yeni anne adaylarna dkkat!

myflowers

biroyana birbuyana salla
Kayıtlı Üye
28 Ocak 2008
2.366
14
hamıslerrr cok dıkkat etmenız gereken bısey var sakın elınzın yetısmedıgıııı seylere uzanıp almayın bu hem sıze hemde ıcınızdekı bebegi kotu sonuclarla karsılasmanıza neden olabılır kendımden bılıyorum ben bardaklar cok uzuanmıstım ve perde asmıtım oglum 35 haftalıken kordoın bıoynuna 2 kezdolandıı ve dugum oldu sureklı yasam tehlıkesını atlattı gelısım gerılıgı basladı anne karnında 37 cı haftalıkken sezeryanla alındııı lutfen benım dustugum hataya dusmeyınn kaşik alırken bıle uzanmayın sandalye koyup alın kordon boynuna dolanbılır veya cok zorlanmadan bebek kordona baglı emzıkten dusebılırr bu hem sızın yasam tehlıkeısne sokar hemde bebegınızı kaybetdesınıuzzz cok dıkkat etmelısınız bır bebek dunyayya kolay gelmkıyorrr perde felan vb seylere ıcın uzanmayınn hayatta hıc bısey candan kıymetlı deıldırr aman bısey olmaz bır kerden dmeeyın hersey yerıne gelır fakat bıanlık yaptıgımız bıseyın sonucunu bır kucuk yasamla oderızz lutfen anneler dıkattt sevgıyle kalın bebeıslerınzuı kucagınıza saglıkla almanız dılegıylee bır sesle kurtulursunzu ınsallah hoscakalınn

yani basıma gelşdıgı ıcın uyarıo yapım dedımmm ıunanın cok zor gunler gecrdım pıskolojım bozxulmustuuu

çok geçmiş olsun canım ya haklısın aslında dikkat etmek gerekiyor kendimizi hasta gibi görmemek lazım ama diğer taraftan içimizde bir canlı olduğunu da unutmamak lazım :emir_bebek: tekrar geçmiş olsun allah bir daha böyle bir şey yaşatmasın canıma.s.

canım çokk geçmiş olsun..
hakkaten bazen dikkat etmemiz gereken küçük ama önemli şeyler,önemsiz basit görünüyo ve bişe olmaz diye yapıveriyoruz..

myflowers cok gecmis olsun sana kötü günler gecirmisin umarim simdi yolundadir hersey. Dun aksam dolabin üstünde bisi ariyodum bende dedim daha ilk haftalardayim ama yapmim böyle ya diye ama bazi aliskanliklari biraz ertelicez. Ben kordon dolanir diye hic dusunmedim ama vucudu zorluyor diye rahatsiz olmustum.

Saol arkadaşım uyarın için valla hiçbişey bebeklerimizden daha kıymetli değil inşallah bütün anne karnındaki bebeklerin hepsi sağlıkla dünyaya gelsinler Allah ım onları korusun

rica ederım ınanaınnn cok kotu gunler geceordımbebebk ıcımde beslenemedı gelısım gerılıgı basladıı allahtan daha buyuk sorunlarla karsılasmadımmm ılerde hep benım hatam dedıgım seyler olsaydı ıannaın kahrolurdum allahtan sımdı bebebgım cok saglıklı kızlarrrr dogumdan soınra bırden hzılıca kılo aldııı sıdmı2 ay 10 gunluk 6800 gr masllah tosunaumaa

gecmis olsun canim
ve cook tesekkur ederim ben suan 37+3 gunluk hamileyim ve hic dikkat etmiyorum suana kadar ne kadar hatalar yaptim cok uzaniyodum bidaha kesinlikle yapmam cook saol

gecmis olsun canim
ve cook tesekkur ederim ben suan 37+3 gunluk hamileyim ve hic dikkat etmiyorum suana kadar ne kadar hatalar yaptim cok uzaniyodum bidaha kesinlikle yapmam cook saol

rıca ederım benımde 35 haftada doplandı kordon boynuna cok dıkkat etnek gerkırrrr

Saol arkadaşım uyarın için valla hiçbişey bebeklerimizden daha kıymetli değil inşallah bütün anne karnındaki bebeklerin hepsi sağlıkla dünyaya gelsinler Allah ım onları korusun

amın cmlemızın ama dıkkatlı olmakta yara vasr cunku bende umursamadım ve hıc aklımdan gecmıyen kordon dolanmasıyla karsılastımm esım 100 dedı uzanma vbısey alınca benı cagır ben vereyımn dıyeee bendee dınlemeyıncee basıma gelsı ıstee

maasslah hrkes tekur etmıs ama yorun yazmaıslarrr neyse sahglıkla dunyayya getırınde gerısı onemlı dıelll ben hata yaptım sız<ler yapmayın bebegınız hayatı teglıkeye gırmesın

kordonun dolandigini ilk nasil anladin belirtileri neler oldu...

hayatım kordonun dolandıgını aslında anlamadımmm dr gıttım doktor oyle sopyleyınce sok oldummm hıc kıpırdsmandn 37 cı haftaya kadar yattıom elımı ayagımı butun ıselrden cektımmmm dopler ultrasonda bellı oldu ıkı kez dolanıp kıravat seklınde dugum oldugu ondan gelsım gerılıgı basladııı baslarda cok gusel kılo alırken 1 ay boyunca 2100 gramda kaldııı karnımda sımdı cok sukur saglıklı ve durumu ııı

X