yeni ev temizliği için yardım..

hanzadem

Nirvana
Kayıtlı Üye
22 Eylül 2007
5.220
92
kızlar bu konuyu daha öncede açmıştm ama aradığımı bulamadım..bilen varsa lütfen yardım etsin..büyük ihtimal yazın kendi evime taşınacağım yeni daire banyo ve tuvalet fayanslarının üzerinde çimento ve derz lekeleri kalmış..çimento neyse ama derz lekeleri ince beyaz bir tabaka bütün banyo ve tuvaleti kaplamış yerden duvara kadar..çamaşır suyu..kireç sökücü flaan kullandım ama çıkmadı çok kötü görünüyorlar..herbir fayansı tek tek silmeye razıyım ama uygun ürünü bulamadım..başına daha önce böyle bir şey gelen varmı....açıkcası ürün adı istiyorum....bilinen marketlerde bulamadım böyle birşey...satılan yeri bilsem kargo ile getirtmeye bile razıyım..o derece yani........

hanzadem, bu konuda sana en iyi sonucu profesyonel temizlik malzemleri verir yani sanayi tipi malzemeler. bu konuda ıDUNA diye bir marka var netten bulabilirsin hem merkezleri de sanırım izmir de inanılmaz memnun kalacaksın! kesin bu ürünleri kullan ben kullandım ve şu an çok memnunum....

hanzadem, bu konuda sana en iyi sonucu profesyonel temizlik malzemleri verir yani sanayi tipi malzemeler. bu konuda İDUNA diye bir marka var netten bulabilirsin hem merkezleri de sanırım izmir de inanılmaz memnun kalacaksın! kesin bu ürünleri kullan ben kullandım ve şu an çok memnunum....

bende yeni eve taşındım canım gerçekten ilk temizlik çok zor

şimdi ilk önce hiç su değdirmeden kırmızılı soğan fileleri varya onlarla böyle fayansları fırçalıyosun toz gibi dökülüyor zaten ondan sonra suyla temizliyorsun bana böyle yap dediler bende öyle yaptım hemen işimiz bitmişti
sana kolay gelsin

dökülecek gibi değil.toz değil yani bulanık bir tabaka fayansın üztüne yapışmış vaziyetde..verdiğiniz markaları araştıracağım kızlar hemde hemen işime yarar umarım..hiç duymamıştım bu markaları bir ürün vardır diyorum hep bu kadar inşaat yapılıyor her usta temiz bırakacak değil ya.....doğru ürünü bulamamıştım sadece oda oldu sanırım teşekkürler...

ben de haftaya temizliğe başlayacağım. benım evımde yenı neresi nasıl ve ne ile temizlenir? bu konuda fikir verebilecek arkadaşlar olursa çok sevinirim.

canım ben önce yerdeki büyük çöplerden başladım ustalardan kalan gazaeler.pet şişeler falan..normal fırça yada süpürgeyle şöyle her odayı süpür balkonları yıka sonra camları sil.mutfak dolapları ve yüklükleri temizledim.kapıları sildim..sonra yerleri vileda ile temizledim...en son banyo ve tuvalet en zor yerler kabasını temizledim..ama fayansları malesaf temizlenmedi..sonra koridor falan en son ..boş evi temizlemek kolay ama inşaatdan yeni çıkn bir evde zorlanıyor insan..normal çamaşır suyu.camsil..porçöz..yüzey temizleyici falan kullandım..kolay gelsin sana...

evet inşaattan çıktığı için ev ondan zorlanıyorum sanırım. ne bileyım fayanslar falan ne ıle temizlenir acaba? üzeri ince bir kireç tabakası kaplı sanki

ah canım ya aynı sorundan muzdaribim bu sayfayıda o yüzden açtım..malesaf o kireç tabakası gibi olan derz lekesi ve hiç bir deterjanla çıkmıyor..birkaç arkadaş ürün adı vermiş dene derim ..faydasını görürsen banada yaz...hala aradığımı bulamadım çünkü..

arkadaşlar eşim fayanscı şimdi sordum sızlere yardımcı olmak için sıkoçbıraytla çok kirli yerleri ıslatıp az olanı kuru silsinler daha sonra dederjanla ve ya sıvı sabunla temizlenir diyor hadi bakalım kolay gelsin güle güle oturun arkadaşlar

annemde porçözü sulandırdıktan sonra kullanabilisin dedi. bırde banyomun fayanslarında tesadüfen keşfettiğim bim'in banyo JEL'ini (MR BEE JEL) kullanıyordum, cok güzel temizliyor onu deneyeceğim yeni evin fayanslarında.

X