yeni doğan sünneti

sorunlarim

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
6 Ağustos 2008
17
0
merhaba hanımlar CADIARZU size bi sorum olacak :sm_confused: yeni bebeğimiz olacak ve inş. oğluşumuz olacak bende istiyorum ki doğunca sünnet ettirelim. hem şu sünnet düğünü falan yaptırmak hoşuma gitmiyor şimdi den yaparsak hem kurtuluruz hemde bi daha derdi tasası kalmaz :lepi: aranızda çocuğu doğar doğmaz sünnet ettiren var mı sorun yaşayan iyi oldu diyen . eşim yazık kıyamam diyo ama bende yapılmasından yanayım çünkü o zaman daha az acı duyuyormuş :1no2: neyse fikirlerinizi bekliyorum

yaptırman sağlik acısındanda iyi olur..hem bebekken acıyı atlatması daha kolay olur..ve iye acısından da iyi olur..allah analı babali büyütsün

hayırlısıyla doğum gerçekleşsin,kendi doktorunuzdan onay alırsınız...
benim yiğenim sanırım bir kaç aylıkken olmak zorunda kaldı ve iyide oldu..
çünkü bebeklerde gelişimi olumlu yönde etkilermiş sünnet...
hayırlısı diyelim...
sevgiler...

ben yaptırdım canımcım hmn ertesı gun we anestezı bıle yapmıolar we gobegıyle ıyılestı kesın yaptır acayıp rahat oluo dedıgım gıbı 1 haftada gobekle ıyıylestı iiki yaptırmısım oglum su an 7 aylık....:)erkekım benım:)

ben yaptırdım canımcım hmn ertesı gun we anestezı bıle yapmıolar we gobegıyle ıyılestı kesın yaptır acayıp rahat oluo dedıgım gıbı 1 haftada gobekle ıyıylestı iiki yaptırmısım oglum su an 7 aylık....:)erkekım benım:)...

merhaba hanımlar CADIARZU size bi sorum olacak :sm_confused: yeni bebeğimiz olacak ve inş. oğluşumuz olacak bende istiyorum ki doğunca sünnet ettirelim. hem şu sünnet düğünü falan yaptırmak hoşuma gitmiyor şimdi den yaparsak hem kurtuluruz hemde bi daha derdi tasası kalmaz :lepi: aranızda çocuğu doğar doğmaz sünnet ettiren var mı sorun yaşayan iyi oldu diyen . eşim yazık kıyamam diyo ama bende yapılmasından yanayım çünkü o zaman daha az acı duyuyormuş :1no2: neyse fikirlerinizi bekliyorum

allah analı babalı saglıcakla buyutsun ınsaallah canım
kesınlıkle dogunca yaptırın canım
benım arkadaslarım oyle yaptırdılar ve drlarda tavsıye edıyor
hem saglık acısından cok ıyı bebegın gelısımı cok guzel oluyor
hemde ılerde onun psıkolojısını hazırla 3 5 gun agrısını sızısını cek bebege yazık
emın ol bak.daha kucuk bebek hareket etmıyor bezı baglı hıc sorun yasamazsınız
bır arkadasım bu sene yaptırdı 8 ve 6 yasında ıkı oglunu 1hafta cocuklar canına okudu
oturdan anlamıyorlar yaraları problem ondan oncede zaten psıkolojısını hazırlaması aylarını aldı
cok zorlandı
hem daha hıssıyatı olmadıgı ıcın bebegın cok rahat gecer agrısız
seneye veya sonrakı senelerde ıstersenızde bır sunnet dugunu yaparsınız

ayy çok sevindim inş. iyi olur eşimi ikna edebilirsem bende çok istiyorum .

hatta ozel hastanelerde drlar soruyor sunnet ettırmek ıstıyormusunuz dıye.
benım cok sevdıgım bır arkadasım var kendılerı amerıkalı ve burada yasıyorlar
dogum yaptı oglu oldu ve ozel hastanede.
2 3 gun sunnetınıde yaptırdılar bebegın
cok rahat oldu hıc sorun yasamadılar
bence esını ıkna et canım sen
emın ol sızın ıcın cok kolay olacak
hem artık cok agrı sızı olmadan yapılıyor

ama şuda var arkadaşım.ilerde çocuğunuz hani benim sünnet düğünüm diyebilir.bi örnek vereyim.benim babamı birgün bi rahatsızlıktan dolayı hastaneye götürmüş babannesi ve o esnada doktorada sünnetinide yaptırmış.babam halen üzülür neden babannem böyle yaptı die.diğer çocukları görünce eksiklik duyabilir.ama sağlık açısındanda acı çekmemesi açısındanda dediğiniz mantıklı

Hay Allah razı olsun arkadaşlar iyce fikrim kesinleşti inş. eşimi ikna edebilirim . ben zaten sünnet düğününü sevmiyorum hiç gereği yok. ona yapacağımız masrafla bi aç kişiyi doyurabiliriz. mevlüt okuttururum o kadar. zaten o kadar insan bi araya gelince dedikodudan başka bişey olmuyor..

ben ikisini de 2yaşından 2-3 ay önce yaptırdım.iyileşme dönemi zor oldu.ayağa kalkmak istediler,2 gün yatmaları gerekiyordu.çocuk servisinde çalışan bir hemşire akrabamız var.o en iyi dönemin 6ayla 9ay arası olduğunu söyledi.çocuk 6aydan önce hem psikolojik hemde fiziksel olarak dış dünyaya adapte olamıyormuş.

ben ikisini de 2yaşından 2-3 ay önce yaptırdım.iyileşme dönemi zor oldu.ayağa kalkmak istediler,2 gün yatmaları gerekiyordu.çocuk servisinde çalışan bir hemşire akrabamız var.o en iyi dönemin 6ayla 9ay arası olduğunu söyledi.çocuk 6aydan önce hem psikolojik hemde fiziksel olarak dış dünyaya adapte olamıyormuş.

ya ben dediğinizden bişey anlamadım . 6 aylıktan daha küçük yaptırırsak mı adapte olamıyormuş. iyi de o zaman bebiş ne anlasın ki yani doğar doğmaz:emir_bebek:

X