Yeni ev sahibi evden çık hemen diyor ne yapmalıyız 😞

10 tane evi olana da bir şey diyemeyiz. Eğer kiracı evden çıkınca geçinemeyeceği kadar fark edecekse adil bir kiraya oturmuyordur. Çıkmasa da 5. senede emsalleri düzeyine çekmeli kirayı. Kiracı da ev sahibi de suçsuz bu konuda. Ekonomik durumdan, geçim zorluğundan vatandaş birbirine sorumluluk yüklememeli.

İçinde kiracı olan evi kendiniz oturacaksanız almayın asla. Çıkmıyorlar, hem evin taksidini ödüyorsunuz hem oturamıyorsunuz.
Çıkıyorlar, zorundalar çünkü. 6 ay ihbar süresi var. Yok çıkmayacağım diyen üzerine mahkeme ve icra yoluyla çıkar. Bir de o masrafları öder ama sonuç değişmez. Boşuna 2 taraf da yıpranıyor ama sonuç değişmiyor.

Yorumlari okudumda. Herkez galiba atlamis. Kizin kontrati ayin birinde bitiyormus. Eski ev sahibi zaten olmadigi icin kontrati yeniliyemez. Yani aslinda cikmasi gerekmiyormu? Yani bende ev almayi düsünüyordum bize emlakcilar her zaman 1 senelik kontrat yapin, istemediginiz zaman, o seneyi beklersiniz kiraci cikar gider. Simdik siz burda yok cikartamaz filan diyorsunuz. Gercekten kontrati bitsede cikartamazmi?

İlk sene kontrat bitince isterseniz kiracıyı çıkartabiliyorsunuz ama kontratı yenilerseniz hersene tekrar tekrar kontrat yapılmıyor. Kontrat süresiz gibi birşey oluyor kiracı kirayı aksatmadikca ve eve siz ya da çocuğunuz oturmayacaksa kolay kolay cikartamiyorsunuz kiracı isterse ancak çıkar. Benim size tavsiyem tahliye taahutnamesi imzalatin eğer kiraya verecekseniz

Bence herkes şunu idrak etmeli ki, mirarin Avukatım. Öyle bişey yok. Sözleşme belirsiz süreli olarak devam eder.

Çıkartamazsininiz.Kira kontratı otomatik yenilenir.
Kiracı kendi isterse çıkar.Kiranizi, faturalari,aidatları düzenli öderse çıkaramazsiniz.

Eger kendiniz oturmak isterseniz yada cocuklariniz o zaman çıkarırsınız.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…