Yeni evin iç dekorasyonu için yardım

pc_kolog

Üye
Kayıtlı Üye
3 Aralık 2013
12
1
34
Merhaba arkadaşlar,nasip olursa aldığımız kooperatif dairemize 1 ay sonra oturacağız.Şuan içerisini yaptırmak için bekliyoruz.Sıfırdan ev döşemek o kadar zor ki anlatamam.Herşey de kararsız kalıyorsunuz.Birisi bu iyi diyor,diğeri şu iyi olur diyor.Benimde aklıma burası geldi.Sizlere de danışayım dedim.Özellikle bu konuda deneyimli arkadaşlarımın önerilerini,görüşlerini ve fikirlerini almak istiyorum.

1-)Mutfak dolabı hangi renk ve hangi türden(mdf,sunta vs.) olmalı?
2-)Laminant parke hangi renk ve hangi tür olmalı?
3-)Mutfak tezgahı hangi renk ve hangi tür(çimstone,granit,mermer vb.) olmalı?
4-)Ev boyası hangi renk ve hangi marka(filli,marshall vb.) olmalı?
5-)Tuvalet ve banyo hangi tür ve hangi renk fayans olmalı?

Şimdilik aklıma bunlar geldi.Eksik kalanları siz hatırlatırsanız sevinirim.Önerilerinizde "şunun modası geçti" vs. diye söylememezlik yapmayın,illa ki moda da önemli fakat modadan daha ziyade dayanaklı,temizlik bakımından iyi ve kullanışlı olması benim için daha önemli.Bir de yazdıklarınıza sebeplerinizi de eklerseniz memnun olurum.Yani şunu öneririm çünkü bu şu açıdan iyi vb. gibi.Şimdiden cevaplarınız,öneriniz,görüş ve fikirleriniz için teşekkür ederim.

Benim önerim hürriyet gazetesinin internet sayfasının emlak kısmında projeler diye bir sayfa var orada yeni konut projelerini görebilirsin onların örnek daire fotolarına bakarsan şahane şeyler var hem moda hem de renkler konusunda fikir verir

canım ben olsam country tarzı beyaz yapardım dolapları http://www.torun.com.tr/photo45.htm linkteki gibi tarzlar

Çok teşekkür ederim canım.Bakacağım.:)

canım ben olsam country tarzı beyaz yapardım dolapları http://www.torun.com.tr/photo45.htm linkteki gibi tarzlar
Canım sanada fikrin için teşekkür ederim.Tamamen beyaz çok sade duruyor gibi.Ben bordo-beyaz düşünüyordum.Peki neden tamamen beyaz?İlk yazımda da dediğim gibi seçimlerimde daha ziyade dayanaklı,temizlik bakımından iyi ve kullanışlı olması benim için daha önemli

linke baktınız mı benim mobilyalarım krem memnunum kiri tozu göstermiyorlar ve şık duruyorlar

1. Mobilyalar için mdf daha kaliteli malzemedir sizin için dayanıklılık önemli ve uzun yıllar kullanmayı düşünüyorsanız suntayı aklınızdan çıkarın derim ben.

2. Laminant parkede şu sıralar gri vb renkler çok moda gri parke üzerinde açık mobilyalar çok şık ve modern bir görüntü oluşturur. Tabi mevcut mobilyalarınızı kullanacaksanız onlara uygun renkler tercih etmenizde yarar var.

3. Evde çimstone tezgah kullanıyoruz biz temizlik açısından çok memnunuz ama sıcak tencere vb rahatça koyamıyorsunuz mermer tezgah gibi bu eksi yönü. Tezgah malzemesi olarak ne kullanırsanız kullanın ama mümkünse sıfır derzle keskin köşeler oluşturmayan modelleri tercih edin hijyen açısından. Ne kadar derz o kadar dert der bir hocamız.

4. Tüm duvarları aynı renkte boyamak yerine odanın bir duvarını (örneğin salonda yemek masasının olduğu kısım ya da tv ünitesinin olduğu duvarı vb) farklı renkte veya o bölgelere duvar kağıdı uygulamak güzel bir tercihtir. Renk seçiminizi mobilyalara ve parkelere göre seçmelisiniz.

5. Ben olsam banyoda asma klozet ve gömme rezervuar tercih ederim tercih sizin ama klozetin yerden yüksekte olması bana göre daha hijyenik bir çözüm ayrıca oldukça şık bir görüntü sunar. Seramiklerin renklerini zevkinize göre seçebilirsiniz ama büyük ebatlarda seramik seçerseniz nispeten az derz oluşturduğu için daha iyi olur diye düşünüyorum.

