yeni doğum yapanlar

rose01

Guru
Kayıtlı Üye
19 Haziran 2007
602
0
kızlar bebişlerinize anne sütü dışında ek gıda veriyormusunuz.ben düşünüyorum ama memeyi bırakır diye korkuyorum ya da daha çok erken diyorum oğlum daha 11 günlük

neden?sütün mü yetmiyor ? ayrıca buna sen değil doktor karar verir bebeğinin tartısında belli olur tatlım

6 aya kadar en azından 4 aya kadar sadece anne sütü yeterli. doktor gerek görmedikçe tabi. bence doktoruna danış . bebiş daha çok küçük. bol bol emsin kuzucum.

Canim neden kendini mama icin zorunlu goruyorsunki eger sutun yetiyorsa bence hic gerek yok ben 6 aya kadar sadece anne sutu vermeyi dusunuyorum Allaha sukur sutumde kesilmedikce devam edicem emzirmeye.

benım oglumda bugun tam 15 gunluk bende sureklı emzırıyorum ve de ek mama dusunmuorum sutum yettıgı surece; Allaha sukur emzırebılıyorum .ek mamayı birkac ay sonra dusun bence..:nazar:

Kilosu Düşük Değilki Gayet Normal Benim Yeğenim 2400 Doğdu Sadece Emzirdi Annesi Hemen Kilo Aliyorlar Zaten Boşuna Stres Yapma Ama Sütün Az Felan Diye Düşünüyorsan Bebek Doymuyorsa Doktoruna Daniş En Iyisini Doktor Söyler

sütün olduğu sürece mama verme çünki mama gaz sorunu yapar ve anne sütünün yerini tutamaz bunlar bilinen gerçekler.düşük kilolu bebeklerde anne sütüyle gayet güzel kilo alır hem senin bebeğinin kilosu çok düşük değil bunu sorun yapma kendine.şimdilik herşey yolundaysa anne sütüne devam etmelisin.bu arada sen kendin beslenmene dikkat edip sütünün kalitesini arttırabilirsin tabi tatlı börek çörek türü şeylerden bahsetmiyorum :) bebeğin hayırlı olsun kolay gelsin.

X