Yeni gebe hanımlar, yiyeceklerde aynı tat koku

Estea

Aktif Üye
Anneler Kulübü
Kayıtlı Üye
15 Nisan 2015
97
69
Merhaba hanımlar,

7 haftalık hamileyim. Kavrulmuş soğan kokusu normalden tiksindirici kokmaya başlamıştı ve artık bütün yiyeceklerden bu tat ve kokuyu alıyorum. Hiç birşeyi keyifle yiyemiyorum. Öyle mide bulantısı falan da olmuyor ama tiksindirici. Böyle birşey yaşayan var mı, ileri haftalarda düzelir mi acaba ya

İlk trimesterde olur ikincide rahatlarsınız diyorlar. Benim hiç bulantım bile olmadı ama kuzenimin doğum anına kadar kusması oldu. Sanırım kişiden kişiye değişiyor

Teşekkürler cevabınız için. İnşallah normale dönerim ikinci trimisterde

Benim olmuştu normalde çok severim soğan kavurmasını. Yemek yaparken ekmek arası alırım o derece düşkünüm. Ama gebelikte o soğan bana öyle iğrenç kokuyordu ki 5 kat aşağıdaki insan kavursa öğürdüm. 4.aydan sonra bitti çok şükür. Yoksa açlık oyunlarına dönerdi.
İlk aylar zaten sizin depolardan kullanıyor bebek beslenmesini. Yiyemedim, yiyemiyorum diye üzülmeyin Sağlıkla gelsin

Sağlıkla büyütün yavrunuzu. Teşekkür ederim cevabınız için. İnşallah benim için de geçici olur

Merhaba. Maalesef 7.hafta itibariyle bende de aynı durum söz konusu. 15. Haftaya geldim, bir tık azalma söz konusu olsa da bulantılarım da koku hassasiyetim de devam ediyor. Ben birçok şeyden soğan kokusu ve tadı alıyorum ilginç bir şekilde. Balık, et, tavuk, yumurta her şey soğan gibi kokuyor. Tadı da soğan gibi. Bir an önce geçer umarım, sevdiğim şeyleri iştahla yemeyi öyle çok özledim ki. Sağlıkla gelsin bebişiniz.

Ahh.. bire bir aynısı yaşadığımız o zaman. En sevdiğim şeyleri bile bu tat kokudan yiyemiyorum. Dediğiniz gibi tüm yiyecekler.. inşallah sizin şikayetiniz son günleri olur devam etmez. Sağlıkla kolaylıkla kucağınıza alıp büyütün yavrunuzu inşallah

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…