Aile Planlaması Yeni evlenenler nasıl korunuyorsunuzz

Aile Planması nedir ? Doğum kontrol yöntemleri, gebeliği sonlandırma, kürtaj konularının işlendiği bölüm.
Yeni evliyim,spiralle korunmak istiyorum 1sene kadar??siz ne ile korunuyorsunuz?yardımcı olurmusunuz

canım hayırlı olsun ALLAHım hayırlı geçim versin bende 7 aylık evliyim bu 2.ayım bebek çalışması yapıyoruz ama bakalım hayırlısı inşallah biz 5 ay prezervatifle korunduk bence en iyisi o spiralle ve hapla bıraktığın yada çıkarttığın zaman hemen hamile kalamama durumun var ablam 2.bebeği için yeni çıkarttırdı spiralleni doktoru belki hemen hamile kalabilirsin belkide 1 yıl olmaz seni korumaya devam eder demiş bilgin olsun

evete canım benimde ablam öyle 2.bebek istiyor olmuyo şimdide.prezervatif denemeli birde.bende 5aylık evliyim :)

yeni evliye önerildiğini hiç duymadımama en iyisini doktor bilir bence doktora sor

En az 3-4 sene hamile kalmak gibi bir düşüncem olmadığından doğum kontrol hapı kullanıyorum ben. ama sürekli kullanmak istemiyorum. Prezervatif de tercihlerim arasında yok. Şu aylık iğneleri deneyip denememe konusunda kararsızım.

kızlar ben de 1,5 yıllık evliym 1 yıl doğum kontrol hapı kullandım ama tavsiye etmem baya kilo aldırdı bana selülit yaptı ayrıca hormon içerdiği için artıık kullanmayı düşünmüyorum şu an prezervatif kullanıyoruz ben de spiral düşündüm ama bebeği olmayana tavsiye etmiyorlar tehlikeli olablrmiş yapışma fln olabılıyormuş o yüzden 3-4 yıl daha condom kullanıcaz sanırım

hayırlı olsun canım bende 7 aylık evliyim hemen bebiş düşünmüyoruz ondan yasmin kullandım 6 ay bu ayda sürekli ilaç zamanınnı kollamaktan sıkıldıoğım için aylık iğne yaptırdım daha rahat haplardan bi farkı yok sadece bırakınca 3 4 ay koruması devam ediyo o kadar birazda iştah açıyo kilo alıp almamak sizin elinizde tabi hepsinde olduğu gibi

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…