Aile Planlaması Yeni evleneceğim korunma yöntemi arıyorum

Aile Planması nedir ? Doğum kontrol yöntemleri, gebeliği sonlandırma, kürtaj konularının işlendiği bölüm.

NeOlurBiSabah

dünyada bensiz bırakmam seniii.... :-D
Kayıtlı Üye
4 Kasım 2013
2.395
1.341
selam kızlar. ben nişanlıyım ve mayısta düğünüm var. korunmayı önemsiyorum henüz bebek istemiyorum. işi nişanlıma o zaman eşim olacak paşama bırakamam, erkeklere güven olmaz:KK70:D sormak isteediğim şu, sizce en iyi yöntem hangisi? dogum kontrol hapı kullanamam gibime gelıyor cunku bıraz unutkanım :KK66: ben onu kesın unuturum. ne bilim iğne falan varmış, o da kontrol hapı kadar etkilimidir? birde bu korunmaya düğünden ne kadar önce başlamalıyım? yani en azından bir ay önce başlanmalı değilmi? ve son sizce ne olur ne olmaz diye evde ertesi gün hapı bulundurulmalımı?

canım eger sen korunacaksan 1 ay öncesindenbaşlıyorsun
evde norlevo bulunsun
başka sorun varsa cevaplayabilirim

Ben igne vurulmustum 3 aylik olandan sadece bir defa vuruldum 1, 5 sene olmadi bbek simdi hamileyim :KK66: eger uzun vadeli korunmak istiyorsanız igne kesin çözüm ama daha kisa zamanda olsun istersen eşin korunsun sende boşuna hormonlarinla ugrasma bence. .

canım eger sen korunacaksan 1 ay öncesindenbaşlıyorsun
evde norlevo bulunsun
başka sorun varsa cevaplayabilirim

çok teşekkür ederım tatlım.

Ben igne vurulmustum 3 aylik olandan sadece bir defa vuruldum 1, 5 sene olmadi bbek simdi hamileyim :KK66: eger uzun vadeli korunmak istiyorsanız igne kesin çözüm ama daha kisa zamanda olsun istersen eşin korunsun sende boşuna hormonlarinla ugrasma bence. .

öncelikle tebrikler :KK70: allah sağlıkla kucağına almayı nasip etsin:KK70:D3 aylık iğneye 1,5 yıl dıyorsun:KK70: sonrasında hiç korunmadın mı yani? ama sanırım bu süre kişye göre değişiyor:KK70: gerçi benım için 1,5 2 sene normal:KK70: yanı en az 2 geçmeli dıorum.

Canım teşekkür ederim.. evet kisiden kisiye değişiyor ama sen de tek ignede 8 9 ayi goze almalisin ortalamasi öyle yani ama bence kadin doğum dr una danis o sana en uygun yontemi söyler mesela migren i olanlara igne onemiyorlar sen dugunden bir ay evvel bir dr a görün derim

Şimdiki aklım olsa hiç korunmazdım çünkü hadi deyince olmama ihtimali var.5 yıllık evliyim 4 yıl bebek istemedim. 1 yıldır da o beni istemiyo :/
Ama iğne hap spiral tüp bağlatma bunlar kadınları yoran şeyler erkeğin korunması bana daha doğru geliyo.

kızlar bende bu konudan muzdaribim. 3 ay sonra düğünüm var ve bizde ilk yıl çocuk istemiyoruz.
sizler korunma yöntemi olarak ne önerirsiniz?