kadar sağolsun kahvaltı işlerini eşim hazırlıyor bu arada eşim çalışmıyor ben doğuma gittiğimden beri iş arıyor inşallah hayırlı bir iş çıkar karşısına dediğiniz gibi hayatımız öyle değiştiki heryerde onunla ilgili birşeyler var nereye baksam peçeteler görüyorum :)) emzirme esnasında çok kullanıyorum da o yüzden ve oğlum felaket sinirli uykudan uyandığı zaman nereye saldırıcağını şaşırıyor ve göğsümü verdiğimde ısırmaya başlıyo bide garip sesler çıkarıyor onun öyle yapmaları bizi çok güldürüyo çok sevimli daha anlatıcak şeyler vardır ama kafam öyle karışmış durumdaki ne dedeiğimi ben bile anlamıyorum. işte bizimde yaşadığımız bir gün.

Kızlar benim fıstığım genelde gündüz aspiratör sesiyle uykuya dalıyor zaten bu tarz sesleri bebekler çok severmis sizin bebişler uykuya nasıl dalıyor?

canım hiç sorma elektrik süpürgesi ve fön makinası acil kurtarıcımız bir de cd si var beyaz gürültü sesleriyle dolu
minik kızım agladıgında huysuzlandıgında ve uyumak istediginde bu sesler cok işime yarıyor

canım hiç sorma elektrik süpürgesi ve fön makinası acil kurtarıcımız bir de cd si var beyaz gürültü sesleriyle dolu
minik kızım agladıgında huysuzlandıgında ve uyumak istediginde bu sesler cok işime yarıyor

Canım beyaz gürültü cd si buzuki orhanın cd simi acaba?

Ohh ya herkes sabaha erken kalkmaktan şikayetçi, ben ise hiç yatamamaktan. Kırkı çıksın düzelir diyorlardı ellinci güne geldik aynı. Sağlıklı sıhatli olması tek tesellim valla.

Edacım nurse harveys adlı bitkisel şurubu denedin mi gaza bir nebze iyi geliyor ama anne gaz yapacak birşey yerse hiçbirşey işe yaramıyor dün biz de sabahladık sanırım böreğin içinde yediğim soğan gaz yaptı

Şükran'cım bizim derdimiz gaz değil aslında, gaz bazen oluyor. Gaz oldumu uyumamasına birde ağlaması ekleniyor. Ama gazı olmadığı zamanda gece uyumuyor. Benim bal kızım gündüz uyuyor, akşam mıkırdanmaya başlıyor gece ise uyanmış oluyor düzeni bu. Ben sabah yatıp öğlen gibi kalktığım için, öğleden sonra uykum olmuyor gece uykum oluyor. Malum kızım gibi sabahtan akşama kadar uyuma yeteneğim yok. Doktora sordum, gece gündüz farkını öğretebilirmiyiz dedim. Daha öğrenemez dedi. Biz her gece ayaktayız, tü,m gündüzde kızım uykuda.

Bu arada ben yediklerimizin gaz yaptığından çok emin değilim. Bu sanırım bebeğin metabolizması ayrıca emerken yuttuğu hava ile ilgili. Böreğin içindeki soğan birşay yapmaz canım. Ben herşeyi yiyorum, kuru fasulye, karnabahar, hergün 1 büyük bardak süt içiyorum. Ama çok yüklenmiyorum, mesela biraz kuru fasulye yediysem o gün süt içmiyorum. Beslenmemiz lazım sonuçta

ya kızlar yediklerimiz bebeğe gaz yapıyor mu sizce?ben bişey yiyemiyorum korkudan..çünkü gaz çıkarırken çok üzülüyorum oğlumun haline..

canım doktorlar yapmıyor diyor ama bence yapıyor bazıb gıdaları aldıgında bebek daha cok gaz sancısı cekiyorsa onları bırakman gerek

ne çabuk geçti di mi kızlar o günler şimdi nerdeyse bebişlerimiz ilk yaşlarını doldurmak üzereler:))

evet canım ya ne günlerdi o günler kızm beni fazla sıkıntıya sokmadı ama acemilik ya işte naparsın biraz çuvallıya çuvallıya bu günlere geldik Allah diger güzel saglıklı günlerinide yürümelerini okuyup hayırlı evlatlar olduklarınıda gösterir İNŞALLAH

selam arkadaşlar yazılanları düzenli takip ediyorum ama çok fazla yazamıyorum yoğunluğumdan dolayı. Benimde 10 aylık kızım var geceleri her saat başı hatta bazen yarım saatte bir kalkıyor. Gece uykularımız çok düzensiz. sabah anneannesine bırakıyorum saat 11.30 -12.00 arası amzirme saatim emzirmeye gidiyorum sonra saat 4 de emziriyorum yani ben sizler gibi bebişimle çok fazla zaman geçiremiyorum çalşıtığımdan dolayı akşamları evimize gidince oynuyoruz kızımla onu çok özlüyorum.
Sizlerin uyku düzenleri nasıl arkadaşlar

birde şunu sormak istiyorum niye benim ismimin yaznında resim çıkmıyor o kadar uğraştım onu nasıl yapıyosun yardımcı olabilirmisiniz

selam arkadaşlar yazılanları düzenli takip ediyorum ama çok fazla yazamıyorum yoğunluğumdan dolayı. Benimde 10 aylık kızım var geceleri her saat başı hatta bazen yarım saatte bir kalkıyor. Gece uykularımız çok düzensiz. sabah anneannesine bırakıyorum saat 11.30 -12.00 arası amzirme saatim emzirmeye gidiyorum sonra saat 4 de emziriyorum yani ben sizler gibi bebişimle çok fazla zaman geçiremiyorum çalşıtığımdan dolayı akşamları evimize gidince oynuyoruz kızımla onu çok özlüyorum.
Sizlerin uyku düzenleri nasıl arkadaşlar

merhaba sargın benim kızımda on buçuk aylık ve geceleri senin kızın gibi çok sık kalkıyor bzaen saatte bir bazen bir saatten daha da az bir süre içerisinde..

X