Yendim seni vajinismus :))

buralardayeni

Üye
Kayıtlı Üye
25 Kasım 2022
13
1
29
Kızlar merhabaaaaaaaaaaaaaaa :)

Evlendiğimden bu yana hep bir korkularım vardı nasıl yapacağım nasıl olacak diye. Sonra evlendim. Bir kere denedik ve kendimi aşırı kastığımdan dolayı canım çok yandı (o an bunun farkında değildim.). Ardından korktum hep kaçtım inanın ki eşim çok anlayışlı olmasına rağmen ister istemez gerginlik sebebi veren bir durum oluşuyordu. Kendi kendimi çok suçladım, kendimi çok yetersiz hissettim ve hatta boşanmayı bile düşündüm. Çünkü biliyorsunuz evlilikte cinsellik kaçınılmaz oluyor genelde... Neyse zaman böyle aktı geçti. Kendime güvensizliğim günden güne arttı. Eşim bu konuyu çok iyi şekilde konuştu benimle, doktora gitmeyi teklif etti suçun bende olmadığını söyledi. Olabilir aşabiliriz dedi. İnanın bu aşamada eş desteği çok önemliymiş. Ben bir türlü başaramadım. Tam her şeyden vazgeçtim derken içimden bir ses bunu aşmam gerektiğine inandırdı beni ve her şey o zaman başladı.. İnanın ki eğer siz kendinize inanırsanız beyninizi ve kendinizi inandırırsanız oluyor.. Bir gün bunu aşarsam diye kendime söz vermiştim. Belki bir yerlerde bu durumu yaşayıp çok zor zamanlar geçiren biri varsa okur ve ona umut olur diye. İnsanlar sizi kolayca yargılar "Aman olcak kendini rahat bırak" "Dünyanın sonu mu?" "Çocuk musun?" gibi saçma sapan savunmalar sunuyorlar. Kimseye kulak vermeyin. Sizi sizden iyi tanımazlar ve bu tür insanların yargılamalarından uzak durun. Moral ve kendinize inancınızı zedelerler.

Öncelikle kendinizi tanıyın. "Ben nelerden mutlu oluyorum?", "Kendimi yeterince seviyor ve biliyor muyum?", "Eşim ile aşamadığım bilinçaltımda bir problem mi var?" Bunlarla yüzleşin ve geliştirme yolları arayın. Sonra hiç çekinmeden kendinizi inceleyin, araştırın. Bunun doğal olduğunu kanıksayın. Doğanızın ve yaratılışınızın uygunluğuna yönelik okumalar yapın. Bana bunlar çok iyi geldi. Umarım sizi de olumlu etkiler.

NOT: Bu konuda kesinlikle doktora gitmekten çekinmeyin!! Bu yolculukta bana doktora gitmek en büyük destek oldu. Kendime geldim!!

X