Yavruyu seversen annesi kabul etmez efsanesi doğru mu? ( kedi için )

ank-lyl

Kullanıcı üyeliğini pasifleştirmiştir.
Üyelik İptali
Kayıtlı Üye
13 Şubat 2022
319
309
32
Mahallemizde yeni bir kedi gördüm, yavru. Tam mıncıklamalık, ağzına atıp yiyesi geliyor insanın :) Yanında annesi de var. İlk yaklaştığımda tısladı ama güvenini kazandım annesinin. Kolumu koklattım önce, yiyecek verdim. Yanına çöküp narince sevdim. Ama yavruya dokunamadım. Hani vahşi hayvanlar için bir efsane vardır ya, yavruya insan kokusu sinerse, annesi reddeder diye. O doğru mu? Vahşi hayvanları bilmem de kedi için doğru mu? Yani yavrusunu da sevsem, annesinin reddetmesi gibi durum olur mu?

Saçma gibi gelir ama yavru daha küçük. Ben seveceğim diye annesinden ayrılmasına sebeb olmak istemem. Sorun yoksa, yarın yakalar severim :)

Mahallemizde yeni bir kedi gördüm, yavru. Tam mıncıklamalık, ağzına atıp yiyesi geliyor insanın :) Yanında annesi de var. İlk yaklaştığımda tısladı ama güvenini kazandım annesinin. Kolumu koklattım önce, yiyecek verdim. Yanına çöküp narince sevdim. Ama yavruya dokunamadım. Hani vahşi hayvanlar için bir efsane vardır ya, yavruya insan kokusu sinerse, annesi reddeder diye. O doğru mu? Vahşi hayvanları bilmem de kedi için doğru mu? Yani yavrusunu da sevsem, annesinin reddetmesi gibi durum olur mu?

Saçma gibi gelir ama yavru daha küçük. Ben seveceğim diye annesinden ayrılmasına sebeb olmak istemem. Sorun yoksa, yarın yakalar severim :)
Cevabını biliyorum ama hala bi yerlere iyi insanların var olduğunu hatırlattırdınız bana

bu kediden kediye göre değişir. Bazı kediler reddeder bazıları etmez. Kendi ev kediniz değilse, yavru memeden kesilene kadar temkinli olurdum.

bu kediden kediye göre değişir. Bazı kediler reddeder bazıları etmez. Kendi ev kediniz değilse, yavru memeden kesilene kadar temkinli olurdum.
Valla emiyor mu kaç aylık bilmem ama tahmini 3 aylık' tan küçüktür. Çok ama çok tatlı. Denk geliyor hergün, ellemiyorum ne olur ne olmaz diye. Annesi ile birlikte yemek su bırakıyorum zaten etrafta mama /su kapları da var ben ev yemeklerinden de bırakıyorum böyle tavuk, balık vs. yaptığımda artanlardan. Annesini seviyorum, annesi bir şey demiyor da yavruya elleyemedim işte, sıkıntı çıkar diye...

Alıp sevme yavrusunu kaç yavru gördüm bu şekilde mahalledeki çocuklar alıp sevdi sonra annesi onu geri kabullenmedi 😔 uzaktan sevelim yavru kedileri eğer sahiplenip eve almayacaksak 😔 nedenini bilmiyorum ama anne kedi geri sahiplenmiyor birisi ona elini sürünce.

Alıp sevme yavrusunu kaç yavru gördüm bu şekilde mahalledeki çocuklar alıp sevdi sonra annesi onu geri kabullenmedi 😔 uzaktan sevelim yavru kedileri eğer sahiplenip eve almayacaksak 😔 nedenini bilmiyorum ama anne kedi geri sahiplenmiyor birisi ona elini sürünce.
uzaktan seviyorum ama böyle şeker gibi bir şey ya. Nası tatlı, hemen annesinin arkasına saklanıyor. Annesi de bi şey demiyor artık bana, sadece anne' yi seviyorum. Yiyecek ve su bırakıyorum mamalara ekstradan. Ama sıkıntı olmayacağını bilsem, ağzını yüzünü mıncıklarım çok tatlı :)

Benim sokakta beslediğim kedi vardı, yavrusu olmuş biraz büyümüştü sevdim, hiç tepki vermedi ama annesi alışıktı bana,kendini de sevdiriyodu

Bizim mahallede bir abla yaklaşık 3 sokak boyu tüm kedilere bakar. Benimde sevdiğimi bilir önceden beni bu konuda uyarmıştı. Hayatımda kedi konusunda bilgili olarak tanıdığım en yetkili insandır.. Yavru kedi sevmem :)

Anne yavrusuyla geziyorsa hala emziriyordur. Sizi taniyip guvenmesi bir seyi degistirmez, yine de dislayabilir yavruyu

Halen denk geliyor o yavru ve halen sevemiyorum. Nasıı tatlı ya hemen annesinin arkasına saklanıyor. Ben de annesini seviyorum o da böyle ponçik tatlı bir kedi. Bana alıştı annesi artık hiç tıslamıyor, mieuuvv diyor görünce böyle kibarca. Ben de seviyorum, ses etmiyor. Ama yavruya ellemedim hiç. Mahallenin bazı noktalarında mamalar bırakıyor, karınları aç değildir. Yanlarında da mama vardı. Sağlıklı da görünüyorlar...

Kendi kedimiz yavrularını sevdirirdi ama sokakta durumlar değişebilir. Bana kalırsa ilk 2 ay hiç ellememek en iyisi. Dediğim gibi bizimki zaten kendi kedimiz olduğundan çocuklarını kendi yatağından benim odaya taşımış ve elletmişti. Hatta aynı kedimiz annesiz bir yavruyu getirdik daha yeni doğum yapmıştı annesi gelmedi iki gün av kalinca aldım getirdim ona süt annelik yaptı sonra kendi annesi gelince onu da eve almıştık 😁 yani başka yerden gelen tamamen başka bir kedi in kokusu olan yavruya da annelik yapmıştı. Ama başka bir kedi bunu yapar mı emin olamadım.

Konu başlığı çok şeker ❤ ben de sokak kedilerini besliyorum ve evet emmeyi birakip anneden kendisi ayrilma noktasına gelene kadar dokunmamak gerekir anne kedi dışlıyor maalesef bizzat besledigim kedilerden gördüğüm bir durum

X