Yazz Doğum kontrol hapı

morjelim10

Yeni Üye
Kayıtlı Üye
11 Şubat 2022
1
0
25
Arkadaşlar merhaba yumurtalık tembelliginden dolayı doktorum yazz doğum kontrol hapı verdi. Fakat bekar olduğum için daha önce herhangi bir tecrübem yoktu Dr adet olunca vs başla demedi sadece düzenli olarak kullan dedi ben adet olmadan verdiği gün başladım ama adet olunca mı başlamam gerekiyordu? Adet duzenlemesi için verdi bu konu hakkında bilgisi olan var mı ? İkinci hapa biter bitmez başlamam gerekiyor mu veya adet oldum adet olunca hapa devam mı edeceğim durdurmam mi gerekiyor bilgisi olan cevap verebilir mi

Adet günü önemli miydi hatırlamıyorum ama yazz da ara vermene gerek yok kutu bitince ikinciye geçebiliyorsun ben öyle kullanmıştım evlenmeden önce

Evet canım adetken kullanmaya başlaman gerekti. 2. Ya da 5. Gün başlanıyor ve devam ediyorsun dümdüz kullanmaya. Beyaz tabletlere geldiğinde reglin yakın demek oluyor. Beyaz olanlar da bitince direkt regl oluyorsun ilk gün kullanmayıp 2. Gün devam ederek tekrar başka bir tablete başlıyorsun. Eğer beyaz tabletleri kullanmaya başladığn ilk günlerde regl olduysan bitene kadar bekle 5. Güne göre kendini ayarla ve o gün başla

X