Umarım yardımcı olabilmişimdir. Kafanızı karıştırmamışımdır umarım. Şimdiden hayırlı olsun eviniz. Güle güle güzel günlerde kullanın:)

Ben şahsen bütünlük açisindan her yer laminant olsun su geçirme genlerden derim.benim mutfak dolabim laminat denilen eski moda kirli beyaz gibi bir renk çok memnunum el izi yağ izi gösteremiyor .sunta ve suntalam en düşük kalite bildiğim kadarıyla.son olarak duvar rengi olabildiğince açık olamlı bence çünkü. Ev çok ferah oluyor.kolay gelsin hayırlı olsun evimiz

beyaz hastası biri olarak duvarların kesinlikle beyaz olmalı diye düşünüyorum evi freah ve daha geniş gösteriyo. mutfak dolapları beyaz mürdüm uyumu bnce cok şık. zemine gelince laminant parkelerini alsa çok açık renk yaptırma koyu renkler mobilyayı gösteriyor. bnm evimde parklerim açık renk koyu renk olsa daha iyi olurdu. onun dışında su gecirmeyen parke belki ben esyalarına kıymet veren bi insan olduğumdandır bana kullanışlı gelmiyor. mutfağım öyle bi damla su olsa hemen siliyorum parkeler kabarıcakmış gibi geliyo. çok tecrübeli bi ev hanımı değilim yorumlarım bu kadar umarım işine yarar

1-)Mutfak dolabı hangi renk ve hangi türden(mdf,sunta vs.) olmalı?
Ben Membran tercih edin derim çünkü akrilik dolaplar her nakadar parlaklığıyla göz kamaştırsada parmak izi kalıyor ve çabuk çiziliyor malesef.Ben açık renklerden yanayım bembeyaz mutfağı istediğiniz şekilde renklendirebilirsiniz :)
2-)Laminant parke hangi renk ve hangi tür olmalı?
Evimde serfloor sudan etkilenmeyen parke kullanıyorum yine açık renkler evi ferah gösteriyor.Koyu rengi hergün silmeniz lazım hemen matlaşıyor çünkü.
3-)Mutfak tezgahı hangi renk ve hangi tür(çimstone,granit,mermer vb.) olmalı?
Granit en dayanıklı ve kullanışlı olanı. Birazda içinde parlak ışıltılı bir granit harika olur :)
4-)Ev boyası hangi renk ve hangi marka(filli,marshall vb.) olmalı?
Mobilyanıza göre düşünün ve eviniz küçükçe açık renk tercih edin olduğundan daha geniş gösteriyor evi :)
5-)Tuvalet ve banyo hangi tür ve hangi renk fayans olmalı?
Tuvalet banyo yine açık renk ve mümkün olduğunca büyük fayanslar kullanın ne kadar az derz olursa okadar iyi zamanla kararıyor çünkü araları.Yine açık parlak ışıltılı beyaz fayanslara dikine desenli bordurle çok modern bir hava yaratabilirsiniz...mutlulukla oturun

Estagfurullah canım benim çok teşekkür ederim önerilerin için.Önerilerini çok güzel anlatmışsın.Sağolasın canım darısı kirada oturanların başına.

Sağolasın canım benim teşekkür ederim.Önerilerin içinde ayrıca teşekkür ederim.

Son düzenleme:

Canım benim önerilerin ve fikrin için çok teşekkür ederim.

Canım benim sanada çok teşekkür ederim önerilerin için.Sende önerilerini çok güzel anlatmışsın.Sağolasın canım.

Bence mutfak beyaz olmalı duvar rengi istendiği gibi değiştirilebilir mutfak aksesuarları masa örtüsü vs.. Istenen renk ve tarzda tercih edilebilir sıkılıncada değiştirebilirsiniz beyaz herşeye uyum sağlayan bir renk parkeler açık renklerde olmalı bence toz göstermiyor çizikler belli olmuyor odayı ferah gösteriyor ve hemen hemen her eşya rengine uyuyor ben uzun zaman koyu renk parke kullandığım için fazlasıyla sıkıldım ve dezavantajlarını gördüm ben açık renk tezgah öneririm koyu renk tezgahlar en ufak leke ve su izini belli ediyor kullananlar pek memnun değil , gömme rezervuaar duvara monte bir klozet daha iyi görüntü veriyor bence falayanslar büyük olmalı renk konusunda birşey diyemem o kadar güzel renkler ve desenler varki insan şu renk veya bu renk olsun diyemiyor duvarlar için duvar kağıdıda düşüne bilirsiniz bir duvarı kağıtla kaplayıp diğerlerini duvar kağıdı zemin rengine boyadığınızda bütünlük sağlar

benimde tercihim country tarzı mutfaktan yana olurdu
mutfak tezgata kesinlikle granit 7 yıldır kullanıyorum hiç sorun yaşamadım sıcak tencereyi rahatlıkla koyabilirsin
fayanslarda modası çabuk geçecek renk ve model olmamasına dikkat edin
yer döşemesinde ise laminant parkeleri tercih etmezdim kışın insanın ayağı donuyor ağrısı da cabası birde temizlik yönünden parkeler tozu çok belli ediyor
annemin evi laminnat döşeli evinde kimsecikler olmadığı halde inanılamaz toz birikiyor küçük yumak oluyor tabi yumaklar bir iki gün içinde oluyor bunu da belirteyim anneme haksızlık olmasın
benim evimin yer döşemsi çam 2 çocuğum var 15 gün sonra kanepe altı silsem hiç toz yumağı olduğunu görmedim
tabi annem bu durma çok sinir oluyor
doğal ağaç belki modern görünmez ama sağlık açısından çok iyi laminant parkelerin beton zeminde hiçbir farkı yok
bunları biliyorsunuzdur ama ben yine de bilmişlik yapayım dedim
umarım herşey gönlünce olur Rabbim evinizde huzurla sağlıkla oturmayı nasip etsin :)

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…