Yeni ev sahibi evden çık hemen diyor ne yapmalıyız 😞

Melek_kizim

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
16 Ocak 2021
699
388
27
merhabalar biz yaklaşık 5 6 yıldır aynı evde kiradayız. Eski ev sahibi evden çık deyip kızım oturacak deyip duruyordu çıkamayacağımızı söyledik ( babam köyde tarla işçisi maddi durumumuz yetersiz biz destek olmaya çalışıyoruz) yaklaşık 15 gün önce evi satmış yeni ev sahibi aramış babamı. Bi aya evden çık bende kirada oturuyorum evi satın aldım ben oturacam demiş. Bugün yine aramış cok sert dille evden çık ben oturucam gerekirse eşyalarımı toplar kapına gelirim ayın basında demiş. Bu arada ekimin 1 inde eski ev sahibiyle olan kontratımız yenileniyor. Babama cok üzüldüm adamın yaşı var stresten geçen aynı durumdan kalp krizine yakın bisey geçirdi cok korktuk. Bu adama nasıl konuşmalıyız yasal haklarımız kiracı olarak neler teyzem avukat gerekirse ona danışıp aratmayi düşünüyorum. Biraz çamur gibi bi adam belli ki bizi daha doğrusu babamı bastırıyor. Eşyasını alıp kapıya gelirse napariz. Nolur bilen yardımcı olabilir mi ? Bu arada yazdan beri ev arıyoruz ama bankalar kredi alımını durdurmuş cok az bir miktar kredi veriyor borç harç bi şekilde ev alıp çıkacağız zaten ama 15gun içinde çıkmamız mümkündegil

Son düzenleme:
eski evsahibiyle işiniz bitmiş artık.yenisi de öyle 1 aya çıkaramaz.size tebligat yapmalı.ama 6 ay içinde o evi boşaltmak zorundasınız.siz ev bakmaya başlayın yavaş yavaş.ama eşyamı kapıya getireceğim falan diye tehdit de edemez.yasal prosedürlere uymak zorunda yeni ev sahibi.

Vaktiniz dolduysa boşaltın evi, insanların evine mi çökmek istiyorsunuz anlamadım

teşekkür ederim evet resmen tehdit ediyo bizi 6 aya zaten ev alıp çıkmayı bizde düşünüyoruz ama iki tane okuyan kardeşim var babam annem köyde yazı köye gidip kışın geliyorlar suan mümkün degil çıkmaları. Biz bu şekilde 6 ay süremiz var diyerek konuşursak bisey yapamaz degil mi polis zoru falan ?

Sizi tehdit edemez. Hatta kendi veya soyundan biri oturmayacaksa 10 sene altı kiracı olduğunuz için yine çıkaramaz. En fazla sözleşmenizin bitiminde hakkı olan kira zammını yapıp kira günceller. Siz zamanında ödediğiniz takdirde de çıkaramaz. İhtarname çekin, altı ay süremiz var diyin. Eğer siz oturmayacaksanız, başkasına kiraya verdiğiniz takdirde dava açacağım diyin.

Allah razı olsun. Yasaları bilmediğimiz için sadece adamın dediklerini dinledik

Allah razı olsun. Yasaları bilmediğimiz için sadece adamın dediklerini dinledik
İhtarname çekmesini isteyin ki sizi çıkardığına dair resmi evrağınız olsun. İhtarnamesiz çıkmayın, ihtarname size ulaşırsa altı ay süreniz var. Taciz edip kapıya tehdit edip şiddet uygulamaya gelirse kolluk kuvvetlerini ararsınız. Altı ay sonra baktınız başkasına kiraya verdi. Dava açın tazminatınızı alın.

6 aya kadar çıkmalısınız evden polis zoruyla sizi asla atamaz .tebligat yapmalı.öyle ben evden çıkmanızı istiyorum diye sözlü olarak demesinin bir hükmü yok.evsahibi evinde oturmak istemekle haklı.ama size sürede vermeli.öyle evi ben aldım 15 günde çıkın gidin diyemez.yasalar kiracılardan yana.

Yeni ev sahibi ihtar çektikten sonra altı ay süreniz var çıkmak için. O ihtarı da çekebilmek için belirli süreler var onları kaçırırsa imkanı yok sizi çıkaramaz. Sanırım evi aldıktan bir ay içerisinde kiracıya ihtar çekmesi gerekir, o süreyi tutturması lazım. Siz biraz sert çıkın dangalak ayının teki belli ki, yasa masa hak nedir bilmiyor cahil herif. Ayın birine kadar çık yoksa kapına eşyamı getiririm ne demek? Cehalet insanı çok komik duruma düşürüyor. Gelsin alsın eşyasını dayansın kapına da bak nasıl rezil olduğu ile kalıyor Öyle bi saçmalık yaparsa anında polisi arayın. İhtar gönder ben de yasal süreler içinde çıkayım kardeşim deyin geçin, telefonlarını açmayın ki mesaj atmak zorunda kalsın. Bu ayı bu kafayla giderse size tehdit mesajları da atıp kendini iyice suçlu duruma düşürür. Bırakın yapsın.

Eğer evi aldıktan sonra 1 ay içinde ihtarname çekmediyse size artık kira sözleşmesinin tarafı haline geliyor. Bu süreye hiç uyandırmayın kaçırır muhtemelen. İhtarname çekerse de 6 ay süreniz var. Yani her durumda en az 6 ay süreniz var kendinizi strese sokmanıza gerek yok şu an.
İhtarname süresi geçtikten sonra (1 ay) aramaya devam ederse huzur ve sükununu bozmaktan suç duyurunda bulunacağınızı söyleyin

Bu ülkede de kimse yasaları bilmiyor ya çok mu zor kira ile ilgili devletin yayımladığı kaynakları açıp 2 dakika okumak orda her şey yazıyor. 6 ay süre var dedikleri gibi. Öyle kapılara gelirim atarımlar yok gelirse polis çağırın öyle eşkıyalık yapabileceğini sanmasın Allah’ın dağ ayısı

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…