Yemekten sonra bunlari sakin yapmayin..

kronick

bize her yer TRABZON:)
Kayıtlı Üye
12 Temmuz 2006
1.807
29
44
* Sigara içmeyin: Uzmanlarca yapılan deneyler, yemeklerden hemen sonra içilen bir sigaranın 10 sigaraya eşdeğer
olduğunu kanıtlamıştır.(Kanser olma riski daha yüksek.)
* Hemen meyve yemeyin: Yemeklerin peşinden yenen meyveler midenin havayla davul gibi şişmesine neden olur.
* Çay içmeyin : Zira çay yaprakları yoğun asit içerir. Bu madde tükettiğimiz gıdalardaki proteinin hazmını zorlaştırıyor.
* Kemerinizi gevşetmeyin: Yemekten sonra kemeri gevşetmek kolaylıkla bağırsak düğümlenmesine ve tıkanmasına neden olur.
* Banyo yapmayın: Banyo yapmak ellerdeki, bacaklardaki ve vücuttaki kan akışını hızlandırır, böylece mide çevresindeki
kan miktarı bu durumda azalır. Bu da midemizin sindirim sistemini zayıflatır.
* Yürümeyin: İnsanlar çoğu zaman, yemeklerden sonra 100 adım yürümek 99 yaşına kadar yaşamanızı sağlar derler.
Gerçekte bu doğru değildir. Yürümek sindirim siteminin aldığımız gıdalardan besinlerin emilimini engeller.

* Hemen uyumayın: Aldığımız gıdalar yeterince sindirilemez. Bu durum bağırsağımızda gastrit ve enfeksiyona önderlik eder

Bizdede yemekten sonra ya kırk adım at,yada sırt üstü yat derler:bbo::bbo:

aslında en dogrusu fazla yemek yememek ve hızlı yememek

teşekkürlerr paylaşmın içinn
kemer çokk ilginç geldi bana

Cok saol canısı... Tv de bi doktorda yemekten önce yürürsen yağlar yanar,yemekten sonra yürürsen yedikleriniz yanar demişti... puffsss...
Verdiğin bilgiler için saol cnm...

Bazı yanlışları doğru biliyoruz sonrasında problemler yaşıyoruz..teşekkürler

:1rolleyes:uyuyuyalım tşk aderim cnm:1rolleyes:

Son düzenleme:
X