Bebek Beslenmesi Yemiyor yemiyor yemiyor. .

Bebek Beslenmesi, Ek Besin Önerileri, Mamalar, Anne Sütü, 3 yaştan büyük çocukların çok yeme ya da yememe, obezlik, iştahsızlık, okulda beslenme, beslenirken dikkat edilecek konuların yani her türlü yeme problemlerinin paylaşıldığı alan.

ViolettaM

Pfff çokTa TıNN:p
Kayıtlı Üye
31 Temmuz 2009
634
196
Merhaba Hanımlar
Benim 9 aylık bir oğlum var,beslenmemiz çok kötü durumda.Son bir haftadır yemek yedirmek işkence oldu.Artık sabrimin sonundayim bazen sinirimden dislerimi sıkıyorum.
Duruma gelecek olursak tv karşında yatarak 3 saatte bir bir kase mama yiyen bebek gitti yerine herseye Hayır diyen inat bir çocuk geldi.Tv karşında yedirmek zararlı diye oturtmaya başladım mama sandalyesinde ama gitgide kötüye gidiyor beslenmemiz .Şuanda sabah 9 dan beri aç ne yatarak tv ile ne mama sandalyesinde hiçbişey yediremiyorum. 2 dişimiz var .Onlar çıkarken de iştahsızdi ama bukadar hiç olmamıştı vitamin şurubu da kullanıyorum artık ne yapacagimi şaşırdım Dr a gidicem boyu kilosu iyi dicek henüz zayiflamadi ama böyle giderse hasta olacak .
Artık hangi Dr a goturiyim hangi kitabi okuyim hangi şurubu aliyım kafayı yicem.

Cocugu kendi haline birakin biraz. Ne kadar yiyecegine kendi karar versin. Sagligi iyiyse kafaniza cok takmayin.
Sinirlenmenize yipranmaniza degmez.
Gercekten sagligi ve kilosu yerindeyse birakin birkac gün az yesin.
Ben kizimi bu konuda rahat birakiyorum uzun zamandir. Isterse yiyor, istemezse yemiyor. Inan acsa zaten kendi gelip yiyor, istiyor. Ona biraz firsat taniyin.

diş çıkarma döneminde olur böyle. kilosu iyiyse kafaya takmayın. geçici bi dönem ama uzun da sürebilir

Benim kızimda bir yaşinda yaklasık 1,5 aydır aynı durumlar söz konusu. Huysuzluk, yemeyi reddetme...
Ilk zaman farketmedim ama sebebi dişleriymiş çünkü baktıgimda bütün azı dişleri aynı anda çıkıyor. O yüzden geçici bir durum oldugunu düsünüyorum.

İnanın vermesem hiç aklına bile gelmiyor yemek bu defa açlıktan uyuyamiyor huysuzlasiyor

Ben de sürekli ağzını kontrol ediyorum görünürde diş de yok bütün gün ne kadar yiyor peki kızınız

Ben de sürekli ağzını kontrol ediyorum görünürde diş de yok bütün gün ne kadar yiyor peki kızınız
çeşitli şeyler yapmıyorum çünkü tadına bile bakmıyor. Emziriyorum meyve püreleri. patates pilav. Neleri çok sevdigini bilirseniz onlardan verin az da olsa midesine birşeyler gitsin

Ama büyük insan olsa bu kadar açlığa dayanamaz benm de ağzıma lokma koyarım gelmiyor
onlar dayanıyor maalesef. daha doğrusu ağrıları varken yemek akıllarına gelmiyor. siz de bi düşünün hasta olduğunuz ağrınız olduğunuz zamanlarda hiç aklınıza yemek gelirmi?

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…