yazın sıcak dostlukları?

Nixe

Guru
Kayıtlı Üye
1 Nisan 2007
255
0
Mevsim kış olur,Alanyanın huzurlu, sakin caddelerini izleyerek,yağmurda eşim ve oğlumla yürüyüş yaparak geçiririm kışı...Evde ev işi,televizyon,aile toplantıları...Telefon bazen çalar Ankaradan bir dost arar dertleşmek için,bazen günlerce telefon çalmasını duymayız bile.....
Yaz gelir, nihayet havalar ısınır,çiçekler renklenip mis kokularını saçmaya başlarlar,cıvıl cıvıl insan sesleri,sokakta oynayan çocukların anne çağırışları hep kulaklarımızda...sokaklar ellerinde havlularıyla denize gitme ve biran önce bronzlaşma telaşında olan insanlarla dolar...
İşte benimde telefonlarım sıkça çalmaya başlar,Uzakta olan arkadaşlarım beni özlemiş sesimi duyucak,hemde Alanyadaki otel fiyatları hakkında bilgi alıcak,hemde evim müsaitmi onu sorucak.Tabi hemen ben diyorum "sen benim arkadaşımsın ne oteli bizde kalırsınız" o da "canım bende öyle düşündüm,müsait değilsinizdir diye şey yapmadım" Sonunda gelirler ben onun birtanecik arkadaşı dostu olurum,sadece bir kişi değil bir çok arkadaşım özleminden duramayarak benim ziyaretime gelirler....
Anlayacağınız ben sıcak yazımı,kışın yoğunluktan, iş temposundan beş dakika vakit bulamayıpta beni arayamayan ama hep akıllarında olduğum sıcak dostlarımla geçiriyorum... ya sizler?:uhm:

Nixeciiim...Bu yılki Alanya fiyatları nedir canım?
Bir araştırsan bizim için? Çok pahalı olmasın yalnız,tamam mı canım?Gelmişken bir kaç gün de sende kalırız,senin evin yazlık gibidir şimdi.

Canım yazın bana,Yüzüklerin Efendisindeki bir sahneyi hatırlattı.Bir kapıdan içeri girmeleri gerekiyordu ve kapının sihirli kelimelerini bilmiyorlardı.Kapıda,söyle dost ve gir içeri yazıyordu.Sonra Elfçede dost kelimesinin karşılığını bulup söylediler ve girebildiler.Sen de Yağmurumun dediği gibi kapına böyle bir şifre koydur,dost olana tüm yıl,değil isen ,yıkıl..
Allah hepimizi menfaatperestlerden korusun,ne diyeyim.Yüzün yumuşak sanırım biraz,insanlara tepki vermiyorsun.Ama artık kimsenin seni kullanmasına izin verme be gülüm.Bu tür insanlardan kime ne fayda gelmiş ki?

Nixe..çok güzel tespit etmişsin arkadaşlarını..Ben de yıllarca aynı durumları yaşadım ama artık dur demenin zamanı gelince duruuuun! demeyi bildim
Ne bu bencillik...(Onlar kimse )haddini bilmeli.Sen ne yapman gerektiğini bilirsin...Sevgilerimle..

yorumlarınızdan dolayı, yağmur,tuliana,yeşilim,sarı papatya,dimağ sizlere çok çok teşekkür ederim.

Nixe ilk okuyan bendim belki bu yazini ama yazdim sildim.Yanlis anlasilirim diye.
Ama lütfen kullandirmiyalim kendimizi.cünkü isin icinden cikamiyorsun.ben cikamadim canim...

Çok güzel paylaşımın canım.Yaz mevsimi en sevdiğim mevsimdir. Antalya ümre yeri gibi oluyor akrabalar ve dostlar için.İzne ayrılan buraya geliyor. Abartmış gibi olacak belki ama rezervasyon bile yapıyoruz bazen. Güzel ama bir de yorgunluğu olmasa... Neyse ben de tatile gittiğim için yazın tam ortasında dinlenme fırsatı buluyorum..

Anlayacağınız ben sıcak yazımı,kışın yoğunluktan, iş temposundan beş dakika vakit bulamayıpta beni arayamayan ama hep akıllarında olduğum sıcak dostlarımla geçiriyorum... ya sizler?

:))bence bunlara dost demesen nasil olur nixe cim..kendene o bu guzelim yaz aylarinda eyiziyet cektirme canima.s.

Nixe ne guzel anlatmisin dostluklar hep menfaati oldugu zaman oraya cikiyor ya cok kiziyorum acikcasi, ve seni cok iyi anliyorum, ben senin degisik versiyonunu bu gurbet elde cok yasadim oh nereye Paris'e e bilmem kimler var bir iki gun onda gecirirz oh ne ala Aysecik Palas ama baska zaman aramazlar bende bu olaylari uzaktan gelenlerin haricinde burdaki dost dediklerimdende yasadim ama artik stop dedim bir yere kadar enayligiminde bir limiti varmis akillandim artik, sende bence uslubunla o guzel yureginle buna bir cozum bul yoksa hep uzulen sen olursan, arayip hatir sormayanlar bir anda ortaya cikinca anla birseyler bekliyor seni benden soylemesi, biraz zor uygulamasi ama bence denemelisin artik sevgilerimle

ceyhanlı,airforce,seyran ve ayşecik yorumlarınızla renk katmışsınız teşekkürler sizlere...

X