Yemi hamile kalanlar sizde yaşadinizmi karın kaşık bel ağrıları?

birmavigunu5

Üye
Kayıtlı Üye
21 Kasım 2023
161
47
24
Merhaba arkadaşlar yeni gebe kaldım çok şükür rabbime şuan 2 veya 3 haftalık bugün karnım ve kasıklarım çok ağrıyor . tıpkı adet ağrıları gibi olunca korkuyorum varmı yaşayaniniz yardımcı olurmusunuz içim hiç rahat değil ailelerimize de söyledik sevindiler çok korkuyorum şuan

Doktorumda Perşembe günü gidicem

Hamile olduğumu öğrenip doktora gittiğim ilk gün adet sancısına benzer sancıların olacak endişelenme demişti. Hala yaşıyorum o sancıları. Bebiş büyüyor içeride kolay mı Randevunuz varmış zaten gidince sorarsınız içiniz rahatlar

Ya siz kac aylıksız ben çok istemiştim bir evladım olsun 1 senedir evliyim çok hayal kırıklığı yaşayınca yeni hamile de kalınca bu ağrılardan çok korktum sizlere danışmak istedim çok teşekkür ederim cevabınız için

Benim de ara ara vuran adet benzeri ağrılarım var. 4+3 deyim takvime göre. Yeni yeni yerleşiyor yerine. Bence kanama olmadığı sürece normal.

Çok normal kuzum. Ben de sormuştum. Ve de doktorum “ rahim senelerdir ayın belli zamanlarında kasılıp gevsemeye alışık. Haliyle gebelik durumunda da bunu birden kesemeyebiliyor. Senelerdir alıştığı düzende çalışmaya devam ediyor aslında. O yüzden vücut gebeliğe alışana kadar, özellikle olman gereken adet günlerinde olan bu sancılar normal. Bir sıkıntı teşkil etmez. Sadece vücut buna alışmış, o yüzden yapıyor. Korkulacak, riskli olan bir durum değil için rahat olsun “ demişti ilk 3 ay sanırım bende çok olmuştu. Çok tedirgin oluyordum. Şimdi 38.haftamdayım

2-3 haftalık gebelikte bunların hiç biri gözlenmez? Hamile olduğunuzu nasıl öğrendiniz?
Eken gebelik testi yaptım adete 4.5 gün kala silik çıktı kan verdim 10.7 çıktı iki gün sonra tekrar test yaptım yine silik çıktı akşam kan verdim iki katı yükselmiş 24.7 olmuş öyle öğrendim canım yarın hastaneye gidicem randevum var

Ya rabbim hayırlısı ile kucağınıza kavuştursun inşallah canım.bende de iki gündür var birden korktu lavobaya gidiyom adet oldum diye amq olmamisim normal akintiymis .

Yaaa hayırlı uğurlu olsun canım benim pozitifi gördüğün rakamın büyüklüğü küçüklüğü değilde artışı çok önemli kesinlikle bu süreçte şuan tam olarak 5+0 sın kuzum.
Kanlarını verme günlerin arasında kaç gün vardı? Aynı kurumda ve aynı saatte mi verdin?

Yaşadik yaşadik hemde en alasini yaşadik
Korkma normal

Canım benim öyle ağrılarım oluyordu ki artık olacaksam olayım adet diyordum meğer hamileymişim. Öğrendikten sonra da kramplar giriyordu bazen anlık sonra geçiyordu. Bebek iyice yerleşiyor anlamına gelir.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…